WiÄ…zka od e36 1.8IS co jest co ??

Elektryka, opony, dobór felg itd.

WiÄ…zka od e36 1.8IS co jest co ??

Postprzez Fryt13 » 10 paź 2013, o 10:42

WItam!

mam następujący problem, ostatnio zamieniłem w swojej e30 mojego 1.8is na nowszą jednostkę z 94r z modelu e36 z którego zaszczepiłem tylko kompa, jednak nie chodzi on tak jak powinien, bardzo dużo palił, nierówno chodził, brak mocy i nie działały wkaźniki temp.

Postanowiłem więc zmienić wiązkę na ORI z tej e36, jednak wiązka jest trochę chamsko potraktowana i poucinane jest w niej parę kabli... :duh: zaznaczę jeszcze że w silniku była sekwencja.

poniżej przesyłam zdjęcia, proszę kumatych o opis:

1 : Klema + ?
2 :...
3 : Krokowiec ?
4 : Alternator ?
5 : Jeden Bóg wie ...
a,b : Stukowce ?
c,d : czujnik położenia wałków i wału ?

Help! :mad2:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Fryt13
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 21:13
Lokalizacja: Bytów

Re: WiÄ…zka od e36 1.8IS co jest co ??

Postprzez Fryt13 » 15 paź 2013, o 17:52

Prawie wszystko już rozkminiłem! tylko jedno mnie męczy Panowie, mianowicie możecie mi chociaż powiedzieć jak jest podpięte zasilanie alternatora i rozrusznika w e36 bo moja wiązka jest wszędzie poupie#dalana a ta z e30 to całkiem inna bajka :banghead:
Avatar użytkownika
Fryt13
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 21:13
Lokalizacja: Bytów

Re: WiÄ…zka od e36 1.8IS co jest co ??

Postprzez czaqqR » 17 paź 2013, o 12:15

idzie kabel gruby plus który łączy rozrusznik i alternator a później leci on od rozrusznika do plusa którego masz przy grodzi po stronie komputera no i oczywiście do jednego i drugiego urządzenia kable sygnałowe z wiązki i jeszcze jeden plusowy kabel idzie na skrzynke bezpieczników i przekaźniki ale on jest już mniejszego przekroju
Avatar użytkownika
czaqqR
Touge Drifter
 
Posty: 196
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 19:28
Lokalizacja: okolice ldz

Re: WiÄ…zka od e36 1.8IS co jest co ??

Postprzez Fryt13 » 23 paź 2013, o 11:02

czaqqR napisał(a):idzie kabel gruby plus który łączy rozrusznik i alternator a później leci on od rozrusznika do plusa którego masz przy grodzi po stronie komputera no i oczywiście do jednego i drugiego urządzenia kable sygnałowe z wiązki i jeszcze jeden plusowy kabel idzie na skrzynke bezpieczników i przekaźniki ale on jest już mniejszego przekroju


ten kabel od alternatora i rozrusznika musiałem dorobić bo nie było go w tej wiązce ... i z tego co zrozumiałem to kabel który idzie z alternatora i rozrusznika łączy się z tym czerwonym od kompa, czyli patrząc na zdjęcie powyżej Prawy? a który jest podłączany do akumulatora ? no i ten z lewej jest podłączony z jednej strony do puszki bezpieczników a druga strona do + przy aku czyż nie ?

zaczynam tracić cierpliwość bo podłączyłem wszystko a po przekręceniu stacyjki nie ma nic! :glare: dodam jeszcze że mam od kolegi przejściówkę do diagnostyki z silnika m52b25 bo wiązka z e36 nie pasuje na kostce do e30, jednak jest to do 6 cylindrów a nie jak u mnie do 4, czy to może mieć znacznie :scratch:
Avatar użytkownika
Fryt13
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 21:13
Lokalizacja: Bytów

Re: WiÄ…zka od e36 1.8IS co jest co ??

Postprzez czaqqR » 23 paź 2013, o 19:14

wszystkie trzy kable łączysz pod główny + od akumulatora tzn kabel od alternatora łączysz z rozrusznikiem i później z akumulatorem , następnie kabel który idzie na puszke bezpieczników też łączysz do głównego plusa akumulatora oraz ten trzeci ''od kompa'' też do aku. wiec trzy plusy pod aku i powinno działać przynajmniej u mnie tak było , nie łącz czasem jednego z drugim tylko po kolei każdy oddzielnie poprowadź do aku , zobacz również czy masz wszędzie pożądne masy - , to też ważne .
Avatar użytkownika
czaqqR
Touge Drifter
 
Posty: 196
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 19:28
Lokalizacja: okolice ldz


Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości