Białe wnętrze użytkowane na codzień

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Białe wnętrze użytkowane na codzień

Postprzez czaqqR » 6 sie 2014, o 22:51

Witam , jestem krok przed malowaniem wnętrza , komora już poszła w biały , tak samo miało być z wnętrzem ale coraz to bardziej mnie zastanawia i obawia funkcjonalność takiego koloru , auto nie będzie wożone tylko na lawecie , nie raz pewnie wpadną jakieś koła do środka na przewózkę , i teraz pytanko do użytkowników " białego wnętrza"
Czy jest to bardzo uciążliwy kolor ? Auto ma zachowywać prezencje również w środku i będzie mnie to bardzo irytować jeżeli będzie cały czas widać jakiś brud... :nea: nie chce latać za 5 min z szmatką jak beduin...
Avatar użytkownika
czaqqR
Touge Drifter
 
Posty: 196
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 19:28
Lokalizacja: okolice ldz

Re: Białe wnętrze użytkowane na codzień

Postprzez e30 owner » 7 sie 2014, o 13:48

Gumowe "dywaniki" pod nogi, tak samo gumowa wyściółka jeśli jakieś "coś" będziesz wiózł - do dostania na przykład w sklepach meblowych, lub koła owinąć w stare prześcieradło itp. Niestety ale jeśli będziesz woził koła, to może nie po pierwszym razie, ale po roku farba będzie nie tyle pobrudzona co przetarta, tak samo pod nogami.

Więc pytanie powinno brzmieć nie tyle "jak się sprawuje dany kolor" tylko co zrobić by go nie zniszczyć zbyt szybko.


A na imprezy "stęsowe" zawsze można takie "dodatki" o jakich wspomniałem w 3 sekundy wyjąć :)
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Białe wnętrze użytkowane na codzień

Postprzez martyn » 7 sie 2014, o 16:26

Innym rozwiązaniem może być czarny spód tj. od grodzi aż po tylny pas a począwszy od słupków po sam dach biały kolor. Wydaje się sensownie wyglądać. :good:
martyn
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 maja 2011, o 23:07
Lokalizacja: Starogard Gdanski

Re: Białe wnętrze użytkowane na codzień

Postprzez e30 owner » 7 sie 2014, o 16:38

Lecz i tak taka farba się wytrze po kilku miesiącach raczej w miejscu pięt i w miejscu gdzie będą przewożone koła "luzem" - nie ma siły. Czarny będzie miał tylko tą przewagę, że nie będzie na nim widać kurzu - tego typu "lekkich" zanieczyszczeń. Jakaś "ryska" od podeszwy, czy od opony. Lecz na wycieranie i ślady z serii "cięższe użytkowanie" będzie tak samo słaba. Stąd postawiłbym osobiście na DBANIE niż na szukanie i testowanie nie wiadomo jakiej chemii.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Białe wnętrze użytkowane na codzień

Postprzez stick » 7 sie 2014, o 18:15

Ja pomalowałem podkładem urekor S, deptam po tym juz jakiś czas i jest całkiem wytrzymały :)
stick
Clutch Burner
 
Posty: 45
Dołączył(a): 5 maja 2013, o 23:21
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości