e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Elektryka, opony, dobór felg itd.

e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez danielex05 » 26 lut 2011, o 19:31

Witam, posiadam do pół roku e36 2.0 vanos 97r. do tej pory nie sprawowała problemów, lecz przyszedł ten dzień, samochodu używam sporadycznie ponieważ pracuje do późna więc nie mam czasu, dwa dni temu pojawił się problem z odpaleniem po wizycie na stacji benzynowej, do domu dojechałem na bangi, w domu zdjąłem klemy z akumulatora, odczekałem parę minut założyłem i odpaliła myślałem że był jakiś błąd w komputerze który się zresetował i po problemie. Natomiast wczoraj zdarzyło mi się to samo pojechałem do kumpla samochód zgasiłem i był problem z odpaleniem męczyłem się z pół godziny gdy wkręciłem śrubę do holowania postanowiłem odpalić i udało się po pół godziny kręcenia i odpinania akumulatora. Dziś było tak samo po zgaszeniu ten sam problem. Wspomnę że mam zamontowany immobilajzer który montował poprzedni właściciel. Moim zdaniem w nim kryje się problem ponieważ jest podłączony na pompę paliwową i gdy odpalam nie słychać by się załączała, a wcześniej przy przekręcaniu zapłonu było słychać włączenie. By odpalić musiałem wcisnąć środkowy przycisk na pilocie który był dołączony do kluczyków. Podejmę próbę wyjęcia tego chińskiego szajsu, ale proszę o poradę co mogłoby powodowoć takie objawy. Z góry Dziękuje i Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
danielex05
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lut 2011, o 14:29
Lokalizacja: Krośniewice

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez DoktorKazdaDiagnoza » 26 lut 2011, o 20:13

Słusznie się domyśliłeś, problem tkwi w immo, czesto sie zwyczajnie psuja. Wyjmiesz i wszystko wroci do normy ;)
DoktorKazdaDiagnoza
Touge Drifter
 
Posty: 563
Dołączył(a): 15 wrz 2009, o 22:09
Lokalizacja: BMW Åšwidwin DT

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez danielex05 » 27 lut 2011, o 15:05

chiński szajs wyjęty, samochód chodzi po odpaleniu 15-20 sekund po czym gaśnie, już nie wiem co jej może być, wydaje mi się że przyczyna nadal tkwi w immo ale nie wiem co mam dalej robić, chyba bez fachowca się nie obejdzie
Avatar użytkownika
danielex05
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lut 2011, o 14:29
Lokalizacja: Krośniewice

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez ADAMAT » 27 lut 2011, o 18:45

najprawdopodobniej masz nadal problem z ews czyli oryginalnym immo
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez kamilus » 28 lut 2011, o 16:50

97r to juz na Siemensie jest. EWS jakby padł to niekręciłaby rozrusznikiem. Jechać, zdiagnozować i będzie wsio wiadomo. Obstawiam czujnik położenia wału.
kamilus
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 17:36

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez ADAMAT » 1 mar 2011, o 20:04

kamilus tu się mylisz, bo jak padnie wału a wałka zostanie to będzie chodził non stop tylko praca będzie miała wiele do życzenia, no i rozruch będzie trudny, rozrusznik nie kręci w autach z CASEM i to zależy od wersji przykodowania wg życzenia klienta, EWS odcina prąd na cewki podobnie jak CAS w standardzie, z drugiej strony EWS potwierdza kod tylko przed rozruchem potem już nie, więc jeśli po czasie gaśnie to może być też puszczający przekaźnik pompy lub wieszająca się pompa. z jednym co się z Tobą Kamilus zgodzę to jedno. Podjechać podpiąć i działać a nie wróżyć, szkoda czasu swojego i forumowiczów
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez kamilus » 1 mar 2011, o 21:36

ADAMAT napisał(a):kamilus tu się mylisz, bo jak padnie wału a wałka zostanie to będzie chodził non stop tylko praca będzie miała wiele do życzenia, no i rozruch będzie trudny, rozrusznik nie kręci w autach z CASEM i to zależy od wersji przykodowania wg życzenia klienta, EWS odcina prąd na cewki podobnie jak CAS w standardzie, z drugiej strony EWS potwierdza kod tylko przed rozruchem potem już nie, więc jeśli po czasie gaśnie to może być też puszczający przekaźnik pompy lub wieszająca się pompa. z jednym co się z Tobą Kamilus zgodzę to jedno. Podjechać podpiąć i działać a nie wróżyć, szkoda czasu swojego i forumowiczów

tak jak padnie to odpali , po dłuższym czasie kręcenia, ale np moze byc taka sytuacja, ze z przewodzików pod ekranem od temperatury pęka izolacja i wtedy ECU bedzie odbierało złe dane i nawet dobry cz.p.wałka nie pomoże. CAS był w nowszych bmw np e60 e90 w e36 nie ma CASA. Nie spotkałem się jeszcze, żeby m52 na Siemensie bez pestki, czy ewsu kręciło, no chyba ze połaczycz przed ews na krótko, ale to i tak nie pomoże bo dalej nie zapali.
kamilus
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 17:36

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez danielex05 » 2 mar 2011, o 19:36

w poniedziałek wieczorem zaprowadziłem samochód do FACHMANA, dziś dzwonił że chińskie immo odcięte oryginalne działa jak należy a przyczyna tkwi w czujniku położenia wału korbowego i wałka rozrządu, kilaka telefonów i czujnik wałka rozrzadu jest od kumpla, po podłączeniu czujnika i podpięciu pod komputer nadal nie odpala i pokazuje błąd czujnika położenia wału korbowego, jeśli to będzie on to jutro po godz. 16 samochód będzie do odbioru
Avatar użytkownika
danielex05
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lut 2011, o 14:29
Lokalizacja: Krośniewice

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez danielex05 » 6 mar 2011, o 18:55

czujniki podmienione a samochód dalej nie odpala, nie ma już żadnego błędu, on też jjuż nie wie co ją może boleć i chce szukać dalej a mnie się wydaje że muszę poszukać innego "FACHMANA", podobno teraz nie ma iskry co może być przyczyną?? POMOCY
Avatar użytkownika
danielex05
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lut 2011, o 14:29
Lokalizacja: Krośniewice

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez kamilus » 6 mar 2011, o 19:43

oryginał siemensa podkładaliście? używka czy nowy?
kamilus
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 17:36

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez danielex05 » 7 mar 2011, o 17:01

był podkładany, używka ale sprawna
Avatar użytkownika
danielex05
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lut 2011, o 14:29
Lokalizacja: Krośniewice

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez danielex05 » 11 mar 2011, o 17:04

problem rozwiązałem sam, przyczyną był uszkodzony czujnik położenia wału :grin:
Avatar użytkownika
danielex05
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lut 2011, o 14:29
Lokalizacja: Krośniewice

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez Jajnik » 4 paź 2011, o 18:09

To teraz ja zgłoszę się z problemem.

E36 + M54B30

Problem zaczął się od tego, że po odpaleniu silnik pracował tak jakby w trybie awaryjnym, straszny muł.
W chwili obecnej samochód kręci, pompę paliwa słychać, ale nie chce odpalić.

Objawy jak przy walniętym czujniku położenia wału.... wymieniłem go (sam czujnik Siemens) i 0 zmian. Kręci, ale nie pali.

Z racji, że nie mam dostępu do darmowej autolawety/lawety nie bardzo mi się chce wybrać na komputer (hol), ale w końcu będę musiał się wybrać.

Może w tym czasie ktoś coś podpowie w czym może tkwić problem.
Avatar użytkownika
Jajnik
DRIFTER
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 19 lis 2009, o 20:46
Lokalizacja: Warszawa/ZÄ…bki

Re: e36 Problem z odpalaniem (immobilizer)

Postprzez Jajnik » 2 lis 2011, o 12:46

Problem rozwiÄ…zany i silnik zdrowy :yahoo:


Podczas sprawdzania iskry silnik odpalił na dotyk, więc wkręciliśmy świece i bangla jak zły :)
Nie mam zielonego pojęcia o co tam chodziło, może gdzieś masa się zgubiła.
Avatar użytkownika
Jajnik
DRIFTER
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 19 lis 2009, o 20:46
Lokalizacja: Warszawa/ZÄ…bki


Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości