Montaż gaśnicy w driftwozach

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez Marcin18110 » 24 gru 2010, o 00:45

Witam chcialbym zalozyc nowy watek odnosnie montazu systemu gasniczego w naszych autach. Chocby wydawalo sie to oczywiste zastanawiam sie gdzie by bylo najlepiej? By zajelo jak najmniej czasu uzycie jej podczas jakiego kolwiek nie daj Boze pozaru. Ja w swoim wozie posiadam gasnice 4 kg i trzymam ja za siedzeniem kierowcy jednak niestety nie jest ona w zaden sposob konkretnie umocowana . Mozna by przymocowac ja na jakies klamry tylko czy mocowac ja w bagazniku czy za siedzeniem?? Jezeli za siedzeniem to troche kiepsko z jakim kolwiek mocowaniem na klamry bo bardzo malo miejsca na samo przelozenie tamtedy gasnicy a co dopiero zabawa z odpinaniem. W bagazniku, moze bylo by lepiej? Czy jest to zgodne z regulaminem?? :hmm:
Avatar użytkownika
Marcin18110
DRIFTER
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 lis 2009, o 10:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez DoktorKazdaDiagnoza » 24 gru 2010, o 01:03

Podłączam się do tematu, gdzie i jak najlepiej jeżeli nie stosuje się systemu gaśniczego ? A może jaki rodzaj gaśnicy i o jakich parametrach ? :scratch:
DoktorKazdaDiagnoza
Touge Drifter
 
Posty: 563
Dołączył(a): 15 wrz 2009, o 22:09
Lokalizacja: BMW Åšwidwin DT

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez badtoys » 24 gru 2010, o 10:28

ogólnie system gaśniczy to duża gaśnica pianowa i system kilku przewodów z dyszami na końcu ... daj trójnik na gaśnicy nawet do poxipolem doklej .
gaśnicę rzuć za fotel pasażera zawleczkę na linkę abyś mógł ją zerwać koło ręcznego . i to co normalnie wciskasz ręką aby leciała piana z gaśnicy zamocuj gumką na stałe aby po wyrwaniu zawleczki zaczeło psikać

dwie dusze pod nogi nad pedały gazy i do pasażera .. ostatnia 3 dysza na silnik od strony turbiny czy wydechu bo to on podpala wszystko

i po strawie


tak wiem druciarstwo .. działa i spełni swoją rolę lepiej od gaśnicy
Avatar użytkownika
badtoys
Touge Drifter
 
Posty: 402
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 20:38
Lokalizacja: wrocław

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez DoktorKazdaDiagnoza » 24 gru 2010, o 11:34

badtoys napisał(a):i to co normalnie wciskasz ręką aby leciała piana z gaśnicy zamocuj gumką na stałe aby po wyrwaniu zawleczki zaczeło psikać

O ile sie dobrze orientuje to wlasnie zawleczka chroni przed wcisnieciem tego bez sensu ;)
DoktorKazdaDiagnoza
Touge Drifter
 
Posty: 563
Dołączył(a): 15 wrz 2009, o 22:09
Lokalizacja: BMW Åšwidwin DT

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez Bober71 » 24 gru 2010, o 12:08

I właśnie o to chodzi, jeśli dźwignia będzie jakąś gumą ściśnięta to po wyrwaniu zawleczki za pomocą linki gaśnica się uruchomi Obrazek
Avatar użytkownika
Bober71
Touge Drifter
 
Posty: 317
Dołączył(a): 20 lis 2009, o 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez DoktorKazdaDiagnoza » 24 gru 2010, o 12:28

Jasne, nie pomyślałem o tym :grin:
DoktorKazdaDiagnoza
Touge Drifter
 
Posty: 563
Dołączył(a): 15 wrz 2009, o 22:09
Lokalizacja: BMW Åšwidwin DT

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez przemas2232 » 24 gru 2010, o 13:49

No i może się nie znam, ale moim zdaniem pomysł z gumką nie zadziała, przynajmniej przy gaśnicach proszkowych. Nawet na obrazku który wrzucił Bober jest napisane źe należy nacisnąć dzwignię, zwolnić na 3 sek. i ponownie wcisnąć, a przy gumce to nie wypali.
przemas2232
Amator
 
Posty: 21
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 19:24

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez Orhe » 24 gru 2010, o 14:28

Dokładnie ,bo jeżeli sie nie puści na około 3 sek to gaśnica krócej psika niż powinna
Avatar użytkownika
Orhe
Król Ronda
 
Posty: 77
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 17:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez badtoys » 24 gru 2010, o 15:52

dlatego napisałem PIANOWA bo od proszkowej szlak ci płuca trafi i piana szybciej chłodzi silnik
Avatar użytkownika
badtoys
Touge Drifter
 
Posty: 402
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 20:38
Lokalizacja: wrocław

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez Marcin18110 » 24 gru 2010, o 16:02

Tak, a czym dajmy na to roznia sie orginalne systemy gasnicze przykladowo sparco? Obrazek Widac dokladnie na obrazku ze system ma standardowa zawleczke i rekojesc do nacisniecia aby zagasic pozar. W moim przypadku taki zestaw zmiesci sie za siedzeniem pasazera ale nie bede wstanie uczciwie go przymocowac, a co dopiero odpiac gasnice podczas pozaru.
Avatar użytkownika
Marcin18110
DRIFTER
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 lis 2009, o 10:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez Kozik007 » 24 gru 2010, o 19:21

można by było wygiąć z grubszego drutu jakiś stelaż żeby ciasno trzymał, a w razie czego mocniej szarpnąć i już
i jak jużto nie montował bym za siedzeniem bo może być nie wygodnie wyciągać 4kg za fotela siedząc w kuble
Avatar użytkownika
Kozik007
Touge Drifter
 
Posty: 149
Dołączył(a): 26 sty 2010, o 14:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez Marcin18110 » 24 gru 2010, o 20:24

To w takim razie rodzi sie pytanie gdzie? I tez jest drugie pytanie czy dajmy na to gasnica z CO2 mogla by byc? Bo pianowa zawsze narobi wsrodku wiele szkod a gasnica na sam dwutlenek mysle ze spelni zadanie :)
Avatar użytkownika
Marcin18110
DRIFTER
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 lis 2009, o 10:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez KenDorifto » 24 gru 2010, o 20:29

a czemu nie pod nogami pasażera?
KenDorifto
Touge Drifter
 
Posty: 934
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 12:50
Lokalizacja: Wrzosowo, Kołobrzeg

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez Kruszon » 24 gru 2010, o 20:46

badtoys napisał(a):ogólnie system gaśniczy to duża gaśnica pianowa i system kilku przewodów z dyszami na końcu ... daj trójnik na gaśnicy nawet do poxipolem doklej .
gaśnicę rzuć za fotel pasażera zawleczkę na linkę abyś mógł ją zerwać koło ręcznego . i to co normalnie wciskasz ręką aby leciała piana z gaśnicy zamocuj gumką na stałe aby po wyrwaniu zawleczki zaczeło psikać

dwie dusze pod nogi nad pedały gazy i do pasażera .. ostatnia 3 dysza na silnik od strony turbiny czy wydechu bo to on podpala wszystko

i po strawie


tak wiem druciarstwo .. działa i spełni swoją rolę lepiej od gaśnicy


Gumkę to możesz sobie założyć w wiadome miejsce a poxipolem możesz sobie doniczkę od kwiatka skleić .

http://www.rallyshop.pl/index.php?p506, ... 0146em40va Producent zamieścił 2 schematy i myślę że nie bez powodu. Najlepiej zapytać kogoś kto takowy system ma. W projekcie Juniordrifta został użyty system gaśniczy więc najlepiej pw do niego.
Avatar użytkownika
Kruszon
Touge Drifter
 
Posty: 266
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 08:13
Lokalizacja: Gliwice

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez Marcin18110 » 24 gru 2010, o 21:05

Igla oto mi chodzilo Obrazek
Avatar użytkownika
Marcin18110
DRIFTER
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 lis 2009, o 10:29
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości