Jakie pasy szelkowe?

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Jakie pasy szelkowe?

Postprzez mich007 » 8 cze 2009, o 20:46

Jestem na etapie kupowania pasów i mam pytanie jakie mam kupić? Głównie chodzi mi czy musi być jakaś homologacja czy nie, żeby nie okazało się że będę musiał zmieniać jak będę chciał wziąść udział w jakiś zawodach PFD.

Kolejna sprawa już czysto od strony praktycznej:

- kupować 3pkt, 4pkt, jest jakaś odczuwalna różnica?
- 2calowe czy 3calowe?
- z centralną klamrą czy ze zwykłym zapięciem?

Proszę o opinie drifterów, ewentualnie jakieś linki co najlepiej kupić :)
Avatar użytkownika
mich007
DRIFTER
 
Posty: 318
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 08:25
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez fryzjer » 8 cze 2009, o 21:17

ten temat już był, ale ok. daruj sobie klamrę centralną - wkurwi$z się zanim zapniesz każdy pas z osobna - zwykłe zapięcie szybsze. 4-punktowy pewniejszy. szerokość pasów do driftu raczej bez większego znaczenia.
Avatar użytkownika
fryzjer
Touge Drifter
 
Posty: 431
Dołączył(a): 28 wrz 2008, o 11:33
Lokalizacja: EU

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez mich007 » 8 cze 2009, o 21:29

właśnie szukałem takiego tematu i nie znalazłem...jeżeli istnieje taki temat to sorki

co masz na myśli że 4pkt pewniejszy? ja jeszcze nie mam klatki i narazie pas musze przymocować do seryjnego mocowania pasów na tylnej kanapie, czy mogę pasy 4pkt zamocować z tyłu do jednej śruby?
Avatar użytkownika
mich007
DRIFTER
 
Posty: 318
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 08:25
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez Bartdrift » 8 cze 2009, o 21:35

Prosze Cie, Nic poza centralna. Poza zapinaniem pozostaje jeszcze wypinanie, a to tylko jeden ruch. Z reszta zapinanie to tez zadna tragedia.
ja polecam 4 pkt i bez dolnych , bo nimi mozna sobie tylko jaja potłuc (cos o tym wiem)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez fryzjer » 8 cze 2009, o 21:54

mich007 napisał(a):czy mogę pasy 4pkt zamocować z tyłu do jednej śruby?


wtedy staną się 3pkt. dwie odrębne śruby mocujące to nie jedna.
Avatar użytkownika
fryzjer
Touge Drifter
 
Posty: 431
Dołączył(a): 28 wrz 2008, o 11:33
Lokalizacja: EU

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez kremat0r » 9 cze 2009, o 06:00

I szerokość koniecznie 3cale
Avatar użytkownika
kremat0r
Touge Drifter
 
Posty: 573
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 16:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez sputnik » 9 cze 2009, o 06:32

fryzjer napisał(a):ten temat już był, ale ok. daruj sobie klamrę centralną - wkurwi$z się zanim zapniesz każdy pas z osobna - zwykłe zapięcie szybsze. 4-punktowy pewniejszy. szerokość pasów do driftu raczej bez większego znaczenia.



Bzdura

Po pierwsze szersze trzymaja mocniej po drugie z centralna klamrą łatwiej zapiąć.

http://www.driftshop.pl/shop/index.php? ... fia-czarne
fajne pasy w dobrej monecie.
Avatar użytkownika
sputnik
Touge Drifter
 
Posty: 438
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez mich007 » 9 cze 2009, o 07:34

Wydzwaniam wszędzie i nikt nie posiada pasów z centralną klamrą z homologacją drogową! Występują tylko z FIA lub w ogóle bez żadnej homologacji.
Avatar użytkownika
mich007
DRIFTER
 
Posty: 318
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 08:25
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez Bartdrift » 9 cze 2009, o 08:02

A po jaka cholere Ci homologacja drogowa ? Tak na dobra sprawe, to po co Ci jakakolowiek homologacja ?
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez Pacek » 9 cze 2009, o 08:20

Tak jak koledzy pisza wyzej, TYLKO z centralna klamra, w razie czego wypinanie sie to ulamek sekundy. Nie wyobrazam sobie przy jakims ewentualnym wypadku wypinania sie z normalnych pasow i 'wychodzenia' spod nich. Do tego oczywiscie 3 calowe (lepiej trzymaja, nie wpijaja sie tak w cialo jak wezsze 2 calowe) i 4 punktowe (wystarczy w zupelnosci).
Ja mam pasy w z Driftworks, firma to TRS i sobie je chwale. Dosc sztywne co na poczatku wymaga przyzwyczajenia ale za to wystepuja w lanserskim :) pomaranczowym kolorze. Quick release dziala rewelacyjnie, latwy do otworzenia.
Avatar użytkownika
Pacek
Amator
 
Posty: 22
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 23:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez mich007 » 9 cze 2009, o 09:33

Bartdrift napisał(a):A po jaka cholere Ci homologacja drogowa ? Tak na dobra sprawe, to po co Ci jakakolowiek homologacja ?


juby pisał że u nich wymagana jest homologacja drogowa. to jak to w końcu jest, to jest coś wymagane czy wystarczą tylko szelki jakiekolwiek??
Avatar użytkownika
mich007
DRIFTER
 
Posty: 318
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 08:25
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez strus555 » 9 cze 2009, o 18:41

Ja polecam racingi z FIA mają 3 cale i centralną klamrę no i są w miarę tanie. :thumbsup:
strus555
Touge Drifter
 
Posty: 269
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 22:20
Lokalizacja: Lublin/Krasnystaw

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez Ictus » 9 cze 2009, o 20:14

Bartdrift napisał(a):Prosze Cie, Nic poza centralna. Poza zapinaniem pozostaje jeszcze wypinanie, a to tylko jeden ruch. Z reszta zapinanie to tez zadna tragedia.
ja polecam 4 pkt i bez dolnych , bo nimi mozna sobie tylko jaja potłuc (cos o tym wiem)

wszystko jest kwestia ustawienia... no i tego gdzie w fotelu jest przelotka dolna...
tez podchodzilem sceptycznie do 6 punktow, ale jak posiedzialem troche i poustawialem paski dokladnie to jest ok
przy 6 punktach dochodzi jeszcze zaleta mniejszego luzowanie sie dolnych pasow
natomiast jezeli chodzi o 4 punkty to mi najwygodniej jezdzi sie w 3 calowej gorze i 2 calowym dole... jakos lepiej sie wtedy uklada
Ictus
MEDIA
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 11:56
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez Keepsake » 9 cze 2009, o 22:40

Testowałem i szelkowe 3 punktowe, 4 punktowe 2 calowe, potem przesiadłem się na 3-calowe z centralną klamrą i nigdy w życiu bym się nie wrócił do cieńszych, różnica w trzymaniu niebo i ziemia.
Avatar użytkownika
Keepsake
DRIFTER
 
Posty: 413
Dołączył(a): 7 lut 2008, o 21:26

Re: Jakie pasy szelkowe?

Postprzez rtuber » 11 cze 2009, o 11:48

Centralna klamra bardzo dobra rzecz. Wcale nie traci się aż tak dużo czasu na zapinanie.
Co do szerokości to za bardzo nie mogę się wypowiedzieć. Ja mam 3 cale i trzymają bardzo dobrze :)
Avatar użytkownika
rtuber
BadBoy
 
Posty: 1087
Dołączył(a): 30 sie 2008, o 13:19
Lokalizacja: Legnica

Następna strona

Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości