Powiększone nadkola przód - jak wykonać?

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Powiększone nadkola przód - jak wykonać?

Postprzez jano86 » 15 lis 2014, o 10:56

Planuję powiększyć nadkola w swoim driftowozie tak jak na zdjęciu.

Chciałem się Was zapytać jak je najlepiej wykonać? Użyć płaskich blach i dogiąć? Jakiej grubości? Czy może lepiej zaadaptować jakiś gotowy element - słyszałem o wykorzystanieu do tego celu np. nadkoli od przyczepy.

Obrazek
Avatar użytkownika
jano86
DRIFTER
 
Posty: 391
Dołączył(a): 24 paź 2008, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powiększone nadkola przód - jak wykonać?

Postprzez e30 owner » 15 lis 2014, o 20:34

Idziesz na strażacką, kupujesz najlepszą blachę na świecie do jakichkolwiek robót blacharskich przy samochodzie - dach, drzwi z AUDI 80. Dociąć, dogiąć, migomat w rękę i pozamiatane.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Powiększone nadkola przód - jak wykonać?

Postprzez Żółty » 15 lis 2014, o 22:51

dod mial chyba jakies gotowce\albo walsnie blotniki.
nie uzywaj starych blach, to nie ma sensu.
jak chcesdz miec to zeby bylo to blotnik plastikowy z przyczepki na nity tez role swoja spelni.
najlepiej doginac :)
Avatar użytkownika
Żółty
Touge Drifter
 
Posty: 313
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 16:32
Lokalizacja: Goszczanówko

Re: Powiększone nadkola przód - jak wykonać?

Postprzez e30 owner » 16 lis 2014, o 01:23

Co jak co, ale stara blacha z audi 80 przeżyje wszystko. Na placu stoi u mnie 5 osiemdziesiątek ŻADNA nie ma rdzy. Dosłownie NIC (chyba że zadarta do żywego to coś tam wyjdzie, ale to kwestia miesiąca spokojnie). Jestem pewny że to lepszy wybór niż goła blacha z arkusza która leży nie wiadomo ile na składzie na powietrzu itd. Jest lepiej zabezpieczona niż cokolwiek (najmarniej kataforeza, a nawet ocynk pewnie jest). Jedyny minus takiej roboty to miejsca spawane, one skorodują na pewno - natura taka. Wyklepać takie nadkole w jednym kawałku, to raczej niemożliwe w zwykłych warunkach. Trzeba spawać z dwóch części. Dobrać plastikowe nadkole w tym kształcie też chyba będzie ciężko, chyba że z dwóch części także.

Nawet na moim golfie 2 nic za bardzo nie chce wyjść a już 3 tydzień pół pasa tylnego mam bez lakieru. Na prawdę nie znam lepszych blach do takich robótek. Zresztą zapytajcie samych blacharzy, każdy z nich łatając budę używa jakichś części karoseryjnych właśnie, i takie polecają.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Powiększone nadkola przód - jak wykonać?

Postprzez Domino » 16 lis 2014, o 10:55

Idzie zrobic z jednego elementu tyle ze w gre wchodzi spawanie nierdzewy. Na złomie trzeba sie czaic na kotły z cienszej nierdzewy. Czasami schodzą z kuchni. Wtedy masz to co na foto bez wiekszej zabawy.
Avatar użytkownika
Domino
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 12:18
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Powiększone nadkola przód - jak wykonać?

Postprzez Żółty » 16 lis 2014, o 13:37

Kamilu, wlasnie po to sa farby cynkowe, zwykle lakiery i srodki do zabezpieczania podwozi.
a do izolacji rdzy uzywa sie np brunoxu. i za chudego nic nie chce wyjsc.
klejenie ze starych blach to po prostu oszczednosc. trzeba to dodatkowo skrobac z farby przy spawaniu, bo inaczej wychodzi syfiascie.
Avatar użytkownika
Żółty
Touge Drifter
 
Posty: 313
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 16:32
Lokalizacja: Goszczanówko

Re: Powiększone nadkola przód - jak wykonać?

Postprzez e30 owner » 16 lis 2014, o 16:43

Ja swoje zdanie Żółty podtrzymuję :) Dla mnie, jeśli coś działa w fabrycznym samochodzie przez 20 lat, to musi być lepsze od kombinowania i chińskich gratów. Stąd lepiej mi było kupić używane zegary VDO z 25 letniego audi, niż gałganki z neta. Do łatania dziur używam blach z samochodów słynących z nierdzewienia, proste i skuteczne.

Ale patent z garnkiem pierwsza klasa :) Tylko tam blacha trochę gruba raczej będzie.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Powiększone nadkola przód - jak wykonać?

Postprzez Domino » 16 lis 2014, o 18:21

Bywaja i cienkie, są też aluminiaki ale to juz do tematu zbiorników.
Avatar użytkownika
Domino
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 12:18
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Powiększone nadkola przód - jak wykonać?

Postprzez wojtek0305 » 16 lis 2014, o 18:38

Możnaby użyć do zrobienia takich nadkoli również beczki, np 200-litrowej tylko z jakąś cienką ścianką.
Wyszłoby z tego coś w ten deseń (na zdjęciu akurat nadkole zrobione inną techniką):
Obrazek
wojtek0305
Touge Drifter
 
Posty: 120
Dołączył(a): 1 kwi 2012, o 18:43
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości