zmiana rozstawu felgi???

Elektryka, opony, dobór felg itd.

zmiana rozstawu felgi???

Postprzez ALberto794 » 25 wrz 2013, o 10:35

witam, czy są problemy żeby zmienic rozstaw felgi z 5x112 na 5x114,3? niby dużej różnicy nie ma ale..pytam czy można rozwiercic i założyc śruby pływające, czy np.są jeszcze inne wyjścia z tego "problemu"? czy w ogóle zmiana (rozwiert, jeśli wchodzi w grę) ma sens czy da rade wiercic dziury obok ale ciężko bo za mała różnica? albo inne felgi w innym rozstawie może lepiej "nowe" dziury wiercic obok? pozdrawiam i dzięki za pomoc..
Avatar użytkownika
ALberto794
Clutch Burner
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 16:18
Lokalizacja: KRUSZWICA, Kamieniec Wlkp.

Re: zmiana rozstawu felgi???

Postprzez MEFisto087 » 25 wrz 2013, o 10:39

zależy od felgi ale raczej się tak nie robi bo to niebezpieczne ogarnij sobie dystanse zmieniające rozstaw jak bardzo ci zależy na felgach a jak nie masz jeszcze felg to kup z rozstawem pod swoje auto
MEFisto087
Clutch Burner
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 mar 2011, o 13:37
Lokalizacja: Mazowsze

Re: zmiana rozstawu felgi???

Postprzez ALberto794 » 25 wrz 2013, o 11:02

hej:) dzięki za cynk, tak myślałem że ktoś mi odpowie heh ale liczyłem że może ktoś już szlifował taki temat więc..znalazłem bardzo fajne ale właśnie rozstaw inny (5x112) a wpadają w oko i szerokośc mnie zadowala również wiec dlatego taki temat..
Avatar użytkownika
ALberto794
Clutch Burner
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 16:18
Lokalizacja: KRUSZWICA, Kamieniec Wlkp.

Re: zmiana rozstawu felgi???

Postprzez gimon-movies » 25 wrz 2013, o 21:10

Jeśli wzór jest odpowiedni to mozna np stare dziury zaspawać i nawiercić nowy rozstaw. Kiedyś widziałem zmianę z rozstawu mercedesa do bmw
Avatar użytkownika
gimon-movies
Touge Drifter
 
Posty: 468
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 20:25
Lokalizacja: Wrzosowo

Re: zmiana rozstawu felgi???

Postprzez Binio » 28 wrz 2013, o 20:54

Dystans zmieniający jest najmniej inwazyjny, najbardziej prostym sposobem i chyba relatywnie najtańszym oraz odrazu masz załatwioną kwestie odpowiedniego fitmentu ;)
Jeśli nie to nakrętki/śruby pływające też dadzą radę przy takiej różnicy - 1,15mm na strone tylko
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: zmiana rozstawu felgi???

Postprzez Squad » 5 paź 2013, o 20:49

Nie baw się w nawiercanie nowych otworów w zwykłym odlewie, trąci to drutem. Montuj normalnie, na zwykłech śrubach (odpuść pływające, to tylko dobry chwyt marketingowy :D ) tylko upewnij się, że felga jest odpowiednio osadzona na piaście (a nie na śrubach) i dokręcaj bardzo dokładnie po przekątnej. To jest taki sam przypadek jak 4x100 vs 4x98, 5x100 vs 5x98, itd,itp. Zjeździłem tak kilka ładnych kompletów i wszystko git. Ale oczywiście, na pewno pewniejszym i bezpieczniejszym wyjściem jest jak koledzy wyżej odpowiadają dystans redukcyjny.
Avatar użytkownika
Squad
DRIFTER
 
Posty: 1448
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 14:59


Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości