Poprawne dospawanie zastrzałów klatki do kielicha

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Poprawne dospawanie zastrzałów klatki do kielicha

Postprzez Drift Beta » 22 sie 2012, o 21:22

Witajcie
Niebawem będe wykonywał klatkę według J w swoim e30. Mam pare pytań odnośnie spawania zastrzałów na kielichy przednie i tylne. Mianowicie jakim prądem (wartość w amperach) polecacie to robić?
Rozumiem, że najpierw powinna być przyspawana prostokątna łata do kielicha a później rura do tejże łaty? Nie spawać rury bezpośrednio na kielich?
Czy w trakcie spawania zastrzałów samochód powinien stać na kołach czy może być w powietrzu ( chodzi o ewentualne ściąganie materiału przy spawaniu ). Spawać to punktowo i miejsce za miejscem czy można jechać jednym ciągiem?|
Za wszelkie wskazówki bardzo serdecznie dziękuję!
Drift Beta
Touge Drifter
 
Posty: 164
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 18:00
Lokalizacja: Witów

Re: Poprawne dospawanie zastrzałów klatki do kielicha

Postprzez duchu22 » 22 sie 2012, o 22:38

Drift Beta napisał(a):Witajcie
Niebawem będe wykonywał klatkę według J w swoim e30. Mam pare pytań odnośnie spawania zastrzałów na kielichy przednie i tylne. Mianowicie jakim prądem (wartość w amperach) polecacie to robić?
Rozumiem, że najpierw powinna być przyspawana prostokątna łata do kielicha a później rura do tejże łaty? Nie spawać rury bezpośrednio na kielich?
Czy w trakcie spawania zastrzałów samochód powinien stać na kołach czy może być w powietrzu ( chodzi o ewentualne ściąganie materiału przy spawaniu ). Spawać to punktowo i miejsce za miejscem czy można jechać jednym ciągiem?|
Za wszelkie wskazówki bardzo serdecznie dziękuję!


Spawaj ciÄ…giem,300 amper i elektroda 5 mm.....



PS: Jak nie masz pojecia o spawaniu to odpusc bo strach bedzie tym autem jezdzic.
PS2: Zobacz w projektach jak ludzie maja pospawane klatki i wszystko bedzie jasne. Jak nie bedzie jasne to odpusc :)
Avatar użytkownika
duchu22
Touge Drifter
 
Posty: 284
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 08:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poprawne dospawanie zastrzałów klatki do kielicha

Postprzez Hikiel » 23 sie 2012, o 07:24

Tak to wyglÄ…da u mnie: Obrazek


Spawane kiedy auto stało na kołach. Myślę, że ustawienia spawarki będą zależały od grubości blachy jaką zastosujesz. Ja u siebie przy kielichach przednich mam 2,8mm a przy tylnych 4mm.
Hikiel
Touge Drifter
 
Posty: 228
Dołączył(a): 18 paź 2010, o 22:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron