Jaki pedalbox?

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Jaki pedalbox?

Postprzez Mnichu » 27 lut 2012, o 21:00

Niestety traf chcial ze w sumie zostało mi narzucone zakup pedalboxa, jaki polecacie?


http://www.re5pect.pl/category/uklady-h ... loor-mount czy ktorys z tej strony sie nadaje? jesli tak to ktory?
Avatar użytkownika
Mnichu
Touge Drifter
 
Posty: 123
Dołączył(a): 19 mar 2010, o 12:31
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki pedalbox?

Postprzez Rayu » 27 lut 2012, o 21:47

Jankoś ma w swoim S13 Pro Race (ze srebrnymi pedałami).
Avatar użytkownika
Rayu
Touge Drifter
 
Posty: 312
Dołączył(a): 5 cze 2010, o 11:48
Lokalizacja: Kęty

Re: Jaki pedalbox?

Postprzez elozord » 2 mar 2012, o 19:36

3 pompy hydrauliczne. Gaz hydraulik?
Avatar użytkownika
elozord
Król Ronda
 
Posty: 86
Dołączył(a): 25 paź 2010, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki pedalbox?

Postprzez Mnichu » 2 mar 2012, o 23:19

masz dwie pompki do hamulca, reduktor siły hamowania, ustawiasz która na tył a ktora na przód bardziej
Avatar użytkownika
Mnichu
Touge Drifter
 
Posty: 123
Dołączył(a): 19 mar 2010, o 12:31
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki pedalbox?

Postprzez luk325 » 3 mar 2012, o 21:08

Montowalem w e30 model pierwszy od prawej. wg.mnie konstrukcja slaba . juz przy odpowietrzaniu hamulcow mozna bylo zauwazyc uginanie sie konstrukcji co powodowalo uczucie "miekkiego" pedala(calosc zrobiona z blachy 1,5mm). hamulce przy tarczach 325mm delikatnie mowiac wystarczajace. zestaw bylby fajny gdyby jego konstrukcja byla bardziej solidna i przelozenie pedala ciut wieksze.
Avatar użytkownika
luk325
Król Ronda
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 sty 2009, o 23:12

Re: Jaki pedalbox?

Postprzez Mnichu » 14 kwi 2012, o 19:33

Mam pytanie, jak rozwiazac sprawe braku przednich hebli w przypadku tego pedalboxa? kurcze, złozylem sobie wszystko spoko, odpowietrzylem uklad ale zrobilem pierw to na zasadzie ze z dwoch pompek dałem do trójnika który pozniej wychodzil w nastepnym trójnik i ten rozdzielal na zaciski. Płyn sie przelewał ze zbiorniczkow to zrezygnowalem z jednej z pomp hamulcowych i przełaczylem sie tylko na jedna ze idzie przewod do trojnika ktory rozklada to na 2 zaciski ale ja nie mam hebli;/

co radzicie?
Avatar użytkownika
Mnichu
Touge Drifter
 
Posty: 123
Dołączył(a): 19 mar 2010, o 12:31
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki pedalbox?

Postprzez duchu22 » 14 kwi 2012, o 19:50

Mnichu napisał(a):Mam pytanie, jak rozwiazac sprawe braku przednich hebli w przypadku tego pedalboxa? kurcze, złozylem sobie wszystko spoko, odpowietrzylem uklad ale zrobilem pierw to na zasadzie ze z dwoch pompek dałem do trójnika który pozniej wychodzil w nastepnym trójnik i ten rozdzielal na zaciski. Płyn sie przelewał ze zbiorniczkow to zrezygnowalem z jednej z pomp hamulcowych i przełaczylem sie tylko na jedna ze idzie przewod do trojnika ktory rozklada to na 2 zaciski ale ja nie mam hebli;/

co radzicie?


Jedna pompka - jeden trojnik - zaciski przednie
Druga pompka - jeden trojnik - zaciski tylne

Pretem regulujesz sile nacisku na tloczek pompy - im ciegno pompy blizej pedalu tym wiekszy nacisk na tloczek tej pompy, tym silniejszy hamulec na tej pompie. Na poczatek ustaw pret na srodek, podlacz tak jak ma byc i musi dzialac.
Avatar użytkownika
duchu22
Touge Drifter
 
Posty: 284
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 08:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki pedalbox?

Postprzez badtoys » 15 kwi 2012, o 09:09

jak są dwie pompki to między nimi jest balanser do regulacji przód tyl . może on robi ci całe zamieszanie
Avatar użytkownika
badtoys
Touge Drifter
 
Posty: 402
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 20:38
Lokalizacja: wrocław


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość