Montaż gaśnicy w driftwozach

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez juri28 » 24 gru 2010, o 21:27

z systemem gasniczym to troszke przesada w drifcie , jezeli zamontujesz jak pisza w aucie, pod maska i gdzies tam, to i tak do konca nie jest pewne, a kasy duzo.
A dla czego! ?
Bo kazdy pozar atakuje inaczej, i fakt jest taki ze trzeba miec dwie dobre gasnice w aucie, jedna mniejsza pod reka, na maly fajer,, a druga pod druga reka wieksza,, na wiekszy fajer. Sam ugasilem trzy auta swoja gasnica, chociaz nie jestem strazakiem, ale jakos tak na mnie wypadlo,, masz dobra gasnice , szybka reakcje i pomyslunek i pozar ugaszony.
A system czasami zawodzi , jak kazde zabespieczenie,, tylko zdrowy rozsadek i szybkie dzialanie zalatwi sprawe. :drift:
juri28
DRIFTER
 
Posty: 409
Dołączył(a): 15 cze 2008, o 12:49

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez juri28 » 24 gru 2010, o 21:31

badtoys napisał(a):ogólnie system gaśniczy to duża gaśnica pianowa i system kilku przewodów z dyszami na końcu ... daj trójnik na gaśnicy nawet do poxipolem doklej .
gaśnicę rzuć za fotel pasażera zawleczkę na linkę abyś mógł ją zerwać koło ręcznego . i to co normalnie wciskasz ręką aby leciała piana z gaśnicy zamocuj gumką na stałe aby po wyrwaniu zawleczki zaczeło psikać

dwie dusze pod nogi nad pedały gazy i do pasażera .. ostatnia 3 dysza na silnik od strony turbiny czy wydechu bo to on podpala wszystko

i po strawie


tak wiem druciarstwo .. działa i spełni swoją rolę lepiej od gaśnicy


Na ten temat sie nie wypowiem, moze tylko tyle ze lepiej zgasic ta wypowiedz :mad:
juri28
DRIFTER
 
Posty: 409
Dołączył(a): 15 cze 2008, o 12:49

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez Kruszon » 24 gru 2010, o 21:37


Tym akcentem proponuje zamknąć temat :rotfl2:
Avatar użytkownika
Kruszon
Touge Drifter
 
Posty: 266
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 08:13
Lokalizacja: Gliwice

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez Marcin18110 » 25 gru 2010, o 14:05

Haha no to fakt najlepiej trawa gasic tak jak Dzidek e34 gasil :rotfl: Nieukrywam ze najlepszym wyjsciem to tak zabezpieczyc auto zeby nie doszlo do jakiego kolwiek pozaru :)
Avatar użytkownika
Marcin18110
DRIFTER
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 lis 2009, o 10:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez juri28 » 25 gru 2010, o 16:33

brak slow na tego lba :rotfl2:
juri28
DRIFTER
 
Posty: 409
Dołączył(a): 15 cze 2008, o 12:49

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez ADAMAT » 28 gru 2010, o 18:00

ja pikole, nie dość że pożar od przegrzania to jeszcze próba gaszenia napierdzielającym wentylatorem chłodnicy i dalej podgrzewanie motora..... brak słów, ja mam gaśnicę 4kg zamontowaną z tyłu zaraz za fotelem nad tunelem, stelaż prosty wykonany, gaśnica trzyma się na gumie, dostęp mam mega łatwy i szybki, jutro zapodam zdjęcie
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez pusty » 31 gru 2010, o 17:03

ADAMAT napisał(a): dostęp mam mega łatwy i szybki, jutro zapodam zdjęcie


miałeś zapodać zdjęcie montażu gaśnicy...
Avatar użytkownika
pusty
Touge Drifter
 
Posty: 667
Dołączył(a): 29 sie 2010, o 20:31
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez ADAMAT » 2 sty 2011, o 19:48

obiecuję że jutro zapodam, jakoś tak ta kończąca się aura świąteczna spowodowała że nic nie zrobiłem
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez ADAMAT » 19 sty 2011, o 21:30

Przepraszam najmocniej że tak długo to trwało ale masa pracy, od rana do rana teraz troszkę mi się luzu znalazło więc od razu zapodaję.
Obrazek
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez kikac » 10 gru 2011, o 20:29

ja mam u siebie dwie gaśnice 2 kg, jedną przymocowaną na stelażu w tunelu od strony pasażera, a drugą mam zamocowaną w bagażniku. zwykły stelaż nie trzymał mi do końca gaśnicy po przy strzale z rękawa wypadała ale zabezpieczyłem trytytką i jest git, a w razie potrzeby mam nadzieje że takiej nie będzie bez problemu mogą ją zerwać i wyjać.
Avatar użytkownika
kikac
Touge Drifter
 
Posty: 272
Dołączył(a): 1 cze 2010, o 19:19
Lokalizacja: warszawa

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez drift-rak » 3 paź 2013, o 13:19

Odkopie stary temat na temat gasnic. wiadomo ze gasnica im wieksza tym lepsza ale mam pytanie poniewaz w sklepie art p.poz gosc polecil mi jako podreczna zamiast gasnicy proszkowej gasnice z plynnym CO2 czyli dwutlenkiem ktory uwolniony z gasnicy ma -70 st C. nie robi podobno szkod jak gasnica proszkowa a jest skuteczna. mial ktos z czym takim do czynienia??
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez drift-rak » 3 paź 2013, o 13:50

hehe no ta z CO2 jest do urzadzen elektrycznych. wyglada to tak
Obrazek
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Montaż gaśnicy w driftwozach

Postprzez drift-rak » 3 kwi 2014, o 17:02

http://www.mangiafuoco.biz/en/utilizzi.asp ktos mial z tym stycznosc? SPARCO wypuscilo oparta o ta technologie gasnice.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Poprzednia strona

Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości