Czym obspawac budę?

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Czym obspawac budę?

Postprzez Janeek52 » 26 lis 2009, o 17:46

Witam. Mam takie pytanko szczególnie do tych co już o mają ten etap za sobą. Mianowicie chodzi o to, czym najlepiej obspawac "bodę" na początku byłem przekonany że migomatem, więc go nabyłem, ale coś mnie tknęło, popytałem trochę i parę osób odwiodło mnie od tego pomysłu tłumacząc że pod czas spawania migomatem przez powstałą temp. mogą się zgrzewy "ponaciągać" i zaproponowali Tiga :glare: Więc czy rzeczywiste migomacik się nie nadaje :cray: czy może dac sobie spokój z obspawywaniem jak i tak będzie klatka? :scratch:
Avatar użytkownika
Janeek52
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 19 kwi 2009, o 08:33
Lokalizacja: Legnica

Re: Czym obspawac budę?

Postprzez Bartdrift » 26 lis 2009, o 19:01

Migomat. Spawaj. Klatka to jedno, dobre obspawanie budy to drugie. Tylko upewnij sie czy aby na pewno wiesz jak to zrobic , bo to nie jest tak, ze chwytasz za miga i jedziesz jak popadnie.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Czym obspawac budę?

Postprzez BLACHA » 26 lis 2009, o 19:16

Mam nadzieje że znajdzie się jakiś dobroczyńca i wyjaśni choć trochę jak to dobrze zrobić ;)
Gdzie nie szukałem tak pojawia się rada 2 cm spawu, 3 cm odstępu.
Inne pytanie gdzie spawać tj całą budę czy może tylko miejsca które najmocniej pracują :confused:
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Czym obspawac budę?

Postprzez Bartdrift » 26 lis 2009, o 20:17

Ja posiedzialem tydzien wieczorami na necie i forach zwiazanymi z rajdami i wyscigami i sie nauczylem :D
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Czym obspawac budę?

Postprzez Janeek52 » 27 lis 2009, o 08:54

skoro migomacik wystarczy to zabierm się do roboty :rockon:
w necie pełno jest zdjęć z projektów gdzie widać jak i w których miejscach spawać więc myślę że nie powinno by problemu :) .
Avatar użytkownika
Janeek52
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 19 kwi 2009, o 08:33
Lokalizacja: Legnica

Re: Czym obspawac budę?

Postprzez Łysol » 27 lis 2009, o 17:15

Migomat w zupełności wystarczy , kwestia wprawy i możliwości sprzętu ;) .
Avatar użytkownika
Łysol
DRIFTER
 
Posty: 186
Dołączył(a): 13 sty 2008, o 12:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Czym obspawac budę?

Postprzez geniula1 » 27 lis 2009, o 19:02

Główna sprawa polega na tym aby nie spawać zbyt długo/intensywnie w jednym miejscu. Wówczas w tym miejscu faktycznie powstaje o wiele większa temperatura i faktycznie blacha może się odkształcać. Kolejna sprawa to taka aby nie robić to spawem ciągłym po całym łączeniu. Jak widzisz/ czujesz że juzdane miejsce jest mega rozgrzane zrób mała przerwę :P
geniula1
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 14:59
Lokalizacja: Luboń / Poznań

Re: Czym obspawac budę?

Postprzez sputnik » 27 lis 2009, o 21:18

Zajechać się można spawając TIGiem , do obspawania budy najlepszy jest migomat i tak jak już ktoś napisał 2cm spawu na zgrzewie i 3cm przerwy.
Avatar użytkownika
sputnik
Touge Drifter
 
Posty: 438
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 15:53
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości