PRZENIESIENIE NR VIN

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

PRZENIESIENIE NR VIN

Postprzez drift-rak » 26 wrz 2012, o 10:46

witam
planuje znaczna modyfikacje w komorze silnika wiec pytanie do wlascicieli samochodow np z cofnietym silnikiem: czy jest opcja przeniesienia w urzedowy sposob nr VIN lub wybicia go w innym niz seryjnym miejscu? u mnie jest on na elemencie sciany grodziowej ktorej chetnie bym sie pozbyl.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: PRZENIESIENIE NR VIN

Postprzez seba727 » 27 wrz 2012, o 18:55

NIe jestem pewien, ale procedura pewnie podobna do tej, która jest przeprowadzona podczas jego uszkodzenia np. podczas wypadku. Wtedy wszystko sprowadza się do wydania tabliczki zastępczej.
seba727
Clutch Burner
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 cze 2010, o 20:35
Lokalizacja: Sieradz

Re: PRZENIESIENIE NR VIN

Postprzez dareckimehanix » 27 wrz 2012, o 19:05

Jest taka możliwość.
Musisz jechać na stacje kontroli okręgową a tam panowie wszystko ci wyjaśnią.
Jak zajmowałem się montażem instalacji gazowych to w reno megan scenik był taki problem z polem numerowym bo było w wnęce na koło zapasowe i po montażu zbiornika niedało się go odczytać.Klijenci załatwiali to na stacji i po problemie.
dareckimehanix
Clutch Burner
 
Posty: 47
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 21:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: PRZENIESIENIE NR VIN

Postprzez drift-rak » 28 wrz 2012, o 08:54

no wlasnie panowe diagnosci nigdy tego nie robili i nie wiedza jak to wykonac;) najwyzej pojade do innego miasta moze tam to zalatwie.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: PRZENIESIENIE NR VIN

Postprzez zabek » 28 wrz 2012, o 09:56

ja bym raczej sprobowl z rzezczoznawca, kiedys sie tym interesowal bo chcialem kupic e28 a miala przerdzewiale pole numerowe to w w ydziale komunikacji powiedzieli ze musze zawiesc auto do rzezczoznawcy on sporzadzi jakies papiery i po remoncie wystawi kwit o nabicie nowych numerow wiec mysle ze moze w tym przypadku byc podobnie :) :)
Avatar użytkownika
zabek
Touge Drifter
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 kwi 2010, o 17:06
Lokalizacja: radom

Re: PRZENIESIENIE NR VIN

Postprzez Wiktor serwis » 29 wrz 2012, o 08:25

Trochę odświeżę temat ,może ta sytuacja coś pomoże . Kolega kupił e 46 z dość mocno uszkodzonym prawym bokiem i kielichem na którym jest pole numerowe. Procedura wygląda tak że warsztat wymienia część na nową na której nie ma numeru i sporządza dokumentację tej naprawy , potem rzeczoznawca musi na podstawie tej dokumentacji zrobić opis o tym że naprawa była przeprowadzona zgodnie z technologią i takie tam. Z tymi dokumentami idzie się do wydziału komunikacji i tam nadają nowy numer vin .
Z takim numerem trzeba pojechać na stację diagnostyczną i oni tam na blaszce alu wybijają ten numer i go mocują , w tym przypadku w miejscu oryginalnego numeru. Myślę że w przypadku przeniesienia numeru wystarczył by dobry opis rzeczoznawcy i adnotacja w dowodzie.
Avatar użytkownika
Wiktor serwis
Amator
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 19:28
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości