Mocniejsze tylne zaciski do E30

Mocniejsze tylne zaciski do E30

Postprzez Cybul » 7 paź 2009, o 19:09

Witam
Czy ktoś orientuje się może gdzie moge dostać mocniejsze tylne zaciski do E30? W białej podlaskiej zdarzyło nam się tam małe "ups". Ogrinalny zacisk od E30 podczas zaciągania ręcznego (oczywiście hydraulicznego) pękł na pół :lollol: . Na początku powstała koncepcja, że był wadliwy jednak po zaślepieniu prawego tyłu przy zacięcu już jednego zacisku drugi również odmówił współpracy. Cały trening przelataliśmy bez ręcznego i na samych przednich hamulcach :/ prosił bym was o podanie jakiegoś wytrzymalszego zamiennika w rozsadnej cenie lub od czego podpasować, bo na full performance by Brembo raczej mnie nie stać.
Avatar użytkownika
Cybul
Touge Drifter
 
Posty: 375
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 23:12
Lokalizacja: Nieporęt

Re: Mocniejsze tylne zaciski do E30

Postprzez prince.temi » 8 paź 2009, o 21:19

300mm.de
Avatar użytkownika
prince.temi
Touge Drifter
 
Posty: 109
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 12:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Mocniejsze tylne zaciski do E30

Postprzez Cybul » 9 paź 2009, o 14:06

Mój niemiecki jest niestety na poziomie zerowym :/ A jak gdzieś się "wkliknąłem" to cena 900 euro, czyli o wiele za dużo. Może coś w polsce? Przecież tyle E30 lata u nas w kraju, a nie wieże żebym tylko ja rozwalił zacisk...
Avatar użytkownika
Cybul
Touge Drifter
 
Posty: 375
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 23:12
Lokalizacja: Nieporęt

Re: Mocniejsze tylne zaciski do E30

Postprzez max325 » 9 paź 2009, o 17:16

Witam. zaciski od kombiaka sa wieksze, znaczy srednice tloczka ma wieksza.
Avatar użytkownika
max325
Touge Drifter
 
Posty: 385
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 14:31
Lokalizacja: częstochowa

Re: Mocniejsze tylne zaciski do E30

Postprzez Cybul » 9 paź 2009, o 19:28

Ale czy sam zacisk jest grubszy? Bo większa średnica tłoczka nie zalatwi problemu pękającego zaciusku - lżejsze zacięcie spowoduje zatrzymanie koła, co wynika z praw fizyki ale sam odlew jeśli jest taki sam to tak samo pęknie na pół.
Avatar użytkownika
Cybul
Touge Drifter
 
Posty: 375
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 23:12
Lokalizacja: Nieporęt

Re: Mocniejsze tylne zaciski do E30

Postprzez prince.temi » 9 paź 2009, o 22:52

ja jestem zdania takiego ze polak potrafi- wiec popatrz na obrazki, porozkminiaj jak podlaczaja zaciski, kupuj browca, do garazu z mazakiem i tekturka, opijasz browca malujac: co, jak i gdzie pasuje na piascie, kupujesz flaszke i do znajomego tokarza z szablonem, niech pokazuje kunszt. :]
mysle ze w polsce ciezko bedzie wyrwac gotowe wymiary, ale od mazaka i tekturki zaczela sie DIY Black Hella, a teraz na alledrogo jest kilku producentow.

http://300mm.de/knowhow.htm tu na przedostatnim obrazku masz zdjecie jak na maszynie cnc wycinaja adaptery.
Avatar użytkownika
prince.temi
Touge Drifter
 
Posty: 109
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 12:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Mocniejsze tylne zaciski do E30

Postprzez Cybul » 10 paź 2009, o 10:06

myśle, że obejdzie się bez tokarza - szlifierka, wiertarka, spawarka, pilnik i inne rzeczy które mam w blaszaku pod domem powinny wystarczyć ;) Założe po prostu przednie na tył bo widze, że gotowych rozwiązań nie znajde u nas w kraju.
Avatar użytkownika
Cybul
Touge Drifter
 
Posty: 375
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 23:12
Lokalizacja: Nieporęt

Re: Mocniejsze tylne zaciski do E30

Postprzez Grzesi(E30)k » 10 paź 2009, o 22:38

Może swoiste zmęczenie materiału.

Lub po prostu za mocno zacinasz :P
Avatar użytkownika
Grzesi(E30)k
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 30 lip 2009, o 22:50
Lokalizacja: B-stok


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości