Problem z odpaleniem M62b44 elektryka

Elektryka, opony, dobór felg itd.

Problem z odpaleniem M62b44 elektryka

Postprzez krzychooxxx » 8 lis 2012, o 19:40

Panowie bo mi juz rece opadaja pomozcie
Silnik jak w temacie rocznik 97 tuz przed liftem i vanosami
komp na 5 wtyczek
Stacyjka z kluczykiem podlaczona prawidlowo
EWS na 13 pinow 1 pin to gruby kabel idacy na przekaznik rozrusznika, 2 pin to staly plus tez gruby, 3 nieuzywany, 9 masa, 5 i 12 cewka,10 plus po staly, 11 po stacyjce lub odwrotnie, nie pamietam teraz.

oto dzisiejsze moje wypocyny:

-sterowanie pompki paliwa znalezione z kompa, przekaznik wyjety z bmw, podany prad zasilania staly, prad po stacyjce oraz sterowanie z kompa. Niestety pompka nie startuje w tej konfiguracji.
Jesli w miejsce sterowania z kompa podam na przekaznik mase to pompka sie zalacza ale nie ma jej co odlaczyc, wiec tu wina po stronie kompa jak widac masy nie podaje na kabel ani nie odlacza kiedy trzeba, - mozliwe ze to wina zle podlaczonego EWS? bo poki co oszukalem go podajac na przekaznik rozruchowy prad z 3 pozycji stacyjki, prad na cewkach jest, na wtryskach rowniez, dzialkowanie, silnik krokowy chodzi.
-Cewki poustawiane na wlasiwe miejsca
-wtryski poustawiane na wlasciwe miejsca
-przy manualnym nabiciu paliwa i probie zakrecenia motor kreci kilka obrotow, po czym staje jak wryty jakby go cos zablokowalo, przy kolejnej probie znow kreci i jebut z rury ze zawalu mozna dostac.
-Gdy krece na sucho to kontrolka cisnienia oleju gasnie, przestaje krecic a ona nie zapala sie jeszcze przez okolo 2-3 minuty, czyli wciaz trzyma cisnienie oleju. Czujnik na zasilaniu filtra,

Ogolnie zalamac sie idzie a jedyny elektryk ktory ogarnie temat bez problemu mieszka 50 km dalej i nie chce mu sie do mnie jechac bo ma za duzo roboty.
krzychooxxx
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 30 sie 2012, o 20:11
Lokalizacja: Miastko

Re: Problem z odpaleniem M62b44 elektryka

Postprzez krzychooxxx » 9 lis 2012, o 19:57

sorry poprawka, sprawdzilem dzis po vin i okazalo sie ze auto bylo z kwietnia 98 wiec w e38 szedl juz EWS III 3.3 ktory stosuje juz slynny rolling table i losuje kody i sle do dme a ten przypasowuje odpowiedni i dopiero puszcza prad na rozrusznik.
modul ews wyglada tak samo tez 13 pinow ale poki co nie moge znalezc schematu podlaczenia. gdy wlaczony jest ews i krece podajac prad na przekaznik rozrusznika i pompki to silnik kreci jakies 2 sekundy po czym staje. jest iskra bo sprawdzilem wyciagajac jedna ze swiec (jakies 2 razy na sekunde), paliwo zapewne tez podaje bo z powietrza nie strzela, dzialkowanie na wtryskach jest bo sprawdzam kontrolka, gdy wyciagne wtyk z ews i robie to samo to kreci ale nic sie nie dzieje tzn nie ma zaplonu, paliwa itp.
pozostaje podlaczyc to w jakis cudowny sposob albo zaplacic 500 zl za montaz emulatora usuwajacego ews z kompa.
krzychooxxx
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 30 sie 2012, o 20:11
Lokalizacja: Miastko

Re: Problem z odpaleniem M62b44 elektryka

Postprzez forti » 9 lis 2012, o 20:37

Do tego kompa nie ma emulatorow.
Avatar użytkownika
forti
Król Ronda
 
Posty: 51
Dołączył(a): 11 sty 2010, o 18:29
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Problem z odpaleniem M62b44 elektryka

Postprzez krzychooxxx » 9 lis 2012, o 21:27

a dopiero co dzisiaj rozmawialem z elektronikiem ktory zdejumuje ewsy z tych kompow dla braci jagiello w lodzi i powiedzial ze nie ma zadnego probolemu ze zdjeciem
zaznaczylem ze motor m62b44, 98 rok, komp na 5 wtykow.
mowi ze sciagnal tego juz ze 100 sztuk a temat ogarniety 10 lat temu...
czyzby az tak sie mylil?
krzychooxxx
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 30 sie 2012, o 20:11
Lokalizacja: Miastko

Re: Problem z odpaleniem M62b44 elektryka

Postprzez forti » 11 lis 2012, o 18:14

Czytaj ze zrozumieniem. Ni powiedzialem ze sie nie da ale emulatory nie dzialaja przy EWS3.3.
Avatar użytkownika
forti
Król Ronda
 
Posty: 51
Dołączył(a): 11 sty 2010, o 18:29
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Problem z odpaleniem M62b44 elektryka

Postprzez krzychooxxx » 11 lis 2012, o 20:07

zdjeciem za pomoca emulatora bo dopytalem se. wiec jak widac sa emulatory obslugujace 3,3
krzychooxxx
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 30 sie 2012, o 20:11
Lokalizacja: Miastko

Re: Problem z odpaleniem M62b44 elektryka

Postprzez krzychooxxx » 22 lis 2012, o 16:51

odpalilem dziada
ale sa dwa problemy, mianowicie:
-wyskakuje odrazu na wysokie obroty, krokowiec sie podwiesza czy cus bo jak go zdemontuje i palcem przytykam to chodzi na wolnych obrotach. i pytanie czy to jakos sie naprawia? przesmarowanie niewiele dalo. po przesmarowaniu gdy trzymam go w dloni i przekrecam to srodek luzno lata.
-po zakreceniu silnikiem pojawia sie cisnienie na filtrze oleju i kontrolka gasnie, jednak po wylaczeniu silnika nie zapala sie ona jeszcze przez kilka minut, czyli cisnienie w ukladzie smarowania wciaz jest. sam juz nie wiem czym to moze byc spowodowane. przewody olejowe mam podlaczone tak ze nizej polozony otwor w bloku silnika trafia do nizej polozonego otworu w filtrze oleju.
krzychooxxx
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 30 sie 2012, o 20:11
Lokalizacja: Miastko

Re: Problem z odpaleniem M62b44 elektryka

Postprzez Ban0ff » 23 lis 2012, o 10:06

to, ze w silniku przez chwile zostaje cisnienie oleju to norma, po chwili spadnie i zaswieci sie kontrolka
Avatar użytkownika
Ban0ff
Touge Drifter
 
Posty: 399
Dołączył(a): 15 sty 2009, o 17:50
Lokalizacja: Jarosław

Re: Problem z odpaleniem M62b44 elektryka

Postprzez krzychooxxx » 23 lis 2012, o 18:38

gadanie, wiem kiedy kontrolka ma zgasnac.
dzisiaj podlaczylem manometr w miejsce czujnika
skala 0-10 bar i wskazowka malo nie zabila sie o 10 w pierwszej sekundzie.
podejrzenie padlo na zawor upustowy w pompie, zwalilem miska, pompe rozebralem, nie wyglada to zle, wszystko na swoim miejscu wiec nie wiem juz sam.
dla pewnosci:
dolny otwor w bloku silnika ma sie laczyc z dolnym otworem w filtrze oleju tak?
lapy mam przerobione i z bloku wychodza weze.

[quote="stary patrol"]Obrazek
krzychooxxx
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 30 sie 2012, o 20:11
Lokalizacja: Miastko


Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości