rekaw w s14 hydraulik

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

rekaw w s14 hydraulik

Postprzez kowalsilvia » 25 wrz 2015, o 07:52

Witam ,chce zamozntowac rekaw w swojej s14 . Hamulce tyl mam od 300zx i hamulec reczny na linkach ktory bym chcial zachowac i zamontowac rekaw ktory by nie kolidowal z hamulcami tymi ktore mam do tej pory . Poprostu na codzien chce mic wszystko tak jak jest ale do zabawy i latania bardzo by mi sie pdzydal rekaw . Troche czyta,em na ten temat i wiem ze mozna zalozyc rekaw z zaworem ktory pozwoli zamknac i rozdzoelic uklad ze do zabawy pod pedalem bede mial tylko przod hamulce a hydraulik na tyl i o taki cos mi chodzi, ale nie wiem jak do tego sie zabrac i najlepiej chcialbym aby to byl elektro zawor . Moze ktos mi to wytlumaczy jak to zrobic i gdzie zdobyc ten elektro zawor i jakis schemat lub zdjecia i czy lepiej elektro zawor czy normalny. Myslalem o elektro zawor poniewaz byl by to jeden dodatkowy przycisk i troche lepiej bylo by to ogarniete u mnie w aucie i chcialbym zachowac srodkowy tunel i fajnie wpasowac gdzies hydraulika.
kowalsilvia
Amator
 
Posty: 20
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 11:16
Lokalizacja: Szczecin

Re: rekaw w s14 hydraulik

Postprzez drift-rak » 25 wrz 2015, o 08:06

Auto ktore z pedalu ma podpiety tylko przod slabo hamuje. I to bardzo. Daj dodatkowe zaciski lub wepnij szeregowo. Oczywiscie zrobisz jak uwazasz
Zawor trzeba zastosowac wyokocisnieniowy hydrauliczny stosowany w hydraulice maszyn. Problem czasem z gwintami jest bo latwiej dostepne sa z wejsciami calowymi. Mozna sobie wytoczyc redukcje.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: rekaw w s14 hydraulik

Postprzez kowalsilvia » 25 wrz 2015, o 08:56

Wiem ze sam przod slabo chamuje ale dlatego chcialbym zamontowac to tak aby na codzien miec normalne hamulce przod i tyl a do zabawy zamykam zawor i mam tylko przod z pedalu i tyl z hydraulika . Chyba ze jest opcja aby tylko sie wpiac z rekawem w uklad hamulcowy ktory bedzie dzialal bez podzialu tyl przod . Kombinuje tak aby bylo dobrez na codzien i do zabawy
kowalsilvia
Amator
 
Posty: 20
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 11:16
Lokalizacja: Szczecin

Re: rekaw w s14 hydraulik

Postprzez drift-rak » 25 wrz 2015, o 10:52

Jezeli chcesz miec zgodnie z prawem to tylko dodatkowe zaciski i hydraulik ze zbiorniczkiem pod to. Jezeli masz to gdzies to wpinasz sie z recznym w uklad idacy od pompy hamulcowej do tylnych kol i tyle. Nozny dziala na wszystkie kola jak zwykle a reczny blokuje tylko tylne.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: rekaw w s14 hydraulik

Postprzez kowalsilvia » 25 wrz 2015, o 14:32

Ok. Tylko jak sie wepne sie w uklad hamulcowy bez zaworu to zaciagajac reczny hydrauliczny bede blokow przod i tyl tak jak bym wciskal pedal ,czyz nie tak? Czy sie myle ? montujac zawor oddzielajacy przod i tył do zabaway zamkne uklat i tyl bede hamowal sobie hydraulikiem a nozny bede mial pod pedalem niezaleznie? Wydaje mi sie ze dobrze mysle ale jesli sie myle to poprawic prosze i wytlumaczyc bo troche nie kumam?
kowalsilvia
Amator
 
Posty: 20
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 11:16
Lokalizacja: Szczecin

Re: rekaw w s14 hydraulik

Postprzez drift-rak » 25 wrz 2015, o 17:23

Mylisz sie. Sam pomysl jaki sens by bylo montowac reczny ktory blokuje przod. Pompa pompuje tylko w jedna strone. Wpinajac sie w uklad zaciagajac reczny podajesz plyn tylko na tyl. Pompa ma wejscie i wyjscie i moze tloczyc plyn tylko w jedna strone. Za to kiedy nie dotykasz recznego i jest w pozycji odpuszczonej to wciskajac hamulec nozny plyn swobodnie przeplywa przez pompe recznego w jedna i druga dlatego hamulce dzialaja tak jak bez recznego (po za abs bo z dwoch idacych na tyl przewodow robi sie jeden)
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: rekaw w s14 hydraulik

Postprzez kowalsilvia » 26 wrz 2015, o 00:25

Dzieki za pomoc :) zloze i sie odezwe pochwalic jak dziala
kowalsilvia
Amator
 
Posty: 20
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 11:16
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości