Utwardzanie amortyzatorów

Re: Utwardzanie amortyzatorów

Postprzez biegusV6 » 23 gru 2010, o 22:26

mam pytanko, a teraz co masz za amory wsadzone??
Avatar użytkownika
biegusV6
Touge Drifter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 1 sty 2010, o 17:47
Lokalizacja: Gliwice

Re: Utwardzanie amortyzatorów

Postprzez Bartezz » 23 gru 2010, o 22:29

teraz zołty bilstein,gazowo olejowy bmw - nie są zbyt twarde
Avatar użytkownika
Bartezz
Touge Drifter
 
Posty: 460
Dołączył(a): 18 gru 2008, o 22:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Utwardzanie amortyzatorów

Postprzez biegusV6 » 23 gru 2010, o 22:42

to warto spróbowac przerobic te z aukcji :D tylko nie baw sie w zaspawywanie otworow, przyspawaj nakretke lub tulejke z gwintem, zawsze mozesz dolac zmienic olej a wiec życze powodzenia :thumbsup:
Avatar użytkownika
biegusV6
Touge Drifter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 1 sty 2010, o 17:47
Lokalizacja: Gliwice

Re: Utwardzanie amortyzatorów

Postprzez badtoys » 24 gru 2010, o 16:02

ucinamy tłoczysko 7-10cm ile kto chce niżej i gwintujesz
zakładasz dużo bardziej ściśniętą sprężynę i stoi jak beto. w amortyzatorze za miast oleju możesz mieć nawet górskie powietrze bez znaczenia co
jest Å‚adnie twardy ....
koszt 20zł u tokarza od amorka
Avatar użytkownika
badtoys
Touge Drifter
 
Posty: 402
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 20:38
Lokalizacja: wrocław

jak utwardzić i skrócić bilstein b6

Postprzez loOneY » 1 lut 2011, o 11:57

Witam zakupiłem bilsteiny b6 czytałem, że konstrukcyjnie nie różnią sie od b8, czy zna ktoś sposób na skrócenie skoku i utwardzenie na beton??
Zgóry dzięki :help:
loOneY
Amator
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 mar 2010, o 13:40

Re: jak utwardzić i skrócić bilstein b6

Postprzez mate96 » 1 lut 2011, o 12:46

Zapytaj w Zerkopolu
mate96
Clutch Burner
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2 wrz 2008, o 07:54

Re: jak utwardzić i skrócić bilstein b6

Postprzez zelekum » 1 lut 2011, o 12:55

tam odpowiedzą 150 za sztukę a jeśli utwardzenie polega tylko na rozkręceniu i wymianie oleju to czemu samemu tego nie możnaby zrobić ?
zelekum
Clutch Burner
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 maja 2010, o 21:47
Lokalizacja: Koszalin/Kołobrzeg

Re: Utwardzanie amortyzatorów

Postprzez Mariusz vel Tata ;) » 1 lut 2011, o 13:16

przeniesione we wlasciwe miejsce

@loOneY
przeczytaj temat od poczatku
Mariusz vel Tata ;)
moderator
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 11 maja 2008, o 15:25
Lokalizacja: Belgia

Re: Utwardzanie amortyzatorów

Postprzez loOneY » 1 lut 2011, o 18:52

No dobra przeczytałem temat i juz wiem, że mam sktócić tłoczysko zaspaw :scratch: ać dziurki w nim i zalać gęstszego oleju. Jest mały problem ...jak rozkręcić amortyzator?? Na amorkach jest napisane DO NOT OPEN, próbowałem to porozkręcać to nic nie chce puścić, szukałem w googlach i nic nie znalazłem :scratch:
loOneY
Amator
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 mar 2010, o 13:40

Re: Utwardzanie amortyzatorów

Postprzez michaÅ› » 1 lut 2011, o 21:07

nie baw się w rozbieranie tego amora bo szkoda twojego czasu i amortyzatora. B6 ma odwrotną konstrukcje niz zwykłe amortyzatory. Główną różnicą powiedzmy jest to że komora olejowa odpowiedzialna również za chłodzenie amortyzatora jest umieszczona na górze a nie na dole jak w zwykłym amorze. Wkładając B6 do kolumny nie lejemy oleju tak jak to się ma przy zwykłym amortyzatorze, wkładamy amor do suchej kolumny.
Uważam że 150zł za sztuke jest ceną do przełknięcia bo płacimy za gwarancje którą dostajesz na kwicie i utwardzenie amortyzatora na naprawde twardy a przy tym bardzo dobrze pracujący.
Dodam jeszcze dla tych którzy są przekonani że można to zrobić samemu i będzie równie fantastycznie i mamy 300 na wódę i kobiety :banana: że kupiłem dawno temu amortyzatory zregenerowane własnoręcznie przez warsztat który zajmował się beemkami i swego czasu był uznawany za dobry. Amory po 5 miesiącach jazdy wysypały się tak że musiałem w nich wymienić wszystkie wnętrzności co kosztowało mnie to odpowiednio.
Wiec szczerze ODRADZAM zabierania za b6,b8.....

Dodam jeszcze że ostatnio miałem idealną okazję porównać jak się zachowuje zawieszenie w e30 oparte na zwykłych amortyzatorach przerobionych na twarde u gościa który się tym zajmuje "profesjonalnie" i sprężynach obniżających dodatkowo przerobionych u kowala czyli utwardzone i skrócone, a amortyzatorach MTS + sprężyna FK.
Powiem tak: wariant 1(amory kombinowane, sprężyny kombinowane) jest powiedzmy ok jak ktoś chce się toczyć niskim i twardym samochodem po mieście ale zachowanie tego zawiasu pozostawia wiele do życzenia podczas walki po zakrętach i chłostania go przerzucając z winkla w winkiel. Samochód potrafi podskakiwać i nie za bardzo wybiera nierówności drogi.
Wariant 2(amortyzatory Mts+sprężyna FK) jest o niebo lepiej mimo tego że nie kosztuje to Bóg wie ile pieniędzy. Wydaje się odrobine miększy ale chociaż w pewnym stopniu pracuje i spełnia role zawieszenia mimo że jest to jeden z tańszych wariantów. Przy lataniu po zakrętach jest dużo bardziej przyjemny, przy przekładaniu samochodu można odczuć że się troche buja ale wiadomo nie jest to Bilstein ani K-sport.
michaÅ›
Król Ronda
 
Posty: 71
Dołączył(a): 7 sty 2011, o 03:34
Lokalizacja: warszawa

Re: Utwardzanie amortyzatorów

Postprzez pusty » 25 maja 2011, o 20:19

A próbował ktoś wsadzić jakieś wogóle inne amory?? np. od naczepy ciężarówki...
Próbowałem dziś takiego rozciągnąć i wcisnąć i był poważny problem z tymi czynnościami. Oczywiście są różne rodzaje, ale ten co dzisiaj testowałem nawet jest krótki, także nie trzeba by byłoa skracać go, tylko przerobić górne mocowanie...
Chyba będzie trzeba pomysleć nad czymś takim...
Avatar użytkownika
pusty
Touge Drifter
 
Posty: 667
Dołączył(a): 29 sie 2010, o 20:31
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Re: Utwardzanie amortyzatorów

Postprzez Misior » 26 maja 2011, o 12:13

Ja testowalem z tylu amory z combo (wersja sportowa firmy KYB) i powiem ze efekt byl wiecej niz zadowalajÄ…cy.
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Utwardzanie amortyzatorów

Postprzez adi316 » 26 maja 2011, o 13:10

Misior napisał(a):Ja testowalem z tylu amory z combo (wersja sportowa firmy KYB) i powiem ze efekt byl wiecej niz zadowalający.



znajomy ma załozone z bmw e39 kombi i jest twardo :glare:
adi316
Clutch Burner
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 14:37
Lokalizacja: otwock

Re: Utwardzanie amortyzatorów

Postprzez Szymczak » 26 maja 2011, o 14:13

Ja mam utwardzone b8 i ugina się co najwyżej na oponie lub poduszkach, natomiast do nawierzchni klei bosko, nie podskakuje tył jak miałem na Koni Sportach

przykładowo które były aż za betonowe jak skręciłem na max.
Avatar użytkownika
Szymczak
Król Ronda
 
Posty: 69
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 13:15
Lokalizacja: ZAMIENIE

Re: Utwardzanie amortyzatorów

Postprzez kruszynka202 » 20 cze 2011, o 18:14

Witam wszystkich. ja też bym poprosił o fotki. Przydałyby się. dzięki
kruszynka202
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 cze 2011, o 18:09
Lokalizacja: twardogóra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 2 gości