Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez Bartdrift » 15 kwi 2008, o 19:46

Musimy wymienic olej . Pojecia nie mam co jest teraz wlane, ale boje sie eksperymentowania wiec chcialem sie dowiedziec jaki jest według Was najlepszy olej do mojego silnika.
Pytam, bo motor ze strokerem i nie wiem czy to czegos nie zmienia.
Interesuje mnie olej ktory naturalnie zniesie wiecej niz powinien ;) i najlepszy jaki sie da . Nie że najlepszy stosunek cena do jakosci, ale najlepszy jaki mozliwy. Na tym nie zamierzam oszczedzac.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez roberth » 15 kwi 2008, o 21:24

ja bym lał Motula 300V(metalowe 2 litrowe puszki), lalismy go przez kilka lat do wyscigowej suzuki i toyoty
roberth
Król Ronda
 
Posty: 89
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 00:42
Lokalizacja: Orzesze

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez ficek » 15 kwi 2008, o 21:34

tak samo motul 300v
ficek
Król Ronda
 
Posty: 56
Dołączył(a): 18 sty 2008, o 18:34
Lokalizacja: czeladz belgia

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez Bartdrift » 15 kwi 2008, o 21:40

No tylko ze ja mialem juz motula w pierwszym motorze w zeszlym sezonie i wytrzymal godzine i sie zatarl. Ja tego nie laczylem ,ale "tjuner" po zlozeniu kolejnego motoru powiedzial ze juz nie lejemy motula tylko valvoline. Cos mi w glowie siedzi jednal ze motul to lipa ...
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez szefer » 15 kwi 2008, o 21:54

ja jezdze na motulu 300v i sobie go bardzo chwale, nie raz omega dostala mocno po dupie na starym silniku, zreszta jak sam wiesz silnik skonczyl na autostradzie w niemczech ;)
Po rozebraniu nie bylo widocznych zadnych oznak zacierania sie silnika pomimo tego ze kilka razy pozadnie go zagotowalem.
Pozdro
Avatar użytkownika
szefer
IDS PRO
 
Posty: 547
Dołączył(a): 3 sty 2008, o 14:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez tery » 15 kwi 2008, o 23:34

tylko MOTUL.
Avatar użytkownika
tery
D1 PRO
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 17:35
Lokalizacja: WWA

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez Pluto » 15 kwi 2008, o 23:55

A mozliwe jest ze "tjuner" zalal ci cos innego? :confused: Bo jednak malo jest ludzi ktozy narzekaja na motula.
Avatar użytkownika
Pluto
Touge Drifter
 
Posty: 271
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 02:51
Lokalizacja: Łomża

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez Bartdrift » 15 kwi 2008, o 23:59

Wszystko jest mozliwe
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez booncol » 16 kwi 2008, o 00:19

tery napisał(a):tylko MOTUL.


a tak z ciekawosci tylko zapytam, skad to stwierdzenie bo jezdzilem i na Motulu, i na Valvo, i szczerze obydwa sprawowaly sie wysmienicie. Jedyna roznice jaka poczulem to to ze Motul słodko pachnie :)

btw. tak sobie czytam ostatnio to forum i juz nie wiem czy to forum o drifcie czy Pamietnik Bridget Jones ;)
Avatar użytkownika
booncol
DRIFTER
 
Posty: 368
Dołączył(a): 24 gru 2007, o 17:54
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez Piotr328 » 16 kwi 2008, o 09:30

Mi w zeszlym sezonie kazdy tak samo mowil: tylko Motul i Motul. A ze moje auto juz dawno chodzilo na Castrolu TWS to na takim tez przelatalem caly zeszly sezon i jestem bardzo zadowolony. Wymienilem olej przed sezonem i po calym sezonie poprostu jeszcze raz zmienilem, nic nie ubylo i silnikowi nic sie nie stalo. Niewielu ludzi mowi o tym oleju, ale IMO Motul to wlasnie taka lipa troche, wiec ja latam na TWS'ie i nie mam zamiaru zmieniac na inny. Tani napewno nie jest, ale przynajmniej u mnie skuteczny.
P.S.
Z tego co slyszalem to Paul, Koziol i Łysy Słupsk tez uzywaja tego oleju.
Avatar użytkownika
Piotr328
DRIFTER
 
Posty: 266
Dołączył(a): 10 lut 2008, o 20:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez tery » 16 kwi 2008, o 10:22

booncol napisał(a):
tery napisał(a):tylko MOTUL.

Jedyna roznice jaka poczulem to to ze Motul słodko pachnie :)

i o to wlasnie chodzi!!!

ty to sie nie najezdziles ;) :twardziel:

Piotr - Paul jezdzi bo zdaje sie ma naklejki na Aucie CASTROL.... :good:
Avatar użytkownika
tery
D1 PRO
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 17:35
Lokalizacja: WWA

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez katod » 16 kwi 2008, o 10:39

Cześć
Ja zaczynałem od Motula. Na początku wydawało mi się, że wszystko jest ok,
ale przy mocnym nagrzaniu oleju zaczynały stukać szklanki i pojawiały się symptomy "przegrzanego oleju",
kiedy to traci on swoje właściwości i zachowuje się jak woda przy pewnych temperaturach.
Używałem 300V Competition.
Myślałem, że tak po prostu musi być i tyle.

Zalałem Castrol Edge RS 10w60 i od tego czasu używam TYLKO tego oleju. (już od 8 miesięcy gdzieś).
Nic nie stuka nawet na wysokich temperaturach oleju, jest o niebo lepszy.
Może i Motul na początku jego produkcji był ok, ale niestety... moim zdaniem nie dziś.

Może kłóci się to z obiegową opinią, ale uwierzcie mi, że TYLKO Castrol 10w60 RS do wysilonych SR20DET,
a do BMW TYLKO wersja TWS.
I zmienia się go co max miesiąc czasu, a najlepiej co 2-3 eventy.
Jeśli oczywicie szanujecie swoje wysilone silniki.

W jeździe "na codzień" wszystko wygląda totalnie inaczej, ale my mówimy o sporcie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
katod
IDS PRO
 
Posty: 76
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 19:22

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez Hachi » 16 kwi 2008, o 12:23

:scratch: Nie jezdziłem na motulu ale spróbował bym tego 20W-60 z serii 300V tyle że z pewnego żródła bo jednak w Japoni zawodnicy z czołówki <nie wszyscy> ale też smigaja na Motulu choć może maja tylko naklejki a leją coś innego, bądz co bądz Motul do mnie przemawia Jacek zdaje sie też dolewał go na treningach a jego silnik chyba ma już jakieś wspomnienia. Bartek czy chodzi Ci o ten silnik w którym obróciła Ci sie panewka na początku zeszłego sezonu?? Pozdro
Avatar użytkownika
Hachi
Touge Drifter
 
Posty: 376
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 18:23
Lokalizacja: KnW-nieopodal Gliwic

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez Bartdrift » 16 kwi 2008, o 13:35

Hachi napisał(a):. Bartek czy chodzi Ci o ten silnik w którym obróciła Ci sie panewka na początku zeszłego sezonu?? Pozdro


Tak dokladnie o ten. Po tym wydarzeniu i rozebraniu silnika, osoba ktora to robila powiedziala ze zmieniamy na Valvoline rs cos tam.
Ale slyszalem jeszcze kilka opini ze motul to juz nie jest dobry olej (od holendrow)

Dziki katod za cenna rade. Tak zrobie . Czy to jest latwo dostepny olej ? Gdzie go kupic ?
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Najlepszy olej wyczynowy do sr20det

Postprzez Piotr328 » 16 kwi 2008, o 14:47

katod napisał(a):Może kłóci się to z obiegową opinią, ale uwierzcie mi, że TYLKO Castrol 10w60 RS do wysilonych SR20DET,
a do BMW TYLKO wersja TWS.


Ja wlasnie jestem dokladnie tego samego zdania.
Powiem wprost: od poczatku zeszlego sezonu kazdy mi mowil zebym lał Motula, a ja nie sluchalem i latalem na Castrolu. Ja przelatalem caly sezon i z silnikiem sie nadal nic nie dzieje, a Łysy Slupsk przekrecil panewke, DawidM5 robil glowice(popychacze zaczely klepac), Szefer z tego co wiem rowniez zabil zabil silnik, a Bart.... kazdy wie ;)

Moze czesc z tych awarii to tylko przypadek i nie byla to wina oleju, ale cos w tym jednak musi byc. Mi to dalo do myslenia i nie zamienie TWS'a na nic innego.
Avatar użytkownika
Piotr328
DRIFTER
 
Posty: 266
Dołączył(a): 10 lut 2008, o 20:46
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości