Wlew paliwa

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Wlew paliwa

Postprzez Janeek52 » 3 lut 2012, o 11:17

Witajcie :) jestem na etapie montowania wlewu paliwa do mojej E30, myślalem o montażu w okolicach klapy bagażnika, podobnie jak ma Siwy w swojej E30. Orientujecie się czy w jakiś sposób jest to opisane w przepisach, auto jest zarejestrowane i okazjonalnie planuję nim wyjechać na ulicę ;)
Avatar użytkownika
Janeek52
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 19 kwi 2009, o 08:33
Lokalizacja: Legnica

Re: Wlew paliwa

Postprzez drift-rak » 3 lut 2012, o 11:25

Ogolnie wszystko co wyjezdza na ulice musi posiadac homologacje drogowa. inaczej moze sie niebieski ludek doczepic i zabrac dowód...
a ten wlew to ma byc do zbiornika w bagażniku?? bo jesli chcesz bezpieczny zbiornik i uzywac auta do jazdy po drogach publicznych to musisz miec zbiornik z homologacja.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Wlew paliwa

Postprzez pusty » 3 lut 2012, o 12:06

drift-rak napisał(a):Ogolnie wszystko co wyjezdza na ulice musi posiadac homologacje drogowa. inaczej moze sie niebieski ludek doczepic i zabrac dowód...
a ten wlew to ma byc do zbiornika w bagażniku?? bo jesli chcesz bezpieczny zbiornik i uzywac auta do jazdy po drogach publicznych to musisz miec zbiornik z homologacja.

A żeby miec zbiornik z homo to musisz wydać ze 4000 zł albo zostawic seryjny zbiornik...
Avatar użytkownika
pusty
Touge Drifter
 
Posty: 667
Dołączył(a): 29 sie 2010, o 20:31
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Re: Wlew paliwa

Postprzez drift-rak » 3 lut 2012, o 12:35

pusty napisał(a):
drift-rak napisał(a):Ogolnie wszystko co wyjezdza na ulice musi posiadac homologacje drogowa. inaczej moze sie niebieski ludek doczepic i zabrac dowód...
a ten wlew to ma byc do zbiornika w bagażniku?? bo jesli chcesz bezpieczny zbiornik i uzywac auta do jazdy po drogach publicznych to musisz miec zbiornik z homologacja.

A żeby miec zbiornik z homo to musisz wydać ze 4000 zł albo zostawic seryjny zbiornik...


no troche przesadziles ale masz racje drogi jest (40 litrow z homologacja np u TOMSONA 2900zl)
wiec jesli auto nie jest profi to lepiej zostawic seryjny zbiornik chyba ze masz $$
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Wlew paliwa

Postprzez Janeek52 » 3 lut 2012, o 14:46

zbiornik kiedys kupiłem od jednego z forumowiczów dałem za niego 200zł i nie jest z homologacją ;)
jak zwykle wychodzi na to że wszystko w rękach panów w niebieskim :glare:
Avatar użytkownika
Janeek52
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 19 kwi 2009, o 08:33
Lokalizacja: Legnica

Re: Wlew paliwa

Postprzez drift-rak » 3 lut 2012, o 15:09

Janeek52 napisał(a):zbiornik kiedys kupiłem od jednego z forumowiczów dałem za niego 200zł i nie jest z homologacją ;)
jak zwykle wychodzi na to że wszystko w rękach panów w niebieskim :glare:


szczegolnie od ich poczucia humoru i ogolnego nastawienia. bo raz przymknie oko i pusci a raz nie i jest problem...nawet za kierownice czy fotel bez homologacji sie moze przyczepic...
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Wlew paliwa

Postprzez badtoys » 4 lut 2012, o 09:59

większość jak cię zatrzyma to na stacji
i siÄ™ zaczyna a c o to a co tamto , a jak jedzie

lub na złego to złe za to po dowodzie za to po dowodzie i za to też

no ale panie władzo jakim dowodzie hi hi

po pierwsze nie wozić dowodu rejestracyjnego tylko ubezpieczenie gdzieś wrzucam . dwa za brak dowodu jest 50zł dostałem tak parę razy
dane auta sprawdzÄ… po rejestracji i prawie jazdy.
trzy z nimi nigdy nie warto dyskutować a łatwo ich głupim tekstem przekabacić . typu zapraszam z żoną na trening proszę wizytówka jak Pan będzie dzwonić polatamy ....
Bo wie Pan normalnie drift taxi 50 70zł a tu zapraszam .... zapraszam ....
wiecznie z uśmiechem i jakoś przechodzi ....
kasę dawać mają stres. szczególnie na widoku ... w radiowozach lepiej jednak po stówie na głowę . szkoda . UŚMIECH i działać .... kariery na was nie zrobi
Avatar użytkownika
badtoys
Touge Drifter
 
Posty: 402
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 20:38
Lokalizacja: wrocław

Re: Wlew paliwa

Postprzez ADAMAT » 5 lut 2012, o 07:51

badtoys" kasę dawać mają stres. szczególnie na widoku ... w radiowozach lepiej jednak po stówie na głowę . szkoda . UŚMIECH i działać .... kariery na was nie zrobi


oj takie rzeczy publicznie :rotfl2: co na to ACTA :grin:
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew

Re: Wlew paliwa

Postprzez Domino » 8 kwi 2014, o 19:45

Panownie ponownie proszę o wsparcie wiedzą na temat wlewu paliwa, natomiast mam wyspawany cały zbiornik lecz aby uprościć sprawę chciał bym zaadaptować jakiś aluminowy wlew z koreczkiem do wspawania, z góry dzięki za cenne info:P
Avatar użytkownika
Domino
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 12:18
Lokalizacja: Kołobrzeg


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości