Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez BLACHA » 1 gru 2009, o 16:16

Witam wszystkich.
W związku z tym że moje e30 ma nowego właściciela ja bez zwłoki rozpocząłem nowy projekt.
Ma on być napędzany silnikiem M60 i mam dylemat. Gdy auto jeszcze jeździło nie działało ogrzewanie, nie zagłębiałem się w problem bo za długo tym autem nie pojeździłem gdyż silnik się rozsypał. Teraz wskrzeszam pojazd i pytanie brzmi:
Auto będzie tylko i wyłącznie do driftu, naprawiać/kombinować z uruchomieniem nagrzewnicy czy może się jej pozbyć.
Jakie za, jakie przeciw. Początkowo myślałem o usunięciu ale efekt parowania szyb w deszczową pogodę skłonił mnie do pytania.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez SŁOMA » 1 gru 2009, o 16:33

Blacha jesli chodzi o mnie to nagrzewnica raz pomoze usunac na szybach pare w deszczowe treningi a dwa ze jakby nie bylo nagrzewnica pomaga odprowadzac temperature wiem sam po sobie na jednym treningu nie wlonczylem nawiewu na MAX i temperatura przekraczala normy po zalonczeniu dmuchawy odrazu bylo lepiej minus taki ze w aucie jest troche cieplo hehe :D no ale cos za cos :grin:
Avatar użytkownika
SŁOMA
Drift Team Gliwice
 
Posty: 1184
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 20:27
Lokalizacja: GLiwice

Re: Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez BLACHA » 1 gru 2009, o 16:44

Mój nowy projekt zakłada visco + elektryczny wentylator więc powinno dać rade. Myślę jeszcze nad samym nawiewem z otoczenia, bez nagrzewnicy ale czy to da rade z parą na szybach... :scratch: nie wiem czy darować sobie naprawę czy jednak zainwestować.
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez BLACHA » 1 gru 2009, o 17:40

Auto ma być przygotowane do jazdy w sezonie, poza sezonem będzie albo czekać na kolejny albo będzie rozkręcone w drobny mak celem przeprowadzenia modyfikacji. W zimie nie ma mowy o użytkowaniu... co nie zmienia faktu że nadal mam dylemat.
A czy jest ktoś u nas kto nie ma nagrzewnicy??? Jak ogarnia złą pogodę tj deszcz i parowanie szyb ?
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez Borys » 1 gru 2009, o 17:56

Wiec tak. Mialem m60b40 w e30 i nie mialem w nim nagrzewnicy (zdemontowalem bo nie dzialala) i nie bylo zadnych problemow z chlodzeniem(wisko+duzy wentylator klimy e34 przed chlodnica) Natomiast jezeli chodzi o latanie w zimne dni tez nie ma zadnego problemu. W poznaniu latalismy po opadach sniegu,temp.w okolicach 0, a w aucie bylo naprawde goraco :P
Jeden minus braku nawiewu-parujace szyby, ale zawsze mozesz uchylic okno :D
Avatar użytkownika
Borys
Król Ronda
 
Posty: 51
Dołączył(a): 29 paź 2008, o 12:40

Re: Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez PiotrekJ » 1 gru 2009, o 18:01

Jeżeli w aucie jest mokro i np. Ty jesteś przemoczony to nagrzewnica + dmuchawa kompletnie nic nie da. Szyby będą parować i nic z tym nie zrobisz. Ja się jej pozbyłem.
Avatar użytkownika
PiotrekJ
DRIFTER
 
Posty: 204
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez Enzo » 1 gru 2009, o 18:39

tez nie mam nagrzewnicy, uwzam ze jest zbedna :grin:
Avatar użytkownika
Enzo
DRIFTER
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 08:07
Lokalizacja: Nysa

Re: Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez Roman » 1 gru 2009, o 19:27

A takie pytanko czysto dla zaspokojenia mojej ciekawosci. Szyba paruje jak pada deszcz/snieg , zeby wtedy przednia nie parowala musimy uchylic szybe boczną czy wystarczy jak zostawi się mały lufcik czy jestesmy skazani na packi spod kół na sobie? :D
Avatar użytkownika
Roman
Touge Drifter
 
Posty: 521
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 05:58
Lokalizacja: BMW Świdwin

Re: Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez Rupert_r » 1 gru 2009, o 19:57

SIemasz Blacha, ja tez nie mam nagrzewnicy i nie ma najmniejszego problemu z parowaniem szyb a temperatura w aucie jest i tak zawsze za wysoka ;) I z chlodzeniem tez raczej problemu nie ma :D Wyrzucaj smialo, powiem ci z doswiadczenia kolegi Przema ze ewentulna nieszczelnosc nagrzewnicy skutkujaca wylewaniem sie wrzatku w czasie jazdy na nogi jest wyjatkowo nieprzyjemna :thumbsup:
Avatar użytkownika
Rupert_r
Król Ronda
 
Posty: 85
Dołączył(a): 22 lip 2008, o 22:59

Re: Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez Smal » 1 gru 2009, o 21:50

Ja mam m30b35 i nagrzewnicy nie potrzebowalem, i jakos duzego problemu nie bylo z parowaniem w deszczowe dni bo silniczek robil swoje. Pozatym w zime w sniegu nie mam zamiaru jezdzic wiec po so sie w to bawic ?
Avatar użytkownika
Smal
SaikoD Member
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 13:45
Lokalizacja: Świdwin/Gdańsk

Re: Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez BLACHA » 2 gru 2009, o 09:19

Dziękuję wszystkim za pomoc, nagrzewnica w takim razie wylatuje :grin:
Jeszcze się zastanowię nad pozostawieniem samego nawiewu ale to też jeszcze przemyśle.

Dzięki koledzy :uklon:
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez P@welll » 2 gru 2009, o 14:17

wiec i u mnie wyleci nagrzewnica, w końcu parę kg zaoszczędzone :D
Avatar użytkownika
P@welll
DRIFTER
 
Posty: 401
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 13:40
Lokalizacja: Knurów (slask)

Re: Nagrzewnica- zostawić/usunąć

Postprzez BLACHA » 2 gru 2009, o 17:56

To mroźne rozwiązanie jest nawet na plus przy cięciu grodzi choć u mnie to raczej nie będzie konieczne :grin:
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości