Klatka bezpieczeństwa

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez kamilp1908 » 7 paź 2014, o 05:59

justin19 napisał(a):Pier....nie o szopenie. Nie ma przepisu który by pozwalał. dowodzik to nie dzienniczek uwag i nie można sobie wpisywać co popadnie. Szukaliśmy z żoną czegoś o klatce przez 2 tygodnie, dzwoniliśmy do centrali do Poznania i nie ma nic co by na to pozwalało więc to taka dowodowa samowola. Klatka to wyposażenie takie samo jak klimatyzacja - tego się w dowód nie wbija. Tylko zmiana liczby miejsc jest zgodna z prawem.

Jak nie ma przepisu, który by tego zabraniał, to znaczy że można. Nasze przepisy w tej materii są nie precyzyjne, o wszystkim i tak decyzduje urzędnik.
kamilp1908
Król Ronda
 
Posty: 73
Dołączył(a): 16 cze 2008, o 11:58
Lokalizacja: PÅ‚ock / Warszawa

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez Hikiel » 7 paź 2014, o 07:44

Dżastiniedziewiętnaście, my swoje a Ty swoje. Ty twierdzisz, że się nie da, my odwrotnie. Proponuję na tym zakończyć ten temat bo nie ma co przekazywać sobie pałeczki z każdym postem. Pozdrawiam.
Hikiel
Touge Drifter
 
Posty: 228
Dołączył(a): 18 paź 2010, o 22:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez e30 owner » 9 paź 2014, o 19:06

A jest jeszcze coś takiego jak karta pojazdu ... Znam jeden samochód, w którym jest wpisana każda modyfikacja (zmiana silnika, napędu turbo dosłownie każda pierdoła), i każda zmiana. I wszystko opieczętowane przez wszystkie urzędy. Samochód 100% uliczny, mocny, i przechodzi każde BK w SKP i podczas kontroli drogowej. Oczywiście spawanych wahaczy i tego typu rzeczy nie dedykowanych do tego samochodu nie uświadczysz. Pomijając takie rzeczy jak orurowanie czy wydech. Ale każda rzecz w zawieszeniu czy heblach, czy w silniku ma homologację i jest dedykowana do tego samochodu. Strojenie jest tak przeprowadzone że spaliny spełniają normy dla tego samochodu. Ale koszt jak dla mnie abstrakcja :) Więc taki "szczegół" jak klatka, także może zostać wpisany w ową kartę pojazdu (fakt w dowód oprócz zmiany miejsc raczej nie da się wbić klatki), i pokazywał to Pan Coel z konina (justin masz blisko) że się da, opisał całą sprawę, pokazał zdjęcia papierów i pieczątek (bo sam nie wierzyłem że się da, jak zresztą 90% ludzi wtedy) i sprawę zamknął. Tylko mi się wydaje że wbijał to w kartę pojazdu, nie w dowód.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez borimichal » 9 paź 2014, o 21:10

Wbicie klatki do dowodu zalezy od tego jak na danej stacji diagnostycznej interpretuja przepisy.
Ja mam wbita klatke w dowod,nie bylo z tym zadnego problemu.
Przedstawilem tylko na przegladzie rachunek od mechanika ze usunal tylna kanape
Avatar użytkownika
borimichal
Touge Drifter
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 cze 2008, o 17:41
Lokalizacja: Skoczów

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez radek1234 » 8 gru 2014, o 17:24

Odbiegając od tematu wbijania klatki w dowód , macie może jakieś propozycje/sugestie związane z giętarką ? Ktoś sam giął rury może ktoś pracuje w firmie gdzie robią klatki bezpieczeństwa , jakiej giętarki używacie i co polecacie w obecnym rynku żebym się nie wpier.... ;) ?
Avatar użytkownika
radek1234
Król Ronda
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 20:57
Lokalizacja: Teresin

Re: Klatka bezpieczeństwa

Postprzez parts_bmw » 11 gru 2014, o 22:21

Podłącze się do tematu. Potrzebuje informacji kto zrobi mi klatke w normalnych pieniadzach. Mieszkam w Białymstoku i nie chciał bym wieźć auta dalej niz 150km.
parts_bmw
Król Ronda
 
Posty: 68
Dołączył(a): 9 lis 2011, o 23:43
Lokalizacja: PL

Poprzednia strona

Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron