Szyberdach zaślepka.

Elektryka, opony, dobór felg itd.

Szyberdach zaślepka.

Postprzez stick » 17 wrz 2014, o 19:27

Siemanko, napotkałem mały problem podczas składania mojej e36, mianowicie chcę założyć przeźroczysty poliwęglan na dach i nie wiem jak go przymocować żeby było estetycznie i szczelnie. Wiem że zrobię to nitami ale nie mogę rozkminić jak go uszczelnić żeby nie było widać kleju pod poliwęglanem i żeby nie wylazł na dach. Pomożecie rozkminić ?
stick
Clutch Burner
 
Posty: 45
Dołączył(a): 5 maja 2013, o 23:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szyberdach zaślepka.

Postprzez e30 owner » 17 wrz 2014, o 19:51

Okleić od góry poliwęglan folią jak fabryczne szyby. Taka czarna obwódka i kropki różnej średnicy. Klej który wyjdzie spod poliwęglanu na zewnątrz łatwo ściągniesz za pomocą "przyrządu" i wody z mydłem/płynem do mycia naczyń. Ów "przyrząd" to nic innego jak kwadracik gumowy, ze sztywnej gumy, najlepiej takiej grubszej. Klej musi być świeży w momencie "ściągania", nie czekaj aż zaschnie. Dobrze jest użyć kleju czarnego.

Żeby było mega profi i ładnie równo. To przed nitowaniem przydałoby się przykleić poliwęglan już z nawierconymi otworami, do dachy także z nawierconymi otworami, i skręcić na czas klejenia dwoma ramkami (lub 8 płaskowników), jedna na poliwęglan (4 płaskowniki po 1 na bok), druga pod dach od wewnątrz (drugie 4 płaskowniki). Ramki deczko dogięte do profilu dachu. Jak klej zastygnie wtedy zdejmujesz ramki (płaskowniki) i nitujesz. Ale to duuużo roboty jest a efekt minimalnie lepszy, podałem dla ciekawości.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Szyberdach zaślepka.

Postprzez crazy » 17 wrz 2014, o 20:11

a mozesz mi wytlumaczyc po co Ci te nity
zrobilem kilka aut na sam klej do szyb i pomalowane wczesniej primeremi jezdza po kilka lat wszystko szczelnie i estetycznie
i wyglada jak ori szyba wklejona, wystarczy rowno obmalowac poliweglan primerem...
przez nity poliweglan peka w miejscu nita ze wzgledu na zbyt mocno sciagniecie....
crazy
Król Ronda
 
Posty: 96
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:47
Lokalizacja: radom

Re: Szyberdach zaślepka.

Postprzez stick » 17 wrz 2014, o 20:18

Masz rację, przecież szyby czołowej też nikt nie przykręca. Myślałem już o takim rozwiązaniu o którym piszesz i chyba jednak na takie się zdecyduje. Ale jak go równo docisnąć?
stick
Clutch Burner
 
Posty: 45
Dołączył(a): 5 maja 2013, o 23:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szyberdach zaślepka.

Postprzez Bio » 19 wrz 2014, o 22:50

stick napisał(a):Masz rację, przecież szyby czołowej też nikt nie przykręca.

a jak myślisz, co dociska szybę czołową podczas jazdy na wprost?

przy poliwęglanie robionym na zakładkę i "nakładanym" na dach - trzeba złapać jeszcze nitami, bo jak spieprzysz klejenie, to jest szansa że będziesz zakładał drugi raz... jak znajdziesz w trasie ten dach...
Avatar użytkownika
Bio
Touge Drifter
 
Posty: 171
Dołączył(a): 27 paź 2011, o 15:48
Lokalizacja: Bratislava

Re: Szyberdach zaślepka.

Postprzez perlik » 19 wrz 2014, o 23:39

Bio napisał(a):
stick napisał(a):Masz rację, przecież szyby czołowej też nikt nie przykręca.


przy poliwęglanie robionym na zakładkę i "nakładanym" na dach - trzeba złapać jeszcze nitami, bo jak spieprzysz klejenie, to jest szansa że będziesz zakładał drugi raz... jak znajdziesz w trasie ten dach...



ja u siebie przykleiłem tylko klejem, auto na lawecie wiozłem i nagle słyszę na CB radiu - EEEEEE coś Ci odleciało z dachu, sorki przejechałem to naczepą :rotfl2:
nie kleiłem bezpośrednio do dachu a do ramki alu co była z szybrem, może temu się urwał ?
teraz bym nitował,
perlik
Touge Drifter
 
Posty: 122
Dołączył(a): 20 lis 2009, o 19:51
Lokalizacja: BIA

Re: Szyberdach zaślepka.

Postprzez crazy » 20 wrz 2014, o 22:25

ja przyklejalem na klej do szyb ale pomalowane wszystko wczesniej primerem i lata juz 3 rok i ani sladu odklejenia...
crazy
Król Ronda
 
Posty: 96
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:47
Lokalizacja: radom

Re: Szyberdach zaślepka.

Postprzez Bio » 21 wrz 2014, o 12:17

crazy napisał(a):przez nity poliweglan peka w miejscu nita ze wzgledu na zbyt mocno sciagniecie....

a propos tego - jest rozwiązanie dość proste. słowo klucz: podkładki.
Avatar użytkownika
Bio
Touge Drifter
 
Posty: 171
Dołączył(a): 27 paź 2011, o 15:48
Lokalizacja: Bratislava

Re: Szyberdach zaślepka.

Postprzez e30 owner » 21 wrz 2014, o 13:14

Bio napisał(a):
crazy napisał(a):przez nity poliweglan peka w miejscu nita ze wzgledu na zbyt mocno sciagniecie....

a propos tego - jest rozwiązanie dość proste. słowo klucz: podkładki.


I to z dwóch stron. Poza tym to łączenie nie przenosi obciążeń więc nie trzeba ściągać nitów maszynką aż do zerwania.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Szyberdach zaślepka.

Postprzez stick » 28 wrz 2014, o 11:17

Obrysowałem nadmiar primerem i przykleiłem dociskając ciężarkami, działa :)
stick
Clutch Burner
 
Posty: 45
Dołączył(a): 5 maja 2013, o 23:21
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości