Stworzenie nakładek na nadkole

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez Janosik » 31 sty 2013, o 19:23

Hej.
Chcę zrobić nakładki na nadkola i progi do swojego auta.
coÅ› w w stylu tych: Obrazek

I teraz pytanie.
Mam to zrobić używając maty szklanej i żywicy poliestrowej?
Czy polecacie jakieś inne materiały?
Avatar użytkownika
Janosik
Touge Drifter
 
Posty: 238
Dołączył(a): 21 lut 2011, o 17:57
Lokalizacja: Wieleń

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez e30 owner » 31 sty 2013, o 19:40

Polecam allegro, i kupno gotowcow, samorobki wyjda drogo, i sredniej z wygladem tez bedzie, i jesli dodasz do tego ile trzeba sie z tym grzebac to juz wogole ... a te 200pln, czy 250pln jakas wygorowana kwota nie jest.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez Janosik » 31 sty 2013, o 19:56

Zdjęcie przykładowe.
Nie mam 200sx, tylko inne auto i do niego nie ma takich nakładek.
Avatar użytkownika
Janosik
Touge Drifter
 
Posty: 238
Dołączył(a): 21 lut 2011, o 17:57
Lokalizacja: Wieleń

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez e30 owner » 31 sty 2013, o 20:06

Wiem ze masz sierre, ale spojrz na zdjecia na allegro, jest tam e30 taka pomaranczowa z poszerzkami do hachi, uzytkownika kazzik_yo od nas z forum. One sa robione w kilku rozmiarach i te wymiary sa podane na rysunkach, wiec na pewno cos dopasujesz do siebie.

A wykonac to dobrze samemu to na prawde masa roboty, i wyjdzie w ogolnym rozrachunku gorzej pod kazdym wzgledem.
- musisz zrobic kopyto, a raczej 4
- pozniej formy
- od tego dopiero odbijasz poszerzki

Potrzebujesz mat szklanych, zywice i epoksydowa (na formy bo tania) i poliestrowa (na produkt bo elastyczna) Gelcoat, jakis separator zeby to oddzielic od formy (kopyto i produkt), no i material na kopyta, do tego pedzle, rekawiczki itd itp. Najwiecej roboty jest wg mnie z wyprowadzeniem ladnym kopyt, to nie jest 2 godziny roboty ... sam chcialem robic do siebie takie bajery sam, ale wole kupic gotowca bo wyjdzie mnie to taniej i ladniej.

EDIT: Zeby nie bylo ja ich nie produkuje, ani nic z ta firma nie mam do czynienia ale prosze, o to mi chodzi http://allegro.pl/poszerzenia-blotnikow ... 34764.html tam jest rysunek z wymiarami, i gosc ma kilka wersji wymiarowych pod rozne srednice kola itd. Zreszta sam popatrz na jego aukcje.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez Janosik » 31 sty 2013, o 20:35

Pół biedy gdyby miały być do Sierry.
Niestety są do jeszcze innego auta, gdzie na nadkolu są załamania itp.
Nie ma szans na dopasowanie takich. :glare:
Avatar użytkownika
Janosik
Touge Drifter
 
Posty: 238
Dołączył(a): 21 lut 2011, o 17:57
Lokalizacja: Wieleń

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez e30 owner » 31 sty 2013, o 20:41

Dlatego napisalem zebys zobaczyl inne aukcje tego sprzedajacego. Poza tym na zdjeciach pomaranczowej nie widzialem zadnych zalaman (troszke inaczej wygladaja jak na tej hachi, bo na hachi sa oryginaly - podkladka gumowamiedzy poszerzke a blache - a na e30 wyrob wlasny "hachi stajl") ladnie to na e30 usiadlo nawet.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez Janosik » 31 sty 2013, o 21:26

Patrzyłem na inne akcje.
Więc chyba tylko zostaje mi zabawa, a ja to nawet lubię :D
Avatar użytkownika
Janosik
Touge Drifter
 
Posty: 238
Dołączył(a): 21 lut 2011, o 17:57
Lokalizacja: Wieleń

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez e30 owner » 31 sty 2013, o 21:29

Tutaj masz jakies wskazowki odnosnie laminowania, co prawda stricte wlokna weglowego, ale ze szkla jest podobnie :)

http://forum.weglowe.pl/
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez Hachi » 31 sty 2013, o 22:03

Cześć

Tutaj nie do końca tak jak mówicie, Poliestrowa żywica jest tania a epoksydowa droga, ja osobiście używam mocnych żywic lecz niestety sa one drogie dlatego lepiej potrenowac na poliestrze.

Ale faktem jest że to dużo roboty jeśli chcesz robić 1 komplet no i koszta bo zanim sam dojdziesz w jakich proporcjach mieszać składniki czy choćby opanować technikę laminowania żeby rzeczy wychodziły powtarzalnie to zleci trochę kasy i czasu.

Do czego to chcesz robić tak swoja drogą??

Hachi
Avatar użytkownika
Hachi
Touge Drifter
 
Posty: 376
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 18:23
Lokalizacja: KnW-nieopodal Gliwic

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez Janosik » 31 sty 2013, o 22:35

Do dupowozu.
Fiata Uno mkII :lol:
Więc jakoś bardzo wytrzymałe nie muszą być bo i tak w Tsuiso jeździć nim nie będę :rotfl2:
Avatar użytkownika
Janosik
Touge Drifter
 
Posty: 238
Dołączył(a): 21 lut 2011, o 17:57
Lokalizacja: Wieleń

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez Binio » 1 lut 2013, o 08:41

Mamy model podobny do tych co pokazaleś na początku aukcji, aczkolwiek troche węższe i wytrzymalsze zwłaszcza przy miejscach na nity ;)
Jak chcesz to mozemy Ci wysłać a jak nie będa pasowały to odeslesz i jedynym Twoim kosztem będa wysyłki ;)
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez Pietrek.L » 1 lut 2013, o 21:23

Avatar użytkownika
Pietrek.L
Touge Drifter
 
Posty: 393
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 15:54
Lokalizacja: Mordor (W-ch) / Opole

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez WojtasTaba » 7 lut 2013, o 00:07

Odnośnie tych z allegro co są na zdjęciach na pomarańczowej e30. Są łamania, dlatego trzeba trochę podziałać tnąc je i papierem wyrównując krawędź dokładki. Jeśli chcesz zostawić listwy na nadkolach to również musisz wyciąć sobie na to miejsce w dokładce. Są bardzo szerokie co mnie cieszy. Aha! Trzeba też podpiłować mocowania nitów od wewnętrznej strony bo mocno wystają. Pomarańczowa E30 ma przedni zderzak, jeśli dobrze sobie przypominam od E36 więc tam sytuacja wygląda inaczej, ale jeśli masz oryginalny zderzak od E30 to będziesz musiał opier***ić część dokładki która będzie nachodzić na zderzak. W tym miejscu niestety odrobinę odstaje i może to dla designefili przeszkadzać. Z przypasowywaniem tych dokładek na tył jest podobnie.

U mnie wyglÄ…da to tak:
Obrazek

Od strony drzwi dokładka jest dopasowania super. Od przedniej tak jak widać, szału nie ma, ale i tak micha mi się cieszy :grin:
Jednak nawet po mozolnym szlifowaniu dokładka nie pasowała perfekcyjnie co to na pierwszy rzut oka było widać, dlatego chciałem dodać uszczelkę, żeby wszystko zamaskować. W necie można znaleźć nie tylko na alledrogo, np. na stronach pasjonatów mini morrisa, z tym że ja nie znalazłem takich które spełniają moje wymagania. Wymyśliłem taki patent, który polegał na wzięciu starej dętki, przecięciu jej na środku, wzdłuż na dwie części, ponacinałem w poprzek co centymetr, żeby ładniej się profilowała po łuku i wsadziłem na zakładkę pomiędzy dokładkę, a nadkole. Po ściśnięciu elegancko zdaje egzamin.

Jeśli nie masz odpowiednich umiejętności i narzędzi to nie bierz się za robienie dokładek. Pamiętaj o tym, że będzie Cię to kosztować sporo czasu oraz wcale nie mało pieniędzy. Oprócz samego obkładania żywicą i robienia korytka stoi przed Tobą zadanie stworzenia kształtu z wyżłobionymi otworami na nity. Kolejna sprawa, że na początku spaprasz kilka dokładek zanim stworzysz jako taką. Na allegro oprócz tej o której mowa wyżej można również dostać płaskie, ze zdjęciami na 180 sx'ie. Były też kiedyś robione do poloneza, czy czegoś podobnego. Na ebay'u masz tego trochę więcej tylko nie wszyscy wysyłają do Polski. Tak naprawdę po pewnych modyfikacjach wszystkie dokładki są mniej więcej uniwersalne.
WojtasTaba
Król Ronda
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lut 2012, o 15:29
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez Hachi » 8 lut 2013, o 12:25

Wojtas ale dodaj też to że te z allegro jeśli mówimy o tych z pomarańczową e30 w linku są strasznie kruche, sam mam je zamontowane na nity w corolce i po zwykłym jeżdżeniu potrafią się w miejscach mocowań obrobić i trzeba wzmacniać. U mnie tak się stało gdy lekko opona na ugiętym zawieszeniu otrze się o dokładkę.

Nie mówię że są złe ale trzeba pomyśleć przed ich zamontowaniem aby nie odpadły po kilku przejazdach.

pozdro
hachi
Avatar użytkownika
Hachi
Touge Drifter
 
Posty: 376
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 18:23
Lokalizacja: KnW-nieopodal Gliwic

Re: Stworzenie nakładek na nadkole

Postprzez igore36 » 8 lut 2013, o 16:28

Wojtas a te poszerzenia podejda pod e36? szukam poszerzen pod e36
igore36
Amator
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 wrz 2012, o 18:34
Lokalizacja: dgl

Następna strona

Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości