Problem z odkęceniem koła zamachowego

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez ADAMAT » 30 wrz 2010, o 14:54

dobrze jest puknąć w łeb śruby młotkiem, klej wtedy pęka, bo te śruby barany w fabrykach na klej wkręcają do gwintu
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez wisniowy_sx » 30 wrz 2010, o 16:44

próbowałem... dowiedzialem sie że oryginalny klucz do tych śrub to torx 47,2 czy jakos tak i kosztuje w serwisie ok 160pln wiec troche lipa. jutro chce sprobowac grzac śruby palnikiem, ale czy nie popsuje wtedy dwumasu?
Avatar użytkownika
wisniowy_sx
Touge Drifter
 
Posty: 197
Dołączył(a): 22 paź 2008, o 15:16
Lokalizacja: FG - GORZÓW WLKP.

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez kante30 » 30 wrz 2010, o 19:04

Nic się nie stanie ja rok temu tak odkręcałem i teraz dwumas jest teraz jak i wcześniej ok bo go ściągałem tak jak pisałem. A ty jak to odkręcasz zakładasz długi klucz i ciągniesz ? Jak klucz mechanika?
Avatar użytkownika
kante30
Touge Drifter
 
Posty: 273
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 21:45
Lokalizacja: Leszno

Re: Problem z odkęceniem koła zamachowego

Postprzez wisniowy_sx » 1 paź 2010, o 00:00

ja juz próbowalem pneumatem i samą grzechotką 1/2' i pękają końcówki czy tak czy tak. mechanik nie znalazł tego swojego klucza :mad: jutro pojade kupie końcówke PROXXON'a , podgrzeje śruby palnikiem i zobaczymy, mam nadzieje ze w koncu sie uda, walcze z tym juz drugi weekend (bo tylko w weekendy mam czas pogrzebac troche) silnik i auto czekają na włożenie tylko ten dwumas :banghead:
Avatar użytkownika
wisniowy_sx
Touge Drifter
 
Posty: 197
Dołączył(a): 22 paź 2008, o 15:16
Lokalizacja: FG - GORZÓW WLKP.

Poprzednia strona

Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron