Problem z odkęceniem koła zamachowego

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez kante30 » 10 mar 2010, o 20:31

Witam mam problem z kołem dwumasowym. Jest przykręcone na 9 śrub typu torx o rozmiarze 50. Odkęciłem już 8 i kosztowało mnie to 4 końcówki, ale są odkręcone. Została ostatnia i kolejne 4 końcówki na niej się zerwały. Pukałem w końcówki przed odkręcaniem. Klucz pneumatyczny nie daje rady. Kiedy odkręcam pokrętłem to ukręca się końcówka, a kiedy uderze młotkiem w pokrętło to albo tak jak wcześniej albo końcówka ''wybucha'' w połowie. Używałem końcówek Yato Beta i Jonnesway-udarowej. Ma może ktoś jakiś inny sposób na taką przypadłość?
Pozdrawiam Kante30
Avatar użytkownika
kante30
Touge Drifter
 
Posty: 273
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 21:45
Lokalizacja: Leszno

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez Hroop » 10 mar 2010, o 22:06

To jest własnie powód, dla którego wciąż nie mam dwumasu.. :twardziel:

Ponoć mega upierdliwy temat..
Avatar użytkownika
Hroop
Touge Drifter
 
Posty: 304
Dołączył(a): 18 sty 2009, o 23:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez ADAMAT » 11 mar 2010, o 07:54

tak jak coeldrift pisze, na zapieczone śruby najlepszy palnik nawet na propan-butan taki za 60PLN + mała butla turystyczna 100PLN, nieodzowne narzędzie pracy mechanika, tym bardziej że śruby koła są wkręcane fabrycznie z użyciem kleju do połączeń gwintowych.
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez Tommy » 11 mar 2010, o 11:25

Wpuść jakieś bardzo mocno penetrujące smarowidło i pukaj lekko młotkiem by sie rozprowadziło dobrze - może nie tak skuteczne jak palnik, ale tańsze ;)
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez kante30 » 11 mar 2010, o 17:10

Dzisiaj kupiłem końcówki Neo, spróbuje podgrzać palnikiem tak jak radzicie i zobacze ile są warte :glare: :banghead:
Najlepsze jest to że w mieście obok którego mieszkam już nigdzie nie można dostać pojedyńczo tych końcówek. Zamówiłem dzisiaj taką końcówkę w jednym sklepie ale będzie dopiero w środe :superwow: ale podobno to jest jakś super hiper niedozajechania sztuka :rotfl2:
Pozdrawiam Kante30
Avatar użytkownika
kante30
Touge Drifter
 
Posty: 273
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 21:45
Lokalizacja: Leszno

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez kante30 » 11 mar 2010, o 23:04

coeldrift jak rzeczywiscie 1,5m wytrzymują to są mocne. U siebie podgrzałem i puściła :rockon: a co do wytrzymałości torxów to z tych co wymieniałem najlepsze były Beta i Neo później Yato i Jonnesway. Dzięki za pomoc :thumbsup: Wie może ktoś na ile Nm się je dokręca?
Avatar użytkownika
kante30
Touge Drifter
 
Posty: 273
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 21:45
Lokalizacja: Leszno

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez ADAMAT » 12 mar 2010, o 09:13

dla silnika M60B40 i B30 tak samo śruby stare 105Nm dla nowych śrub 120Nm
docisk sprzęgła śruby M8 w klasie 8,8 24Nm, w klasie 10.9 34Nm
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez wisniowy_sx » 28 wrz 2010, o 18:21

mam ten sam problem u siebie, tylko ze u mnie są jakies dziwne śruby bo torx 50 nie wchodzi a 45 ma mały luz, ukręciłem już udarowego JONNESWAY (25zł) , BETE (62zł :superwow:) i KINGTONY (znajomego mechanika) Powiedz mi kante30 czym podgrzewales sruby w dwumasie? i czy podgrzanie nie wplynelo jakos destrukcyjnie na dwumase?
Avatar użytkownika
wisniowy_sx
Touge Drifter
 
Posty: 197
Dołączył(a): 22 paź 2008, o 15:16
Lokalizacja: FG - GORZÓW WLKP.

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez Å»oÅ‚nierz » 28 wrz 2010, o 19:26

Na moim dwumasie poszło już 5 kluczy, w tym klucze z dożywotnią gwarancją - sprzedawca nieźle gały wywalił jak zobaczył złamaną główkę tego torxa kiedy przyszedłem po nowy zestaw :D
Avatar użytkownika
Żołnierz
Touge Drifter
 
Posty: 1022
Dołączył(a): 7 lut 2009, o 12:47
Lokalizacja: Żory

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez wierzba » 28 wrz 2010, o 19:41

Panowie , Ja to nie wiem czym Wy to okręcacie , ale Ja biorę klucz pneumatyczny , torxa Yato i odkręcam , nigdy jeszcze nie Miałem z tym problemu , ani z żadnym kołem zamachowym , ani kołem pasowym :scratch:
wierzba
WPR Drift Team
 
Posty: 498
Dołączył(a): 16 cze 2009, o 21:05
Lokalizacja: Pruszków

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez kante30 » 28 wrz 2010, o 20:07

Żołnierz napisał(a):Na moim dwumasie poszło już 5 kluczy, w tym klucze z dożywotnią gwarancją - sprzedawca nieźle gały wywalił jak zobaczył złamaną główkę tego torxa kiedy przyszedłem po nowy zestaw :D


I co wymienił ci ? Bo mi mówili że ukręcenie nie podlega reklamacji znaczy jak się łep urwie. Jedynie jak sam ten frez na torxie się zepsuje to gwarancja zrobi robotę. :shock:

Akurat dzisiaj też miałem dwumas od m60 do odkręcenia i z ciekawości spróbowałem bez grzania i standardowo klucz nie wytrzymał presji :lollol: Ostatnio grzałem palnikiem takim z małą butlą od gazu i poszło, i wszystko ok. jutro też tak będę robił ale muszę kupić klucze :yeah:

wierzba napisał(a):Panowie , Ja to nie wiem czym Wy to okręcacie , ale Ja biorę klucz pneumatyczny , torxa Yato i odkręcam , nigdy jeszcze nie Miałem z tym problemu , ani z żadnym kołem zamachowym , ani kołem pasowym :scratch:


To masz dobrego pneumata bo jak ja odkręcałem to kolegi nie dał rady :mad:

PS Åšruby torx 50
Avatar użytkownika
kante30
Touge Drifter
 
Posty: 273
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 21:45
Lokalizacja: Leszno

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez wierzba » 28 wrz 2010, o 20:41

Yato 1350 niutków , także żaden kosmos :grin:
wierzba
WPR Drift Team
 
Posty: 498
Dołączył(a): 16 cze 2009, o 21:05
Lokalizacja: Pruszków

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez lokecgb » 29 wrz 2010, o 07:38

torx stanley metrowa rura i idzie . najwazniejsze aby nie uszkodzic srub . nie posiadam odpowiednio mocnego pneumata wiec korzystam z pomocy . jeden dociska klucz aby nie zeskoczyl a drugi odkreca :D
Avatar użytkownika
lokecgb
Touge Drifter
 
Posty: 182
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 14:03

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez kante30 » 29 wrz 2010, o 19:27

wisniowy_sx napisał(a):mam ten sam problem u siebie, tylko ze u mnie są jakies dziwne śruby bo torx 50 nie wchodzi a 45 ma mały luz, ukręciłem już udarowego JONNESWAY (25zł) , BETE (62zł :superwow:) i KINGTONY (znajomego mechanika) Powiedz mi kante30 czym podgrzewales sruby w dwumasie? i czy podgrzanie nie wplynelo jakos destrukcyjnie na dwumase?


I jak odkręciłeś tego dwumasa? bo ja tak :D
Avatar użytkownika
kante30
Touge Drifter
 
Posty: 273
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 21:45
Lokalizacja: Leszno

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez wisniowy_sx » 30 wrz 2010, o 11:16

cały czas stoje w miejscu, jutro mam podjechac do mechanika od bmw, on ma podobno jakis specjalny klucz do dwumasów, zobaczymy, jak to nie pomoze to palnik pójdzie w ruch :mad:
Avatar użytkownika
wisniowy_sx
Touge Drifter
 
Posty: 197
Dołączył(a): 22 paź 2008, o 15:16
Lokalizacja: FG - GORZÓW WLKP.

Następna strona

Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości