komora silnika

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

komora silnika

Postprzez p.g. » 26 lip 2009, o 21:39

szukalem podobnego tematu i nie znalazlem wiec mam pytanie bo z racji urlopu biore sie za fure czeka mnie swapik i narazie chcialbym przygotowac bude...

jezeli w moim s13 kielicy sa zdrowiusienkie i nie maja nawet grama rdzy to czy jest potrzeba zeby je wzmocnic/obspawac czy wystarczy dac rozporeczki. jezeli obspawywac to czy migomat do tego bedzie dobry i jak to pozniej zabezpieczyc tzn jakie niedrogie srodki polecacie. jaki lakier (prawdopodbnie bialy a na 100% jasny) polecacie czy ma byc to akryl czy jakis inny czy wystarczy np dobry w szpraju (w tym temacie jestem laik). narazie tyle jak rusze mocniej z projektem to dam znac w odpowiednim dziale w odpowiednim temacie :)
p.g.
Touge Drifter
 
Posty: 146
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 13:20
Lokalizacja: olsztyn

Re: komora silnika

Postprzez BLACHA » 28 lip 2009, o 21:22

Jeśli chcesz ograniczyć się do obspawania tylko kielichów to daj sobie spokój. Ten zabieg polega na zwiększeniu sztywności całego nadwozia poprzez spawanie łączenia blach (zgrzewów). Pytanie co ty chcesz osiągnąć. Bo co ci dadzą same kielichy skoro jak sam powiedziałeś są zdrowe :scratch:
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: komora silnika

Postprzez p.g. » 29 lip 2009, o 23:07

pewnie nic praktycznie nie da dlatego pytalem czy warto ale juz przemyslalem i sobie odpuscilem temat spawania - bedzie potrzeba to pojdzie w ruch migomat :) narazie zabralem sie za lakierowanie wszystkiego za przednimi siedzeniami czyli wszystkch blach :)
p.g.
Touge Drifter
 
Posty: 146
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 13:20
Lokalizacja: olsztyn

Re: komora silnika

Postprzez BLACHA » 30 lip 2009, o 10:27

W takim razie powodzonka.
Jakbyś się zdecydował już na te spawanie to nie zrób tego błędu i nie spawaj spawem ciągłym :banghead:
Ostatnio znajomek mój kupił z czymś takim i zamiast bycia sztywno wszystko popękało.

Pozdro
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: komora silnika

Postprzez p.g. » 31 lip 2009, o 18:37

nie nie spokojnie akurat temat obspawywania troszke przebadalem na roznych forach i spawanie ciagle nie wchodzi w gre tylko spawy 1.5-2cm w takeij samej odleglosci ale jak narazie temat wzmacniania budy spawami odpuscilem ale dzieki za odpowiedz
p.g.
Touge Drifter
 
Posty: 146
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 13:20
Lokalizacja: olsztyn


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości