Reanimacja budy e36 tylko do driftu?

Wyb├│r i przygotowanie nadwozia oraz wn─Ötrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Reanimacja budy e36 tylko do driftu?

Postprzez Chycu » 25 lut 2016, o 21:19

Witam!
Jako ┼╝e dzi┼Ť spad┼é pi─Ökny bia┼éy puch w okolicach Zakopanego, drogi ┼Ťlicznie si─Ö zabieli┼éy, mia┼éa miejsce sytuacja, kt├│ra doprowadzi┼éa mnie do pewnego dylematu.
Mianowicie, moje daily, e36 compact, m52b28, bez grama rdzy, ale jednak zaznajomione z polskimi kowalami i rze┼║biarzami wci─ůgn─Ö┼éo prawy pr├│g nieco bli┼╝ej tunelu za spraw─ů kilku znak├│w drogowych. Jako ┼╝e pr─Ödzej czy p├│┼║niej auto mia┼éo sko┼äczy─ç jako driftcar, moje pytanie brzmi czy warto je reanimowa─ç? Je┼Ťli tak, to czy obejdzie si─Ö na jaki┼Ť czas bez klatki? Czy jednak ni┼╝sze koszty ni┼╝ przek┼éadka wszystkiego do nowej budy nie zrekompensuj─ů tego ┼╝e auto b─Ödzie gruzem i ulepem?
Jest jeszcze opcja szukania ładnej budy i jeszcze rok użytkowanie tego jako daily, czy to e36 coupe/sedan czy e30
Prosz─Ö o wszelkie opinie i rady :)

https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56D1CA3F

https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56D116D3

https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56D0FDAE
Chycu
Kr├│l Ronda

Do┼é─ůczy┼é(a): 3 lut 2012, o 17:38

Re: Reanimacja budy e36 tylko do driftu?

Postprzez xxMAXIMxx » 25 lut 2016, o 23:16

Jak auto nie zostawia 4 ┼Ťlad├│w i ma prosty s┼éupek to moim zdaniem warto waln─ů─ç par─Ö razy m┼éotem i za┼éo┼╝y─ç inne drzwi.

/p.s. czemu ja ci─Ö nie znam - tu czerwone Volvo 240 kombi/
xxMAXIMxx
Amator

Do┼é─ůczy┼é(a): 18 lut 2014, o 08:49

Postprzez Chycu » 25 lut 2016, o 23:43

xxMAXIMxx napisa┼é(a):Jak auto nie zostawia 4 ┼Ťlad├│w i ma prosty s┼éupek to moim zdaniem warto waln─ů─ç par─Ö razy m┼éotem i za┼éo┼╝y─ç inne drzwi.

/p.s. czemu ja ci─Ö nie znam - tu czerwone Volvo 240 kombi/

no ja Ci─Ö kojarz─Ö z fejsa :D a Ty mnie nie bo na razie nie by┼éo upalane zbytnio, bo mia┼éo by─ç daily, ale nie wysz┼éo chyba :D porozbieram jutro troch─Ö i zobaczymy co si─Ö poka┼╝e, znalaz┼éem ciekawe e30 z przekr─Öcon─ů panewk─ů, mo┼╝e co┼Ť z tego wyjdzie ;)
Chycu
Kr├│l Ronda

Postprzez selvador » 26 lut 2016, o 15:10

Dorwij jakiego┼Ť kompakta na cze┼Ťci i poprostu wytnij mu "twoj kawa┼éek pod┼éogi" :P Pewnie w 200z┼é sie zmiescisz z progiem i z 100z┼é za drzwi. Koszty wr─Öcz smieszne a auto dalej mozna smia┼éo upala─ç:D
Przek┼éadka budy to nie takie hop siup, du┼╝o Ci ukrytych koszt├│w wyjdzie a i tak pewnie kiedy┼Ť tak skonczy jak ma by─ç upalana :P
selvador
Kr├│l Ronda

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 kwi 2015, o 11:33

Postprzez Chycu » 27 lut 2016, o 01:52

selvador napisa┼é(a):Dorwij jakiego┼Ť kompakta na cze┼Ťci i poprostu wytnij mu "twoj kawa┼éek pod┼éogi" :P Pewnie w 200z┼é sie zmiescisz z progiem i z 100z┼é za drzwi. Koszty wr─Öcz smieszne a auto dalej mozna smia┼éo upala─ç:D
Przek┼éadka budy to nie takie hop siup, du┼╝o Ci ukrytych koszt├│w wyjdzie a i tak pewnie kiedy┼Ť tak skonczy jak ma by─ç upalana :P

No faktycznie, jest potrzebna mi ─çwiartka za 150pln.
Tylko teraz pytania:
1. Ile +/- trzeba liczy─ç na wspawanie tego? Bo sam na pewno tego nie zrobi─Ö. Raczej "zwyczajny" dobry spawacz to za ma┼éo, bo przyda┼éby si─Ö sprz─Öt ┼╝eby to jako┼Ť pomierzy─ç? Nie wyobra┼╝am sobie spawa─ç tego na oko, ale mo┼╝e tak si─Ö robi?
2. Klatkować od razu wtedy? Muszę przyznać, że trochę inaczej patrzę od ostatniej przygody na przytulenie drzewa czy słupa ;) Trochę się boję, że nie złoży się to drugi raz tak jak powinno :/
Chycu
Kr├│l Ronda

Postprzez selvador » 27 lut 2016, o 11:02

Przejedz sie z ciekawo┼Ťci na jak─ů┼Ť geometrie czy poprzestawia┼éo bude. Jak nie to ┼Ťmia┼éo wali─ç na oko. No chyba ┼╝e kielichy tez ucierpia┼éy. Zwyk┼éy ogarni─Öty spawacz wystarczy, ty mu to ┼éadnie spasuj, dotnij itp. Nie ma w tym wielkiej filozofii :P
Nie przemuj sie tak bo to stare tanie auto a pewnie nie raz jecha┼ée┼Ť w gorszym ulepie po wiekszym dzwonie i nawet nie zdawa┼ées sobie z tego sprawy :P
Ja zaklatowa┼éem bo wycie┼éem ca┼éa dupe pod poszerzki panelowe ala m3 i ba┼éem sie zeby nie "zmiek┼éa" buda b zchalsta┼éem wraz ze s┼éupakami :PP Troche du┼╝o roboty z klatk─ů ale takiej rozp├│rki niczym nie zast─ůpisz :P
selvador
Kr├│l Ronda

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 kwi 2015, o 11:33

Postprzez bebniarz » 20 pa┼║ 2023, o 08:58

Witaj!

Rozumiem, ┼╝e masz pewien dylemat dotycz─ůcy dalszego losu Twojego BMW E36 Compact, kt├│re jest obecnie uszkodzone po kontakcie z przeszkod─ů na drodze. Rozwa┼╝am r├│┼╝ne opcje:

Reanimacja aktualnego auta: Je┼Ťli Tw├│j samoch├│d jest w dobrym stanie technicznym, poza uszkodzonym progiem, i chcia┼éby┼Ť go zachowa─ç, to reanimacja mo┼╝e by─ç rozwa┼╝aniem. Jednak warto dok┼éadnie oceni─ç zakres uszkodze┼ä i koszty naprawy. Zale┼╝y to od tego, jak du┼╝o prac b─Ödziesz musia┼é wykona─ç, aby przywr├│ci─ç samoch├│d do w┼éa┼Ťciwego stanu.

Klatka bezpiecze┼ästwa: Je┼Ťli planujesz korzysta─ç z auta jako driftcar, to rozwa┼╝ zainstalowanie klatki bezpiecze┼ästwa. To wa┼╝ne dla Twojego bezpiecze┼ästwa podczas jazdy na torze. Klatka zapewnia struktur─Ö no┼Ťn─ů i ochron─Ö w razie ewentualnego przewr├│cenia si─Ö samochodu. Jest to szczeg├│lnie istotne w motorsporcie.

Zakup innego auta: Je┼Ťli zastanawiasz si─Ö nad zakupem nowej budy, warto rozwa┼╝y─ç, czy inny model BMW E36 (np. coupe lub sedan) nie by┼éby lepszym wyborem. W zale┼╝no┼Ťci od Twoich potrzeb, taki samoch├│d mo┼╝e by─ç bardziej dostosowany do codziennego u┼╝ytku, a jednocze┼Ťnie pozostaje popularnym wyborem w┼Ťr├│d entuzjast├│w motoryzacji.

Ostatecznie decyzja zale┼╝y od Twoich preferencji i cel├│w zwi─ůzanych z samochodem. Je┼Ťli naprawa obecnego auta jest kosztowna i nieop┼éacalna, a jednocze┼Ťnie masz ochot─Ö na projekt driftcar, to mo┼╝e warto poszuka─ç innego BMW E36 w lepszym stanie jako bazy do projektu. Pami─Ötaj, ┼╝e driftcar, cho─ç emocjonuj─ůcy, wymaga inwestycji czasu i pieni─Ödzy, wi─Öc warto to dobrze przemy┼Ťle─ç przed podj─Öciem ostatecznej decyzji.

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 wrz 2023, o 14:28

Powr├│t do Nadwozie i wn─Ötrze pojazdu

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç