Czyszczenie filtra stożkowego

Elektryka, opony, dobór felg itd.

Czyszczenie filtra stożkowego

Postprzez Ciast3k » 10 maja 2014, o 03:24

Siemanko,

mam pytanie dot czyszczenia filtra stożkowego, otóż mam jakiegoś Noname w BMW driftowozie i stwierdziłem wczoraj wieczorkiem że go wyczyszczę. :grin:

Po wymyciu go od wewnątrz wodą i wymoczeniu w wodzie z detergentem sporo syfu wyleciało z niego i jest ewidentnie czystszy. Teraz pozostaje kwestia nawilżenia go. Otóż tematów w necie jest mnóstwo i żanego konkretnego. :glare:
Zakładając że nie chcę kupować zestawu do nawilżania filtra olejkiem (bo jest droższy niż wspomniany Noname), to pytanie czym to mogę nawilżyć?
Ktoś na jakimś temacie napomniał o WD40, moja myśl padła na smar silikonowy w sprayu, ale nie wiem czy silikon będzie w porządku. Kto inny wspominał o oliwce dla dzieci, ale jak by to niby rozprowadzić :scratch:

Doradźcie coś niecoś, może w końcu temat się wyjaśni :grin:
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czyszczenie filtra stożkowego

Postprzez Bober71 » 10 maja 2014, o 09:25

Nie prościej zastosować coś takiego?: http://allegro.pl/olej-do-nasaczania-fi ... 29613.html
Avatar użytkownika
Bober71
Touge Drifter
 
Posty: 317
Dołączył(a): 20 lis 2009, o 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czyszczenie filtra stożkowego

Postprzez Ciast3k » 10 maja 2014, o 10:43

Niby tak, ale po prostu pytam z ciekawości bo nie wiem czym jest ten "olejek do nawilżania filtrów".
Bo jeśli tak na prawdę np silikon by robił robotę, to po co kupować tysiąc innych preparatów ;)
a swoją drogą, myślicie że na stacji kupię jakiś taki olejek do filtrów?
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czyszczenie filtra stożkowego

Postprzez drift-rak » 10 maja 2014, o 12:39

Ciast3k napisał(a):Niby tak, ale po prostu pytam z ciekawości bo nie wiem czym jest ten "olejek do nawilżania filtrów".
Bo jeśli tak na prawdę np silikon by robił robotę, to po co kupować tysiąc innych preparatów ;)
a swoją drogą, myślicie że na stacji kupię jakiś taki olejek do filtrów?


na stacji nie ale w sklepach motoryzacyjnych mozna zamowic taki jak na aukcji. na drugi dzien bedziesz mial a moze i w ten sam jezeli bedzie np w InterCarsie
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl


Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości