Klatka bezpieczeństwa

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Nikikin » 26 cze 2013, o 15:09

Muszą to być rury bezszwowe, a dokładniej co to klatki jak i gatunku i wymiarów rur jest to określone w załączniku J.
Avatar użytkownika
Nikikin
Touge Drifter
 
Posty: 406
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 15:31
Lokalizacja: Kielce

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez RustyE30 » 29 cze 2013, o 19:50

Koleszcze Tomek krzyknął do E36 coupety 4k i to po znajomości :D zadzwoń najlepiej i zapytaj.
Avatar użytkownika
RustyE30
Król Ronda
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2 lis 2012, o 08:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez bazej171 » 30 cze 2013, o 19:37

jakie rury muszą być użyte do klatki? średnica, ścianka?
bazej171
Touge Drifter
 
Posty: 170
Dołączył(a): 12 gru 2011, o 19:53
Lokalizacja: łuków/warszawa

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez kremat0r » 30 cze 2013, o 19:55

Załącznik "J" masz wszystkie odpowiedzi. http://www.pzm.pl/samochody/regulaminy/ ... j-fia-2012
Avatar użytkownika
kremat0r
Touge Drifter
 
Posty: 573
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 16:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez speccom » 2 lip 2014, o 03:27

Witam wszystkich. Potrzebuje informacji kto robi klatki i za ile w Wielkopolsce bo w przyszłym tygodniu chce zawieźć gdzieś moje e36 (sedan) do zaspawanie klatki tylko nie wiem jeszcze gdzie, najlepiej gdzieś niedaleko (jestem z okolic konina). Pomóżcie proszę. Z góry dzięki i pozdrawiam.
speccom
Amator
 
Posty: 13
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 00:03
Lokalizacja: Koło

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez drift-rak » 2 lip 2014, o 08:08

speccom napisał(a):Witam wszystkich. Potrzebuje informacji kto robi klatki i za ile w Wielkopolsce bo w przyszłym tygodniu chce zawieźć gdzieś moje e36 (sedan) do zaspawanie klatki tylko nie wiem jeszcze gdzie, najlepiej gdzieś niedaleko (jestem z okolic konina). Pomóżcie proszę. Z góry dzięki i pozdrawiam.


Scheffler Rally&Racing. Od tego roku maja siedzibe w skorzewie pod poznaniem. Robia bardzo ladne klatki
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez speccom » 2 lip 2014, o 08:45

O nich już myślałem ale chciałbym mieć jeszcze jakieś inne opcje...
speccom
Amator
 
Posty: 13
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 00:03
Lokalizacja: Koło

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Ciast3k » 2 lip 2014, o 12:35

Sheffler'a mogę polecić z pewnością, robią klatki solidnie i dobrze, z reszta to moi znajomi więc i za support mogę poręczyć ;)

Ja z kolei będę zamawiał chyba klatkę w budowie rajdówek z okolic Katowic, kompletne pogięte rury ze wspawaniem samemu, więc jak by się ktoś chciał dorzucić do zamówienia to PW to nam wyjdzie grupowo trochę taniej :)
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez ADAMAT » 6 lip 2014, o 16:54

A Ja zapraszam do siebie, spawacz certyfikowany, certyfikat na klatkę, tabliczka, rury gięte na giętarce trzpieniowej, pozostała obróbka na frezarce CNC, spawanie metodą MAG w technologi synergicznej, preferujemy spoiny ciągłe, na życzenie klienta spawamy również punktowo, raz w miesiącu próbki spawanej rury poddajemy badaniu niszczącemu przy obciążeniu 20 ton czyli średnio 4 razy większemu aniżeli wymaga procedura homologacji klatek.
http://www.adamat.com.pl/index.php/klat ... ieczenstwa
Pleszew, wielkopolska
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez stick » 7 lip 2014, o 17:40

A co jeśli wstawialiśmy sobie klatkę sami, wszystko jak w załączniku? Czy dostanę na to jakiś certyfikat? Np. od pzm?
stick
Clutch Burner
 
Posty: 45
Dołączył(a): 5 maja 2013, o 23:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez drift-rak » 7 lip 2014, o 17:46

stick napisał(a):A co jeśli wstawialiśmy sobie klatkę sami, wszystko jak w załączniku? Czy dostanę na to jakiś certyfikat? Np. od pzm?


certyfikatu nie dostaniesz ale jezeli jest zgodna z zalacznikiem bedzie przechodzic badania techniczne na zawodach. jezeli gdzies byla lipa to juz zycie zweryfikuje lub sumienie nie da spokoju bo BT na zawodach wszystkiego nie wychwyci. raczej to ogolne ogledziny
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez speccom » 8 lip 2014, o 08:11

Przez długi czas zastanawiałem się nad budową klatki samemu gdyż jako takie zaplecze techniczne mam ale po wczorajszej rozmowie z Adamem (ADAMAT) i przejrzeniu oferty stwierdziłem, że nie będę robił sam bo bo ceny za te warianty, które Adam mi wysłał są bardzo rozsądne i jak by nie było on zna się na tym w końcu jego auto przechodzi BT na zawodach wiec wybór juz padł. Jak będzie autko zaspawane to się pochwałę.
speccom
Amator
 
Posty: 13
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 00:03
Lokalizacja: Koło

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Pietrek.L » 19 wrz 2014, o 12:02

Avatar użytkownika
Pietrek.L
Touge Drifter
 
Posty: 393
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 15:54
Lokalizacja: Mordor (W-ch) / Opole

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Bio » 19 wrz 2014, o 22:51

1. Waga.
2. Przyrost bezpieczeństwa do wagi - niezbyt wielki.
3. Waga.
Avatar użytkownika
Bio
Touge Drifter
 
Posty: 171
Dołączył(a): 27 paź 2011, o 15:48
Lokalizacja: Bratislava

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez SzafaTczew » 29 wrz 2014, o 19:54

a jak ma się klatka do ruchu ulicznego? niebiescy mogą nie być z niej zadowoleni i moga zabrać dowód? czy musi być wbita w dowód i co zrobić aby w dowodzie była klatka ?
Avatar użytkownika
SzafaTczew
Clutch Burner
 
Posty: 46
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 16:52
Lokalizacja: Tczew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości