Kilka pytań w sprawie E30...

Kilka pytań w sprawie E30...

Postprzez sciemny » 2 cze 2015, o 18:49

Jak w tytule.. mam kilka pytań.
1. Jaką serwo hamulcowe polecacie do E30, muszę wymienić bo od kupna jeżdżę z odłączonym bo pedał spada po czasie, a przydałoby się mieć hamulce jako-takie :) Poprzedni właściciel w serwo zaślepił wyjścia na tylne heble, więc "hamuje" tylko przód, pod tył jest hydrołapa. Zaznaczę że od razu chciałbym zrobić drugie zaciski na tył pod ręczny na,a ori tył z powrotem podłączyć pod pompę.
3. Wpadłem na pomysł założenie przy okazji zaworka odcinającego tylne heble.. jest sens...?
2. Po dopaleniu i kilku minutach jazdy, wspoma wyje i nie domaga w ciemno ją zmieniać czy może to być również wina maglownicy..? Przy okazji pasuje od wszystkich r6?
Na chwilę obecną to wszystko... tupię i czekam na odpowiedź... :D
sciemny
Amator
 
Posty: 16
Dołączył(a): 1 sie 2014, o 21:30
Lokalizacja: gubin

Re: Kilka pytań w sprawie E30...

Postprzez e30 owner » 2 cze 2015, o 20:44

1- niekoniecznie wpadanie pedała po czasie to wina serwa. Może być uszkodzona pompa hamulcowa i puszczać ciśnienie a sprawne serwo tylko to wpadanie pogłębia. Po odłączeniu serwa pedał nie wpada bo nie ciśniesz już tak mocno - nie masz wspomagania hamowania. Więc wymień komplet najlepiej i serwo i pompę.
2- maglownice pasują od wszystkich e30,e36,z3. Trzeba zastosować "krzyżak" kolumny kierowniczej od e30 ze wspomaganiem. Sprawdź poziom płynu, jak jest ok a wycie ewidentnie wychodzi z pompy może oznaczać jej koniec, zwłaszcza jeśli wspomaganie "zanika" przy niskich obrotach silnika, może to oznaczać że kiedyś pompa pracowała na sucho przez jakiś czas. Maglownica raczej dużo do tego nie ma.
3- dla ułatwienia sobie remizowego spalenia laka czemu nie?? :D Lub jako patent antykradzieżowy - taki hamulec postojowy, wciskasz hebel, zakręcasz kranik i przy każdym puszczeniu sprzęgła silnik gaśnie :D
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Kilka pytań w sprawie E30...

Postprzez sciemny » 2 cze 2015, o 22:31

e30 owner
Dzięki za szybką odpowiedź, więc w ciemno w czwartek zmieniam pompę wspomagania. Jeśli chodzi o serwo, wsadzać takie jakie miałem (ori z wywalonym abs'em) czy są jakieś sprawdzone lepsze patenty biorąc pod uwagę, że w niedalekiej przyszłości chciałbym założyć przednie komplet hamulców od e46 330?
P.S. No to założę ten "zaworek"... ;)
sciemny
Amator
 
Posty: 16
Dołączył(a): 1 sie 2014, o 21:30
Lokalizacja: gubin

Re: Kilka pytań w sprawie E30...

Postprzez e30 owner » 3 cze 2015, o 20:24

Jak masz ori serwo, w e30, po swapie na m50 to znaczy że masz coś nie tak z poduszkami silnika. Oryginalne serwo e30 - duże a "chude" nie mieści się bo wadzi o kolektor. Wymienia się je na mniejsza, p&p jest od e30 IX (4 napęd, dwa razy grubsze ale dużo mniejszej średnicy), ale wsadzają ludzie od omegi B V6 (podobno ten sam numer w katalogu ATE jak serwo od e30 IX) Ale nie jest p&p - trzeba przewiercić jeden otwór, a także z golfów, matizów czy innych suzuki swift.

Wtedy m50 siada na łapach i jednakowej wysokości poduszkach po obu stronach silnika.

Więc przyjrzyj się jak to u Ciebie wygląda, bo może być coś przykombinowane.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Kilka pytań w sprawie E30...

Postprzez sciemny » 9 cze 2015, o 14:46

Mam pytanie czy takie serwo z pompą mogę założyć do swojej e30?
http://zapodaj.net/6588f6e6a3778.jpg.html
sciemny
Amator
 
Posty: 16
Dołączył(a): 1 sie 2014, o 21:30
Lokalizacja: gubin

Re: Kilka pytań w sprawie E30...

Postprzez BLACHA » 9 cze 2015, o 15:58

sciemny napisał(a):Mam pytanie czy takie serwo z pompą mogę założyć do swojej e30?
http://zapodaj.net/6588f6e6a3778.jpg.html

Możesz tylko licz się z tym że nie pasuje P&P
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości