Hydrauliczny hamulec ręczny/ Pomocy !!!

Hydrauliczny hamulec ręczny/ Pomocy !!!

Postprzez rybaplmcteam » 2 wrz 2016, o 22:31

Witam, chciałbym Prosić Was o pomoc, wyczerpałem już wszystkie pomysły jak rozwiązać problem z hydraulicznym hamulcem ręcznym... Za tydz. Mam Pierwszy debiutancki start w kjs i akurat hydro łapa była dla mnie priorytetem, ale niestety temat mnie przerósł.

Temat tyczy się auta Hyundai Coupe 2.7 V6 , Samochód miał fabrycznie standardowy układ hamulcowy ( Serwo - Zasadnicza pompa dwusekcyjna - Pompa ABS - Linia na każde koło).
Montaż hydraulicznego hamulca ręcznego chciałem przeprowadzić w możliwie najprostszy sposób czyli przecięcie dwóch Lini które idą na tylne koła i zastosowanie dwóch pomp hamulca ręcznego. Po całej instalacji i wymianie przewodów na nowe miedziane przestał działać zasadniczy hamulec ( to znaczy trzeba było pod pompować układ żeby zaczął hamować) a hamulec ręczny po maksymalnym zaciągnięciu ledwo hamował tylne koła.
Układ został odpowietrzony wielokrotnie ( około 2 litrów płynu hamulcowego ) i sytuacja z hamowaniem nie uległa zmianie. Wydawało mi się ze podczas tej całej operacji zapowietrzyła się pompa ABS takze auto trafiło do autoryzowanego serwisu i niestety to nic nie zmieniło...
Kolejny krok jaki postanowiłem zrobić dzięki pomocy i informacją z rożnych forów to odłączenie pompy ABS . Zastosowałem dwa trójniki ( jedna sekcja z pompy na przednie koła druga na tył ) układ odpowietrzyłem i ku mojemu zdziwieniu zasadniczy hamulec zaczął normalnie pracować ale niestety hamulec ręczny był nadal bezużyteczny.
Kolejny krok jaki zrobiłem po uprzedniej konsultacji z ludźmi znającymi zagadnienia ( hydro łapy ) to zastosowanie dobrej jakości pomp o średnicy 0,625 ( na początku korzystałem z zestawu Epman 0,700 dual pomp ) także zamontowałem pompy polskiej produkcji i po ponownym odpowietrzeniu całego układu sytuacja prezentuje się następująco:
Zasadniczy hamulec ręczny działa bardzo dobrze ( tzn. blokuje koła nawet przy 100km/h) ale hamulec ręczny działa słabo , trzeba użyć bardzo dużej siły żeby zblokować koła (podczas posoju) także podczas jazdy jest to nie do wykonania i tak się kończy ta kiepska opowieść, także BARDZO PROSZĘ O POMOC, jestem z GLIWIC.

Pozdrawiam,
Bartosz
rybaplmcteam
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lip 2016, o 10:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Hydrauliczny hamulec ręczny/ Pomocy !!!

Postprzez szamanS13 » 11 wrz 2016, o 12:02

jaka hydro lapa jakie dlugie ramie??

moze na szybko napisze ci jaki zestaw dziala bez problemowo w nissanach - tak chyba bedzie szybciej ;)

seryjny uklad: pompa dwu sekcyjna -> dwa przewody na pompe abs -> osobne przewody na przod P+L i pojedynczy na tyl, z tylu trojnik na P+L
modyfikacja ukladu: usuniecie pompy abs -> za pompa przewód, dalej trojnik dzielacy przewody przednie na P+L, tyl pojedynczym na tyl auta, dalej seria,
dolozenie hydro lapy: w tylny pojedynczy przewod wpiecie hydro lapy -> reszta bez zmian.

dobrze odpowietrzyc i podcina az milo ;)

ja uzywam hamulca z silverproject i sobie chwale, z tego co kojarze jest tam pompa sprzęgłowa z jakiegoś auta co ma hydrauliczny uklad sprzegla.
taki: https://silverproject.eu/produkt/hydrau ... drift-kjs/
Avatar użytkownika
szamanS13
Touge Drifter
 
Posty: 178
Dołączył(a): 25 lis 2010, o 10:56
Lokalizacja: Racibórz

Re: Hydrauliczny hamulec ręczny/ Pomocy !!!

Postprzez e30 owner » 11 wrz 2016, o 13:28

To samo miałem i ja na początku roku z ABS w e36. Teraz radzę sobie właśnie tak jak piszesz - wywalam ABSy. Co do ręcznego załóż jedną pompę 0.7 lub jedną 0,65 i będzie dobrze. Ewentualnie przykręć popychacze pomp bliżej osi dźwigni.

Ja stosuję pompy czeskie 0,75" i nawet drobna kobieta nie ma problemu z blokowaniem kół:

https://www.youtube.com/watch?v=ABP00eY9Apg
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości