Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Elektryka, opony, dobór felg itd.

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez Bartdrift » 22 lis 2008, o 11:17

r888. Bez problemu.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez booncol » 22 lis 2008, o 11:45

kkk555 napisał(a):
Fawor napisał(a):Moje pytanie mało driftowe, ale czy jeździł ktoś na tych Wanli w ulicznym aucie?


nie kupuj kolego tego gówna i przypadkiem nie zakładaj na przód :banghead:
jako opony na tył do driftu (szczególnie dla aut o mniejszej mocy jak np. moje 192 km) moge polecić z czystym sumieniem :thumbsup:
ale do niczego innego te opony siÄ™ nie nadajÄ….
miałem je raz zalożone na przód, auto się nie prowadzi, nie trzyma, pływa, w zakręcie jest od razu podsterowne..
reasumując, jeśli twoje życie mam od czegoś zależeć, to lepiej żeby to nie były chińskie opony :banghead:
p.s.
chyba że pisząc "uliczne auto" masz na mysli jakieś taxi


zalezy tez, ktore Wanli. Rafał (vel Zdenek wujek chłosta) z S13 BMW V8 ma na przodzie Wanli S1063 i nawet mu to trzyma, oczywiscie nie ma co porównywać do R888. Założona na tyle, jak jest jeszcze w miare nowa, to daje rade i na wprost.

Dla przykladu u mnie, nowe Wanli S1063 na tyle, zespawany most i troszke wiecej mocy niz seria na 2-ce przy przyspieszaniu traci trakcje dopiero powyzej 5krpm. Natomiast na nowej oponie pokroju Wanli S1088 traci trakcje przy przyspieszaniu na trójce.

Takze, tego S1063 wcale nie nazwałbym szmelcem. A jezeli ktos zaklada taka "zwykłą" opone na przód to niech nie oczekuje, że bedzie twarda jak R888 i przód nie będzie pływał.
Avatar użytkownika
booncol
DRIFTER
 
Posty: 368
Dołączył(a): 24 gru 2007, o 17:54
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez Sosen » 22 lis 2008, o 12:25

kkk555 napisał(a):
Fawor napisał(a):Moje pytanie mało driftowe, ale czy jeździł ktoś na tych Wanli w ulicznym aucie?


nie kupuj kolego tego gówna i przypadkiem nie zakładaj na przód :banghead:
jako opony na tył do driftu (szczególnie dla aut o mniejszej mocy jak np. moje 192 km) moge polecić z czystym sumieniem :thumbsup:
ale do niczego innego te opony siÄ™ nie nadajÄ….
miałem je raz zalożone na przód, auto się nie prowadzi, nie trzyma, pływa, w zakręcie jest od razu podsterowne..
reasumując, jeśli twoje życie mam od czegoś zależeć, to lepiej żeby to nie były chińskie opony :banghead:
p.s.
chyba że pisząc "uliczne auto" masz na mysli jakieś taxi

Latałem chwilę na oponach WANLI w mojej seryjnej ulicznej beemce i byłem zadowolony, byłem zaskoczony że tak dobrze trzymają, także jak widzisz opinie użytkowników to sprawa bardzo względna.
Pozdrawiam
Sosen
Avatar użytkownika
Sosen
DRIFTER
 
Posty: 655
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 13:07
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez Smal » 22 lis 2008, o 12:34

Tak jak kolega Sosen mowi- wszystko zalezy na jaka partie opon,wiadomo ze zdazaja sie buble wiec sa opony i opony.Swoja droga ktos moze doradzic jaki model wanli bylby odpowiedni na poczatek do driftu? tak na autko +/- 220 koni...
Avatar użytkownika
Smal
SaikoD Member
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 13:45
Lokalizacja: Świdwin/Gdańsk

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez kkk555 » 22 lis 2008, o 14:42

chodziło mi o wanli s1088.
tylko z takimi miałem do czynienia i będę trzymał się swojej wersji, że na przód się kompletnie nie nadają.
Avatar użytkownika
kkk555
DRIFTER
 
Posty: 326
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez kkk555 » 22 lis 2008, o 15:27

Smal napisał(a): jaki model wanli bylby odpowiedni na poczatek do driftu? tak na autko +/- 220 koni...


ja s1088 do tyłu do takiego auta okolo 200 koni mogę polecić z czystym sumieniem.
są tanie ( 15' kosztuje 110 zł) i długo wytrzymują.
ale na przód ( oczywiście jeśli budżet pozwoli) poszukaj czegoś lepszego.
Avatar użytkownika
kkk555
DRIFTER
 
Posty: 326
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez Davidof » 23 lut 2009, o 18:23

Witam

zna ktoÅ› takie oto oponki ... Goodride Neza?
generalnie szukam 2ligowych 17" oponek na tył :grin: czyli nazwałbym je "w miarę" :scratch:
Avatar użytkownika
Davidof
DRIFTER
 
Posty: 530
Dołączył(a): 22 maja 2008, o 12:31
Lokalizacja: toruń/wawa

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez wierzba » 15 lip 2009, o 22:05

panowie mam bmw e30 kombi i około 170 kucyków , chcę do niej zarzucić felgi metale od astry h 15 , jakie oponki polecacie , myślałem o jakiś nalewkach na początek , ale nie wiem jak one do driftu się nadają , jestem początkującym , wkurza mnie jeżdżenie na używkach , bo ciągle inne rozmiary i raz balon raz nie , i weś tu wyczuj auto.podpowiedzcie coś ciekawego , jakie macie doświadczenie z nalewkami.
wierzba
WPR Drift Team
 
Posty: 498
Dołączył(a): 16 cze 2009, o 21:05
Lokalizacja: Pruszków

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez mADEY » 16 lip 2009, o 14:08

Zależy od nalewki, ale z reguły te lubią się odklejać jak opona się nagrzeje, raz zgubiłem cały bieżnik w jednym kawałku :P
Wytłumacz mi jak nie możesz wyczuć auta?? Ja raz, że mam pełną gamę rozmiarów 13-15" i szerokości z przedziału 155-195 i zawsze po zapoznawczym kółeczku już wiem jak opona klei i jak mam jechać... A mam mniej koników niż Ty :)

Pozdro :drift: :drift: :drift: :drift:
Avatar użytkownika
mADEY
DRIFTER
 
Posty: 143
Dołączył(a): 24 maja 2008, o 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez wierzba » 16 lip 2009, o 18:05

ja jeszcze nie mam dużego doświadczenia w drifcie , ale na używkach nie mogę autka wyczuć , nie wiem czym to jest spowodowane , teraz utwardziłem amorki , więc może będzie lepiej , ale jak mam zarzucić nowe Fele , to pomyślałem że kupie nalewki i popróbuje na nich , może będzie się lepiej latało , masz jakieś propozycję które kupić
wierzba
WPR Drift Team
 
Posty: 498
Dołączył(a): 16 cze 2009, o 21:05
Lokalizacja: Pruszków

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez Enzo » 16 lip 2009, o 18:24

Mysle ,ze jak jest sie poczatkujacym to opony zbytnio nic nie zmienia.
ja bym po prost uz jakims dobrym beiznikiem na przod zalozyl, i co najwazniejsze - trening, trening i jeszcze raz trening
Avatar użytkownika
Enzo
DRIFTER
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 08:07
Lokalizacja: Nysa

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez wierzba » 16 lip 2009, o 18:34

Enzo ok , to jakie kupić na przód ?? , a na tył pokombinuje z używkami
wierzba
WPR Drift Team
 
Posty: 498
Dołączył(a): 16 cze 2009, o 21:05
Lokalizacja: Pruszków

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez Roman » 16 lip 2009, o 22:45

Ja tam jakims super drifterem nie jestem ale latam z reguły na byle czym w rozmiarze 195/205 na 50 , 15' i nie narzekam :) No i opona z w miare dobrym bierznikiem konczy mi sie po 1 porzadnym treningu i do wywalenia.

ale zapewne co innego jest jak sie startuje w pierwszej lidze ....
Avatar użytkownika
Roman
Touge Drifter
 
Posty: 521
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 05:58
Lokalizacja: BMW Åšwidwin

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez robacek » 16 lip 2009, o 23:12

davidof wanli robi fajne 17 225/45 za ok 220zl chyba na allegro do dostania. i calkiem fajnie sie sprawdzajÄ… te oponki. ogolnie co do opon to dla poczatkujÄ…cych moge tylko powiedziec to z czym teraz sam mialem problem. na przod musze sam teraz kupic jakies oponki ktore beda ladnie kleily bo mialem jakies slabe na przodzie i strasznie byl podsterowny samochod przez to na torze i uniemozliwialo mi to normalne driftowanie wiec jutro kupie jakis szeroki kapec na 17 tak zeby do upalania 15 przod kleil o wiele lepiej.
a co do nalewek to np te wanli sa w cenie prawie nalewek a mysle ze beda trzymaly sie dluzej o wiele..
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozważania na temat opon do driftu.Które gorsze,które lepsze

Postprzez wierzba » 17 lip 2009, o 11:27

wierzba
WPR Drift Team
 
Posty: 498
Dołączył(a): 16 cze 2009, o 21:05
Lokalizacja: Pruszków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości