Klatka bezpieczeństwa

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Klatka bezpieczeństwa

Postprzez małpa777 » 24 lut 2008, o 12:10

Czy można sobie samemu wyspawać klatkę bezpieczenstwa czy trzeba oddać samochód do specjalistycznego warsztatu, który zrobi to profesjonalnie :thumbsup: i wystawi na to jakiś papierek :banned: ? Wiem, że przy budowie takiej konstrukcji trzeba przestrzegać pewnych zasad(załącznik J). Tylko z kąd wziąć plany :read: takiej klatki? :help:
Avatar użytkownika
małpa777
DRIFTER
 
Posty: 398
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 22:49
Lokalizacja: Siedlce

Re: Klatka bezpieczeństwa!!!

Postprzez szefer » 24 lut 2008, o 12:15

trzeba miec chociaz uprawnienia spawacza bo inaczej nikt Ciebie nie przepusci, do tego jeszcze trzeba miec gietarke itd... taniej Tobie wyjdzie zrobic klatke u kogos, rura do klatek nie jest tania....
Avatar użytkownika
szefer
IDS PRO
 
Posty: 547
Dołączył(a): 3 sty 2008, o 14:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Klatka bezpieczeństwa!!!

Postprzez małpa777 » 24 lut 2008, o 13:01

No ale chyba na zawodach nik nie bedzie pytał sie mnie o uprawnienia spawacza ważne jest to chyba żeby była zrobiona według pewnych norm. A rura wiadomo że nie jest tania i chyba nie robi to większej różnicy czy kupię to ja czy warsztat który bo to robił. A najbliższe terminy w sezonie u ''kogoś'' to za jakięś 3-4 miesiące.
Avatar użytkownika
małpa777
DRIFTER
 
Posty: 398
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 22:49
Lokalizacja: Siedlce

Re: Klatka bezpieczeństwa!!!

Postprzez szefer » 24 lut 2008, o 13:20

trzeba bylo myslec o tym w listopadzie a nie teraz....
Nikt sprawdzac tego Tobie nie bedzie ale ja nie chcialbym miec klatki zrobionej przez kogos kto sie nie zna na spawaniu bo balbym sie ze mi rura na glowe spadnie.
Avatar użytkownika
szefer
IDS PRO
 
Posty: 547
Dołączył(a): 3 sty 2008, o 14:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Klatka bezpieczeństwa!!!

Postprzez Bartdrift » 24 lut 2008, o 13:56

Prawda jest taka, ze możesz sobie taką klatkę zrobić sam. Później na wszelkich zawodach Twój samochód musi przejść inspekcje techniczne . Jeżeli klatka spełnia wymagania regulaminowe danej serii ,to przechodzi i tyle. Nikt nie będzie cię pytał gdzie ją robiłeś ,ani o †woje uprawnienia czy sposób w jaki to robiłeś.

Niestety fakt jest taki ,że nie chciałbym jechać w klatce zrobionej przez kogos kto sie na tym nie zna ,lub nawet zrobił ich niewiadomo ale nie robi tego dobrze. To może być po prosu niebezpieczne dla życia ! W takiej źle zrobionej klatce, po solidnym dzwonie może sie okazać, że np. masz jakąś rurę w głowie ,plecach ,lub po prostu nie możesz z niej wyleźć . Do tego dołożymy jeszcze w tym czasie jakiś pożar , i mamy kurczaka w piekarniku :bye: . To już lepiej nie rób jej wcale. Lżej w aucie (taka klatka swoje waży) i chyba jednak bezpieczniej.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez małpa777 » 24 lut 2008, o 23:22

Oj chłopaki,chłopaki co ja się z wami mam.Chyba macie rację :nea: . Przemówiliście mi do pustej :banghead: głowy. W tym sezonie dam sobie spokój a kasę na klatkę zainwestuję w treningi no i oczywiście na browarka dla was za dobre rady. :thumbsup: Także przypomnieć mi się na najbliższym spotkaniu.
Ps. Batrdrift tak dla przypomnienia jak driftowóz by się zapalił to była by małpa w piekarniku a nie kurczak. :grin:
Avatar użytkownika
małpa777
DRIFTER
 
Posty: 398
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 22:49
Lokalizacja: Siedlce

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Bartdrift » 25 lut 2008, o 10:27

:rotfl2: :rotfl2:
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez KROLIK » 25 lut 2008, o 15:20

małpa jak chcesz pusc mi priv znam goscia ktory robi klatki i jest niedaleko ciebie miedzy wegrowem a sokolowem podlaskim robi klatki dla wiekszosci ludzi w rallycrosie itp widzialem jeden samochod po dachowaniu ktory mial klatke zrobiona przez niego i bez problemow wytrzymala.

ja w srode odebralem od niego klatke i jest naprawde profi z tego co widzialem jak niektorzy robia klatki to ten gosc jest naprawde 'KOZAK" ;)

tery moze potwierdzic a do tego ma naprawde dobre ceny

jak bede mial chwile czasu to w sobote porobie zdjecia w garazu i wkleje jak to wszystko wyglada
Avatar użytkownika
KROLIK
Formula D PRO
 
Posty: 339
Dołączył(a): 25 sty 2008, o 09:44

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Bartdrift » 25 lut 2008, o 15:26

Kurde ,ale sie grubo u nas robi ! Wszsycy klatki montują ! no no ,tylko patrzec a zrobi sie tak kolorowo ze naprawde to do nas beda przyjezdzali ogladac jakie to fury w tej europie maja w driftingu :D
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Pluto » 31 mar 2008, o 02:57

Sie wie hehe
Jaki jest koszt takiej klatki i czy trzeba wypruc samemu auto przed oddaniem?
Avatar użytkownika
Pluto
Touge Drifter
 
Posty: 271
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 02:51
Lokalizacja: Łomża

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez jordi » 31 mar 2008, o 07:41

Bartdrift napisał(a):Kurde ,ale sie grubo u nas robi ! Wszsycy klatki montują ! no no ,tylko patrzec a zrobi sie tak kolorowo ze naprawde to do nas beda przyjezdzali ogladac jakie to fury w tej europie maja w driftingu :D


no bez przesady, bez przesady :rotfl2:
Avatar użytkownika
jordi
Polody Performance
 
Posty: 457
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 10:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Shavorz » 20 kwi 2008, o 18:34

Witam, rozglądam się i nie mogę znaleźć... Potrzebna mi klatka bezpieczeństwa do Nissana 200sx s13. Jestem ze szczecina, i nie uśmiecha mi się jazda na drugi koniec kraju żeby mi ktoś to profesjonalnie zamontował... Wiecie, praca itd. Także jeśli orientujecie się czy coś w zachodniopomorskim jest, gdzie można dobrą klatkę dostać i zamontować byłbym wdzięczny :)

Pozdro
Avatar użytkownika
Shavorz
Amator
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 kwi 2008, o 15:48

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Młodys13 » 28 kwi 2008, o 21:49

Witam.
Potrzebował bym wszystkich wymiarów,kątów itp. Do budowy klatki w 200sx s13 był bym wdzięczny za wszelkie informacje,schematy itp. :)
Młodys13
Król Ronda
 
Posty: 61
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 13:15

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez ancymon » 3 maja 2008, o 14:07

polecam dakar rally w bydgoszczy! (nie jest to reklama broń boże, ale wyjechało od nich tydzień temu moje e30 i nadal jestem pod dużym wrażeniem) Ceny baaardzo konkurencyjne, wykonanie szybkie i co najważniejsze PRO.

Podziwiam ludzi, którzy z takim lekkim podejściem piszą że klatkę zrobią sobie samemu:|... rozumiem że wiele osób tutaj spawanie i gięcie ma opanowane, ale to jest całkiem konkretny know how, kąty, przeliczenia.... na oko bym tego nie dotykał. Próbowałem przeliczyć to ze znajomym w takim profi programie (sofistic) i powiem że naprawde wyniki potrafią być bardzo niepokojące przy złym projekcie.

Szerokości
ancymon
Clutch Burner
 
Posty: 30
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 23:39

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Młodys13 » 29 maja 2008, o 19:16

Witam mam małą prośbę.
Był bym wdzięczny za wszelkie zdjęcia klatki w 200sx s13 i rady gdzie najlepiej zrobić dodatkowe zastrzały itp.
Zdjęcia najlepiej na PW
Z góry dzięki za wszelką pomoc i pozdrawiam.
Młodys13
Król Ronda
 
Posty: 61
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 13:15

Następna strona

Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości