pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez mart » 26 wrz 2009, o 22:45

Wiec do nowego auta postanowilem zamontowac hydraulika-mialem juz dosc ciaglego naciagania linki

problem to -jest niemozliwe zablokowac tylne kola

tarcze tyl nowe/klocki nowe/pompka wilwood -najwiekszy model/odpowietrzony ok

wszystko podlaczone ok -dzwigna przedluzona

musze sie zaprzec tak ze az pedalem od sprzegla ciagne po asfalcie -wtedy zwalniam :grin:

kombinowalem caly dzien-zapowietrzalem minimalnie-zamienialem koncowki-NIC (nawet troche pojezdzilem trzymajac zaciagniety)

patrzac na niektore filmy onboard-widac jak skok wajchy jest dosc duzy u mnie max 1cm
mart
Touge Drifter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 15:56
Lokalizacja: livingston

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez Janeek52 » 27 wrz 2009, o 07:21

ja mam k-sporta i trochę mocniej trzeba zaciągnąć żeby zablokowało koła ale wszystko działa bez najmniejszego problemu, przy każdej prędkości :rockon:
możne coś źle masz podłączone?
Avatar użytkownika
Janeek52
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 19 kwi 2009, o 08:33
Lokalizacja: Legnica

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez mart » 27 wrz 2009, o 08:27

przewod z pompy hamulcowej do tylnego oworu w pompce a ten idacy do zaciskow do przedniego otworu

tak bylo zalecane przez tych co maja pompki wilwooda (zreszta odwrotnie tez probowalem)
mart
Touge Drifter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 15:56
Lokalizacja: livingston

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez fryzjer » 27 wrz 2009, o 12:38

pewnie masz pompę 0,750". ja mam taką samą i jedynym wyjściem było założenie dłuższej wajchy. pompa 0,625" ma dłuższy ruch, ale wymaga mniejszej siły.
Avatar użytkownika
fryzjer
Touge Drifter
 
Posty: 431
Dołączył(a): 28 wrz 2008, o 11:33
Lokalizacja: EU

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez BOBBY PL » 27 wrz 2009, o 15:19

tu-MART-

tak pompka to 0,75 ale wajche mam juz 50cm i naprawde sila z jaka musze ciagnac jest poprostu niemozliwa

czy ktos z was slyszal albo sam przerabial ten 3nik przy tylnych zaciskach-podobno tam jest jakis za maly przelot i sie go rozwierca/wymienia
Avatar użytkownika
BOBBY PL
Touge Drifter
 
Posty: 179
Dołączył(a): 4 paź 2008, o 18:13
Lokalizacja: Krakow-Dundee

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez mart » 29 wrz 2009, o 20:29

zakladajac temat liczylem na troche wiekssza pomoc-aaaalee widze ze inne watki maja wieksze powodzenie

-doszedlem do problemu-niestety z pomoca kolegow z innego forum (DW)

jednak ja podziele sie zdobyta wiedza

jezeli robicie sami hydraulika TZN kupujecie pompke i dorabiacie sami mocowanie +wajche-pamietajcie zeby

dzwignia zamontowana do mocowania i otwor do mocowania wodzika do pompy mozliwie jak najblizej oworu mocujacego ta wlasnie dzwignie (brzmi skomplikowanie :D )

ja sobie zmontowalem dzwignie skrecilem ja i wodzik pompy byl ok 3.5cm od dolnego otworu-pomimo dluuugiej dzwigni nie dzialalo

dzisiaj z pomoca (jak juz wspomnialem wyzej) zblizylem do siebie otwory- iii :yahoo: roznica 2cm a reczny dziala . 70mph i kola blokuja :superwow:

taka mala porada -moze sie kiedys przyda tym co beda sami majstrowali

pozdro -(a teraz spadam nabijac posty) :rotfl2:
mart
Touge Drifter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 15:56
Lokalizacja: livingston

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez mart » 4 paź 2009, o 06:57

a mowia ze dlugosc nie ma znaczenia :grin: dzisiaj test bojowy na torze -zobaczymy o ile lepiej sie spisze od standardu
mart
Touge Drifter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 15:56
Lokalizacja: livingston

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez Olaf » 4 paź 2009, o 09:15

Ja mam wodzik jakieś 5-7cm od mocowania wajchy ale jest serwo od poldka i przy 100km/h ścinam koła jednym palcem. Pompa jest od skody 120.
Avatar użytkownika
Olaf
DRIFTER
 
Posty: 552
Dołączył(a): 22 lis 2008, o 18:47
Lokalizacja: Otrębusy

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez BLACHA » 4 paź 2009, o 09:21

olafbmw napisał(a):Ja mam wodzik jakieś 5-7cm od mocowania wajchy ale jest serwo od poldka i przy 100km/h ścinam koła jednym palcem. Pompa jest od skody 120.


Czyli masz wspomaganie łychy, fajna sprawa ale czy nie musiałeś do tego zestawu dorobić drugiego zacisku przy tylnych tarczach??
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez Olaf » 4 paź 2009, o 10:16

Żeby posprawdzać jak to działa na razie w nodze mam tylko przednie hamulce. A na tył mam oddzielny zbiorniczek wyrównawczy. Teraz będziemy to ogarniać żeby w nodze był przód i tył chociaż teraz i tak się świetnie jeżdzi noga dobrze hamuje a jak jest za mało to dociągam łapą i jest git. Pewnie w ekstremalnych sytuacjach przydałoby się żeby w nodze był przód i tył ale zobaczymy jak to wyjdzie.
Avatar użytkownika
Olaf
DRIFTER
 
Posty: 552
Dołączył(a): 22 lis 2008, o 18:47
Lokalizacja: Otrębusy

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez BLACHA » 4 paź 2009, o 18:57

"Ogarnąć" czyli drugi zacisk na tylne tarcze. Rozwiązanie bezkompromisowe i 100% działające jak należy no i mina pana w wulkanizacji... bezcenne :lol:
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez florek » 4 paź 2009, o 19:33

Ja mam "rękaw" D2 też miałem problem z zablokowaniem kół, okazało sie że klocki hamulcowe były marnej firmy założyłem droższe i problem znikł.
Szczeże powiem że nie działa tak jak bym chciał , miałem wyobrażenie przed kupnem hydraulika że będzie działał przy użyciu małej siły :banghead: ale na torze jast taka adrenalina że ostatnio wyrwałem przyspawane mocowanie hamulca z tunelu :rotfl2:
Avatar użytkownika
florek
Król Ronda
 
Posty: 59
Dołączył(a): 6 wrz 2009, o 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez mart » 4 paź 2009, o 20:28

dziala :thumbsup:

przktycznie zero urzycia sily

przy kazdej predkosci jaka udalo mi sie dzis uzyskac (3 do odciecia )

ani razu nie bylo tak zeby sie zawachal nie zadzialal czy zgrzal - a taki mialem problem zszczekami wlasnie

jedyna rzecz to gdy zaczniesz zwalniac noznym i dociagam reczym to wtedy wajcha ciezej troche idzie

w odwrotnej kolejnosci zadnych problemow.

i bardzo wygodna dzwignia- z kierownicy do dzwigni okolo 15 cm -o wiele wygodniej niz sciaganie reki w dol.
mart
Touge Drifter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 15:56
Lokalizacja: livingston

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez Olaf » 4 paź 2009, o 21:15

BLACHA napisał(a):"Ogarnąć" czyli drugi zacisk na tylne tarcze. Rozwiązanie bezkompromisowe i 100% działające jak należy no i mina pana w wulkanizacji... bezcenne :lol:


Nie zamierzam dodawać drugich zacisków bo to za duża rzeżba. W tej chwili mam zaślepione wyjścia na tył z pompy abs. Zamierzam dwa wyjścia z abs poprzez trójnik połączyć z pompą w rękawie (w tej chwili w to miejsce jest podłączony zbiorniczek z płynem) i powinno wszystko hulać. Noga będzie na 4 koła a rękaw mam nadzieję dalej będzie tak dobrze łapał - bo czemu by nie miał łapać.:)
Avatar użytkownika
Olaf
DRIFTER
 
Posty: 552
Dołączył(a): 22 lis 2008, o 18:47
Lokalizacja: Otrębusy

Re: pytanie TYLKO do tych co maja hudraulika

Postprzez fryzjer » 4 paź 2009, o 22:16

olafbmw napisał(a):bo czemu by nie miał łapać.:)

oj będzie łapał, będzie również przy użyciu nożnego - serwo niestety zadziała :lollol:
tylko dodatkowe zaciski będą ok
Avatar użytkownika
fryzjer
Touge Drifter
 
Posty: 431
Dołączył(a): 28 wrz 2008, o 11:33
Lokalizacja: EU

Następna strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości