Zaślepka szyberdachu z wlotem...

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Zaślepka szyberdachu z wlotem...

Postprzez BLACHA » 31 sie 2012, o 12:08

Witam

W moim aucie e36 coupe został usunięty szyber jako element zbędny i za ciężki podobnie jak nagrzewnica więc nie mam w tej chwili żadnego nadmuchu do wewnątrz auta w ciepłe dni, szyb sobie nie opuszcze bo są z poliwęglanu i zastanawiam się nad zamontowaniem "zaślepki szyberdachu z wlotem powietrza", jestem pewien że w upalne dni poprawi to sytuacje w kabinie jednak zastanawia mnie jedynie co zrobić w sytuacji gdy będę użytkował auto podczas deszczu?
Znalazłem gotowy element do zamontowania na allegro za 200zł ale nie ma w opisie nic na temat nurtującego mnie pytania. Ktoś się już z czymś takim spotkał lub może coś polecić sprawdzonego w podobnych pieniądzach?
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Zaślepka szyberdachu z wlotem...

Postprzez drift-rak » 31 sie 2012, o 12:36

w deszczu u mnie np mocno trzeba dmuchac na szybe zeby nie parowalo wiec moze po za wlotem lepiej by jeszcze bylo dorobic rozsuwane okienka w szybie z poliweglanu zeby byla odpowiednia cyrkulacja. nie jest to takie trudne do zrobienia a w upal napewno obnizy ci temperature w srodku...co do jazdy w deszczu to najgorzej jak wsiadziesz mokry do srodka np po zmianie kol....paruje w kilka chwil tak ze nic nie widac.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Zaślepka szyberdachu z wlotem...

Postprzez BLACHA » 31 sie 2012, o 12:44

Szybki przesuwane będą więc z parowaniem szyby przedniej jakoś sobie poradze, bardziej ciekawi mnie czy przez wlot w dachu nie będzie się lała na mnie woda w trakcie jazdy np w parach gdzie spod kół lecą dość spore strugi ;)
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Zaślepka szyberdachu z wlotem...

Postprzez drift-rak » 31 sie 2012, o 13:01

jezeli wlot jest otwarty to napewno cos bedzie kapac a jezeli ma jakas siateczke czy gabke to mniej. badz co badz to dziura w dachu ale jesli auto jest do driftu to wielu zawodnikow tak ma i jezdzi;) nie mam takiego wlotu co prawda ale chyba tak od razu cie nie zaleje w srodku od razu;)
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Zaślepka szyberdachu z wlotem...

Postprzez Baksu » 31 sie 2012, o 17:55

ja mam taka zaslepke z wlotem i genialna sprawa a co do kapania to powertape od srodka i juz jak jst git to odklejasz;)
Avatar użytkownika
Baksu
Król Ronda
 
Posty: 84
Dołączył(a): 14 cze 2012, o 14:39
Lokalizacja: Wodzisław

Re: Zaślepka szyberdachu z wlotem...

Postprzez motoszajbus » 31 sie 2012, o 20:54

my mamy takie wloty i myslalem ze bedzie przez nie bardziej wialo przed montazem, ale wieje o... tak sobie
co do deszczu to zaczyna byc cos czuc dopiero przy wiekszej ulewie, zawsze mozna sobie costam dorobic i przytykac...
z parowaniem przedniej szyby polecam dmuchawe z nawiewu tylniej szyby e36 cabrio, jest mala lekka dmucha w miare i daje troche ciepla...
Avatar użytkownika
motoszajbus
Touge Drifter
 
Posty: 167
Dołączył(a): 18 mar 2011, o 10:20
Lokalizacja: Radom


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości