Elektryka driftowozu

Elektryka, opony, dobór felg itd.

Elektryka driftowozu

Postprzez jankes » 20 mar 2013, o 21:29

Witam
robimy elektryke od podstaw w driftowozie od razu mowie ze jestem zielony na tym polu ale podstawy jakies znam
pytanie jest takie czy wszystko musi byc na przekaznikach?
- swiatla - przekaznik 1sztuka 30amp (4zarowki w sumie ,brak postojowych, brak dlugich)
- stop - ?? (2 zarowki)
- wycieraczka - przekaznik 30amp ale czy konieczny?
- wentylator - przekaznik 30amp
- komputer zasilanie - przekaznik 30amp
- awaryjne - przekaznik 30amp
- rozrusznik - przekaznik 30amp
- zegary - podswietlenia itp potrzebny tu przekaznik?
- pompa paliwa - przekaznik 30amp

ogolnie instalacja bedzie bardzo minimalistyczna bez zbednych extrasow
pozdro
jankes
Touge Drifter
 
Posty: 241
Dołączył(a): 8 cze 2010, o 10:17
Lokalizacja: UK

Re: Elektryka driftowozu

Postprzez Pietrek.L » 21 mar 2013, o 16:03

[url]pl.m.wikipedia.org/wiki/Przekaźnik#section_1[/url]

Po pierwsze musisz zadać sobie pytanie czym jest przekaźnik, do czego słóży i jak działa. Ogólnie przekaźnik (i stycznik przy rozruszniku) są sprytnymi ustrojsrwami, które sterują duże prądy małymi, Powiecmy prąd zasilania 30A a prąd sterujący 5-10A. Są one bardzo ważne, dzięki nim możesz zminimalizować iloś grubych kabli (chyba że zastąpisz je tranzystorami mocy jeśli jesteś rzeźnikiem).
Polecam poczytanie artykułów w necie na temat instalacji elektrycznych i ich norm.
Avatar użytkownika
Pietrek.L
Touge Drifter
 
Posty: 393
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 15:54
Lokalizacja: Mordor (W-ch) / Opole

Re: Elektryka driftowozu

Postprzez jankes » 21 mar 2013, o 21:31

Pietrek.L napisał(a):[url]pl.m.wikipedia.org/wiki/Przekaźnik#section_1[/url]

Po pierwsze musisz zadać sobie pytanie czym jest przekaźnik, do czego słóży i jak działa. Ogólnie przekaźnik (i stycznik przy rozruszniku) są sprytnymi ustrojsrwami, które sterują duże prądy małymi, Powiecmy prąd zasilania 30A a prąd sterujący 5-10A. Są one bardzo ważne, dzięki nim możesz zminimalizować iloś grubych kabli (chyba że zastąpisz je tranzystorami mocy jeśli jesteś rzeźnikiem).
Polecam poczytanie artykułów w necie na temat instalacji elektrycznych i ich norm.


nie no takie podstawy to znam i wiem po co jest przekaznik, ale zastanawiam sie czy musi byc stosowany do malych rzeczy jak swiatla stopu? a z ta iloscia grubych kabli to tez bez przesady bo w driftowozie duzo ich nie bedzie przeciez
jankes
Touge Drifter
 
Posty: 241
Dołączył(a): 8 cze 2010, o 10:17
Lokalizacja: UK

Re: Elektryka driftowozu

Postprzez Ban0ff » 22 mar 2013, o 23:34

w s13 przy pedale hamulca jest taki wylacznik, puscilem przez niego kabel i stop dzialal bez problemu caly sezon, 4 zarowki sie zaswiecaly.
Mam cala wiazke zrobiona od podstaw, wiekszosc rzeczy robilem na przekaznikach i odpowiednio grubych kablach zeby nie bylo akcji ze zaczyna sie cos jarac :D
swiatla przod + tyl mam na jednym przekazniku, wentylatory na oddzielnych przekaznikach, wycieraczki tez na przekazniku, IGN na dwoch przekaznikach zasilajace silnik, 2 pompy paliwa na dwoch przekaznikach, awaryjki tez na przekazniku, tak samo jak elektryczne szybki.
Wiecej wyposazenia nie mam :grin:
Avatar użytkownika
Ban0ff
Touge Drifter
 
Posty: 399
Dołączył(a): 15 sty 2009, o 17:50
Lokalizacja: Jarosław

Re: Elektryka driftowozu

Postprzez robsons13 » 23 mar 2013, o 21:54

Kurde chłopaki powiedzcie mi chce zrobić wiązkę od podstaw w driftowozie do oświetlenia zewnętrznego wycieraczek i tym innym bo i tak umarły mi nadmuch i pękła nagrzewnica i chciałem wywalić trochę kabli. tylko że ja się toczę autem na kolach na tor więc czy potrzebuje wszystkie światła czy tylko mijania, stopu, awaryjne?
Avatar użytkownika
robsons13
Touge Drifter
 
Posty: 111
Dołączył(a): 18 mar 2010, o 21:09
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Elektryka driftowozu

Postprzez Ban0ff » 23 mar 2013, o 22:03

na przegladach sprawdzaja drogowe wiec mysle ze dzialac powinno wszystko jak w serii jesli ma jezdzic po drogach i nie chcesz problemow z policja :)
Avatar użytkownika
Ban0ff
Touge Drifter
 
Posty: 399
Dołączył(a): 15 sty 2009, o 17:50
Lokalizacja: Jarosław

Re: Elektryka driftowozu

Postprzez robsons13 » 23 mar 2013, o 22:09

czyli już wszystko wiem :) dzieki
Avatar użytkownika
robsons13
Touge Drifter
 
Posty: 111
Dołączył(a): 18 mar 2010, o 21:09
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Elektryka driftowozu

Postprzez jankes » 29 mar 2013, o 20:26

czy 1 30amp przekaznik styknie do silnika elektryki + ori licznik + 2 zegary?
jankes
Touge Drifter
 
Posty: 241
Dołączył(a): 8 cze 2010, o 10:17
Lokalizacja: UK


Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości