BMW E46 Problem po usunieciu ABS'U

Elektryka, opony, dobór felg itd.

BMW E46 Problem po usunieciu ABS'U

Postprzez riedelb » 3 wrz 2015, o 11:34

Witam wszystkich to mój pierwszy post :)
Mam problem z moja E46'tką po usunięciu niepotrzebnych kabli w tym czujników abs bo z tyłu montowałem dodatkowe zaciski pod ręczny , silnik normalnie odpala pracuje równo tylko jak sie dam mu w palnik wskakuje w tryb awaryjny np na początku kreci do końca tak jak powinien po chwili maksymalnie kreci 5,5 tys obr/min .Po odczytaniu błędów wyskakuje komunikat ''214'' P0500 czujnik(sygnał) prędkości . Kasuje się go na chwilkę jest spokój i znów to samo.Na torze szło trochę na pierwszy raz poćwiczyć ale dość to drażniło i brakowało mocy.
Proźba do was jak wyjść tego problemu czy ktoś miał podobny problem jak postąpić z nim oraz czy idzie może w jakiś sposób obejść ten problem.
Pozdrawiam wszystkich i liczÄ™ na pomoc.
riedelb
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 kwi 2015, o 21:47
Lokalizacja: Dobra

Re: BMW E46 Problem po usunieciu ABS'U

Postprzez drift-rak » 3 wrz 2015, o 18:40

Wyciales za duzo. Komp nie widzi predkosci ktora bierze z abs i nie widzi ze jedzie. Przez to inaczej dawkuje paliwo i nie pozwala sie krecic powyzej 5.5 tys
U mnie na seryjnym silniku po odpieciu tylnego abs z ktorego bral predkosc nie dzialalo ograniczenie predkosci ale za to przelewalo mocno i dzialy sie rozne cuda.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: BMW E46 Problem po usunieciu ABS'U

Postprzez riedelb » 5 wrz 2015, o 17:49

Hej :) u mnie widocznie za mało paliwa leje .Co ty zdrobiłeś ze naraz zaczęło wszystko działać? no na bank bede musiał spowrotem coś podpiąć ale nie zza dużo a następne na tył już żaden czujnik abs nie wejdzie miejsce zabrały zaciśki pod hebel:) musiał bym przeżucić je na przód albo gdzieś indziej koronke zamontować .A prędkość bierzę e46tka z lewego tylnego koła? czy prze jakieś inteligentne bawarskie liczenie binarne wszystkich 4 czujników abs? noo albo jest możliwość wyeleminowania tego czegoś na zywot świety amen np przez te programy dla bmw te inne jak IMPA chyba NFS czy jakoś tak?
riedelb
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 kwi 2015, o 21:47
Lokalizacja: Dobra

Re: BMW E46 Problem po usunieciu ABS'U

Postprzez drift-rak » 5 wrz 2015, o 20:42

Wywalilem przednie czujniki a tylne zostawilem. U mnie one czytaja predkosc wiec bez tylnych nie ma predkosciomierza. Abs nie dziala juz z jednym wypietym czujnikiem
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: BMW E46 Problem po usunieciu ABS'U

Postprzez riedelb » 6 wrz 2015, o 21:05

Witam ponownie problem został wyeleminowany :banana:
po uzyskaniu odpowiednich danych doszedłem do wniosku i zadziałało :)
podłaczyłem okablowanie 3 czujników abs do jednego czujnika abs do prawego przedniego kola licznik liczy i nie wyżuca silnik w tryb awaryjny:)
riedelb
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 kwi 2015, o 21:47
Lokalizacja: Dobra

Re: BMW E46 Problem po usunieciu ABS'U

Postprzez mapkrk » 24 lip 2023, o 01:25

Witam,

Troche stary post ale mam nadzieje ze ktoś może podpowiedzieć jak to dobrze połączyć żeby prędkość była czytana z przedniego sensora ?

Z gory dzięki.
mapkrk
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 lip 2023, o 01:23
Lokalizacja: Krk


Powrót do Inne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość