Klatka bezpieczeństwa

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez e30 owner » 29 wrz 2014, o 20:13

Klatkę (jak i każdą modyfikację) wbijasz (powinieneś wbić) w kartę pojazdu. Jak będzie wbita ta zmiana konstrukcyjna to policja TEORETYCZNIE nie może nic zrobić.

W dowodzie jedynie zmieniasz ilość miejsc z 4/5 na 2.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez porsche1689 » 29 wrz 2014, o 21:06

e30 owners Pokaż jak taka zmiana konstrukcyjna wygląda w karcie pojazdu.
Jeśli chodzi o Policję, jak będą chcieli to i tak ci zabiorą :cry:, dlatego trzeba umieć rozmawiać z nimi :grin:
porsche1689
Amator
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 sie 2012, o 23:26
Lokalizacja: wrocław

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez e30 owner » 29 wrz 2014, o 22:21

Ja takimi rzeczami się nie zajmuję, jeden z naszych (byłych już niestety) userów pokazywał jak to załatwić :) Więc się da.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez bialykarol » 2 paź 2014, o 20:28

Da się zakupić zestaw klatki do samodzielnego pospawania do e30. Najlepiej wlkp ze wzgledu na gabaryty. Zna ktoś może firme która wykonuje takie kity?
bialykarol
Amator
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 10:48
Lokalizacja: Krzywiń

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Ciast3k » 2 paź 2014, o 22:52

budowarajdowek.pl
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez ADAMAT » 5 paź 2014, o 19:36

Jeśli chodzi o wzmocnienia ala NASCAR, to zacznijmy od tego że nie są to wzmocnienia! Samochody Nascar mają konstrukcję rurową i jest to element nośny konstrukcji. Tutaj już nie obowiązuje zał 253, a jest pełna dowolność przy budowie. A jeśli chodzi o wbicie klatki do dowodu to oczywiście że jest to możliwe, po pierwsze najpierw musi być rejestracja w inside PZM, potem KSS z PZM-ot, potem budowa klatki i stosowne papiery, zgłoszenie do inside PZM, pierwsze badanie BK przez sędziego technicznego PZM-otu i to tu najczęściej odbierana jest KSS i jak wbije w KSS że klatka OK, to zmiana liczby miejsc, pojazd specjalny a potem każdy kumaty diagnosta wbije w dowód
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez justin19 » 5 paź 2014, o 21:13

Z całym szacunkiem, ale nie wypisuj bzdur. Żaden diagnosta nie ma prawa nic wbić w dowód poza pieczątką od przeglądu. Od zmian w dowodzie jest wydzial komunikacji urządu miejskiego lub starostwa powiatowego. Według moich informacji klatki nie da się wbić w dowód bo ustawodawca nie przewidział takiej możliwości. Jak ktoś to wbije to dowód od ręki jest nieważny (bo posiada informacje nie przewidziane prawem). Kumaty policjant zatrzyma taki dowód.
justin19
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 21:15
Lokalizacja: Rychwał

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez ADAMAT » 6 paź 2014, o 04:51

a... i tu masz rację, pisałem skrótowo, dokładnie jak piszesz diagnosta wystawia kwit na podstawie którego wydział komunikacji wbija w pole adnotacji, to tak samo jak przy procedurze wbijania haka. Ale dziękuję przypomniałeś mi dlaczego nie mam czasu i ochoty wywodzić się na forach :D Oczywiście klatkę którą każdy z was zrobi samemu a możecie nikt wam nie wbije. Ale kolejny raz przypomnę że nie ma sensu cała procedura, bo o ile klatkę wbijemy to Pan policjant może za dziesiątki innych pierdół zabrać dowód, za pasy, kierownicę, nabę, fotele, zbiornik itd itp... Przypominam Homologacja rajdowa FIA " to nie drogowa :grin: Dlatego jak już wietrzycie swoje fury to zgodnie z przepisami, po znanym terenie, i w razie kontroli grzecznie i z pokorą. Dla mnie koniec tematu, jak by co zapraszam na PW
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez justin19 » 6 paź 2014, o 09:53

Powtarzam jeszcze raz. Klatki nikt nie wbije w dowód - ani diagnosta, ani urząd ani nikt inny. Ustawodawca nie przewidział takiej możliwości.
justin19
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 21:15
Lokalizacja: Rychwał

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Hikiel » 6 paź 2014, o 10:08

justin19 napisał(a):Powtarzam jeszcze raz. Klatki nikt nie wbije w dowód - ani diagnosta, ani urząd ani nikt inny. Ustawodawca nie przewidział takiej możliwości.



Pierdzielisz Pan. U nas wszystko się da. Widziałem wbitą klatkę w dowód w S13 i zmianę ilości miejsc.
Hikiel
Touge Drifter
 
Posty: 228
Dołączył(a): 18 paź 2010, o 22:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez justin19 » 6 paź 2014, o 10:25

Chłopie, moja żona pracuje w wydziale komunikacji w starostwie. Klatki nie można wbić w dowód bo ustawodawca nie przewidział takiej możliwości. Żaden przepis na to nie zezwala a przepisy mówią jasno co można wbijać w dowód. Jak ktoś jednak wbił klatkę to taki dowód zawiera nieprawidłowe informacje i można go pod tym pretekstem zatrzymać.
justin19
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 21:15
Lokalizacja: Rychwał

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Hikiel » 6 paź 2014, o 10:41

justin19 napisał(a):Chłopie, moja żona pracuje w wydziale komunikacji w starostwie. Klatki nie można wbić w dowód bo ustawodawca nie przewidział takiej możliwości. Żaden przepis na to nie zezwala a przepisy mówią jasno co można wbijać w dowód. Jak ktoś jednak wbił klatkę to taki dowód zawiera nieprawidłowe informacje i można go pod tym pretekstem zatrzymać.



Nie wiem gdzie pracuje Twoja żona i w zasadzie mnie to nie interesuje. Mówię tylko co wiem i co widziałem. Osoba, która jest właścicielem tego samochodu jest tu na forum więc jeśli kiedyś natknie się na ten wątek to może zechce zabrać głos. Na chwilę obecną mogę tylko powiedzieć, że taka sytuacja ma miejsce a dowód nie jest zabierany każdorazowo podczas kontroli policji, więc jak już pisałem powyżej: dać się da u nas wszystko. Pozdrawiam.
Hikiel
Touge Drifter
 
Posty: 228
Dołączył(a): 18 paź 2010, o 22:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez wojtek0305 » 6 paź 2014, o 13:39

Hikiel napisał(a):
justin19 napisał(a):Chłopie, moja żona pracuje w wydziale komunikacji w starostwie. Klatki nie można wbić w dowód bo ustawodawca nie przewidział takiej możliwości. Żaden przepis na to nie zezwala a przepisy mówią jasno co można wbijać w dowód. Jak ktoś jednak wbił klatkę to taki dowód zawiera nieprawidłowe informacje i można go pod tym pretekstem zatrzymać.



Nie wiem gdzie pracuje Twoja żona i w zasadzie mnie to nie interesuje. Mówię tylko co wiem i co widziałem. Osoba, która jest właścicielem tego samochodu jest tu na forum więc jeśli kiedyś natknie się na ten wątek to może zechce zabrać głos. Na chwilę obecną mogę tylko powiedzieć, że taka sytuacja ma miejsce a dowód nie jest zabierany każdorazowo podczas kontroli policji, więc jak już pisałem powyżej: dać się da u nas wszystko. Pozdrawiam.

Potwierdzam, sytuacja wbijania klatki w dowód jest faktem w PL - wielu użytkowników nie tylko tego forum tak ma zrobione. Jak znajdę to wkleję cały wątek na ten temat z innego forum.
wojtek0305
Touge Drifter
 
Posty: 120
Dołączył(a): 1 kwi 2012, o 18:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Ciast3k » 6 paź 2014, o 23:19

A ja miałem wbitą klatkę i zmienioną liczbę miejsc na 2 ;)
Podczas kontroli policjant powiedział, że dobrze że mam wbite to przynajmniej upierdliwy się nie przyczepi :D
i co? Å‚yso :rotfl2:
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez justin19 » 7 paź 2014, o 00:12

Pier....nie o szopenie. Nie ma przepisu który by pozwalał. dowodzik to nie dzienniczek uwag i nie można sobie wpisywać co popadnie. Szukaliśmy z żoną czegoś o klatce przez 2 tygodnie, dzwoniliśmy do centrali do Poznania i nie ma nic co by na to pozwalało więc to taka dowodowa samowola. Klatka to wyposażenie takie samo jak klimatyzacja - tego się w dowód nie wbija. Tylko zmiana liczby miejsc jest zgodna z prawem.
justin19
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 21:15
Lokalizacja: Rychwał

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości