Sportowy zbiornik i swirl pot a regulamin zawodow

Wybór i przygotowanie nadwozia oraz wnętrza pojazdu od strony technicznej, i stylistycznej.

Sportowy zbiornik i swirl pot a regulamin zawodow

Postprzez drift-rak » 18 lis 2014, o 20:41

Panowie obilo mi sie o uszy ze pojawil lub pojawi sie przepis o scianie grodziowej miedzy tzw przedzialem pasazerskim a ukladem paliwowym jezeli zbiornik nie jest fabryczny. O ile w s14 czy bmw sciana jest fabrycznie to w s13 i u mnie w 350z tego nie ma. Powrot do zbiornika seryjnego raczej odpada po za tym jak jest traktowany swirl pot czy pompa paliwa wewnatrz auta?
Szukalem w zalaczniku J i jako tako nie ma wzmianki ze musi byc sciana tylko jest punkt mowiacy o sposobie przeprowadzenia przewodow paliwowych przez taka sciane. Chyba ze slabo szukalem lub nie tam gdzie trzeba.
Moze ktos zna szczegoly? Ewentualnie jak sie maja przepisy do zrobienia customowej sciany a jesli wogole jakies sa to jak taka sciana musi wygladac?
Czy w DO taka sciana bedzie wymagana?
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Sportowy zbiornik i swirl pot a regulamin zawodow

Postprzez e30 owner » 21 lis 2014, o 17:40

Ale że "o so chozi??" Ściana musi być szczelna. Nie może być z plastiku. Z tego co wiem to ogólny zarys wygląda tak, że jeśli masz seryjny układ, czyli seryjny zbiornik pod podłogą, i przewody pod podłogą to wszystkie przepisy Tobie wiszą. Jeśli jakikolwiek element układu paliwowego wędruje do przedziału pasażerskiego, to musi być oddzielony szczelną przegrodą niepalną (czyli blachą, stal czy alu) poprowadzenie przewodów oraz rodzaje przyłączy określa zał. J. I tyle.

Czyli jeśli nie masz przegrody (nadwozie hatchback czy coupe bez przegrody fabrycznej) to musisz taką przegrodę sobie wyczarować, czyli bierzesz kątownik, mocujesz między słupkami, i zamykasz blachą przestrzeń bagażnika. Oddzielasz przestrzeń pasażerską od przestrzeni bagażnika, żeby było jak najbardziej szczelnie (bo w 100% szczelnie nie zrobisz nigdy) i tyle.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Sportowy zbiornik i swirl pot a regulamin zawodow

Postprzez jankes » 22 lis 2014, o 01:04

albo robisz pokrywe na sam zbiornik i to spelnia funkcje firewalla, z tego co wiem chodzi zebys nie zostal paliwem oblany podczas dzwonu.
jankes
Touge Drifter
 
Posty: 241
Dołączył(a): 8 cze 2010, o 10:17
Lokalizacja: UK


Powrót do Nadwozie i wnętrze pojazdu

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości