Czy ogrzewanie jest niezbędne w Drifowozie?

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Czy ogrzewanie jest niezbędne w Drifowozie?

Postprzez Janeek52 » 5 paź 2009, o 19:47

Witam,
Jestem w trakcie przygotowywania budy E30 do obspawania i myślę jeszcze o przeróbce Fire Walla żeby był lepszy dostęp do skrzyni :glare: a co za tym idzie musiał bym usunąć nagrzewnicę. I takie mam pytanko: czy rzeczywiście niezbędne jest ogrzewanie w driftowozie? Może wystarczy zwykły nadmuch na szybę, za pomocą jakiejś małej el. "dmuchawki" np. z malucha :rockon: Chciałbym poznać Waszą opinię, może ktoś już ma ten etap przeróbki za sobą...
Avatar użytkownika
Janeek52
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 19 kwi 2009, o 08:33
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy ogrzewanie jest niezbędne w Drifowozie?

Postprzez Sosen » 5 paź 2009, o 19:50

Ja mam tak gorąco w aucie, że myślałem już nad klimą :grin:
Avatar użytkownika
Sosen
DRIFTER
 
Posty: 655
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 13:07
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Czy ogrzewanie jest niezbędne w Drifowozie?

Postprzez Bartdrift » 5 paź 2009, o 19:54

Nie jest potrzebne. Ale tak jak piszesz, przyda sie to jakos zastapic, bo w deszczu pozniej jak pozamykasz okna, to po chwili nic nie bedziesz widzial.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Czy ogrzewanie jest niezbędne w Drifowozie?

Postprzez fryzjer » 5 paź 2009, o 20:22

nie jestem fachowcem, ale w moim e36 m50b25 z visco +elektryczny wentylator przy upalaniu non-stop (przerwy tylko na wymianę kół), tylko po włączeniu nawiewu i temperatury na maxa, temperatura układu chłodzenia utrzymuje się na poziomie identycznym jak przy normalnej jeździe. więc chyba warto zostawić :wave:
Avatar użytkownika
fryzjer
Touge Drifter
 
Posty: 431
Dołączył(a): 28 wrz 2008, o 11:33
Lokalizacja: EU

Re: Czy ogrzewanie jest niezbędne w Drifowozie?

Postprzez Bartdrift » 5 paź 2009, o 20:28

No tak, to jest jakis argument, co nie znaczy, ze nie mozna tego problemu rozwiazac inaczej.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Czy ogrzewanie jest niezbędne w Drifowozie?

Postprzez borimichal » 5 paź 2009, o 22:38

Zalezy czy profi driftwoz do latania tlyko na zawodach czy driftwóz ktorym tez czasem wozisz sie po miescie.
Ja tam latałem w zimie i szczerze latanie w gołej puszcze blachy bez ogrzewania napewno nie nalezy do najprzyjemniejszych :)
Avatar użytkownika
borimichal
Touge Drifter
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 cze 2008, o 17:41
Lokalizacja: Skoczów

Re: Czy ogrzewanie jest niezbędne w Drifowozie?

Postprzez Janeek52 » 6 paź 2009, o 09:35

ogólnie to ma być auto tylko do driftu :razz: (w zimie to napewno pod ciepłym kocykiem w garażu będzie hibernował lub przechodził dalsze mody :mechanik: ) ale jednak myślę że jakiś nadmuch na szyby powinien być w razie "mokrych" treningów, jakiś wymiennik ciepła na wydechu, żeby troche ciepłego powietrza rzucało na szybę. Coś się pomodzi, jak wrzucę projekcik na forum to opiszę w jaki sposób to rozwiązałem.Peace :rockon:
Avatar użytkownika
Janeek52
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 19 kwi 2009, o 08:33
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy ogrzewanie jest niezbędne w Drifowozie?

Postprzez Misior » 7 paź 2009, o 10:03

To jak juz chcesz zastosowac taką elektryczną dmuchawe to sa tez takie małe farelki na 12v (kumpel mial w maluchu :razz: ) i bedziesz mial za jednym zamachem.
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości