Zaciski a tarcze

Zaciski a tarcze

Postprzez resk » 19 maja 2015, o 22:19

Zielony jestem w tej kwestii, dlatego zanim cokolwiek zacznę planować chciałem się dowiedzieć co nieco. Chodzi mi o swap hamulców, a dokładnie o to, czy jak założę większą tarczę to muszę dobrać odpowiedni zacisk, czy są one jakby uniwersalne? Chodzi mi czy na szerokość każda tarcza wchodzi w każdy zacisk oraz czy jest jakaś zależność, że jak dam przykładowo powyżej 330 to muszę mieć zacisk 6-tłoczkowy, przy większych 8-tłoczkowy itp. Pytanie może z zakresu podstawówki, ale nie mam zbyt dużego doświadczenia w mechanice, więc wszelkie odpowiedzi będą dla mnie przydatne.
resk
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 maja 2015, o 09:56

Re: Zaciski a tarcze

Postprzez Pietrek.L » 19 maja 2015, o 23:37

Tu nie chodzi dokładnie ile będzie miał tłoczków, ale jak dużą i szeroką tarczę jest w stanie objąć, np Brembo Z18 pasuje do tarcz 330-355X32mm, a GIRLING 54 280/22.
Dla przykładu tarcza z e36 m3 ma wymiary 315X28mm a z e46 330 ma 325x24.9mm.

Także musisz szukać zacisku do twojej tarczy - średnica i grubość musisz się tym kierować kupując zacisk, no i porządne klocki.
Im więcej tłoczków tym lepiej rozłożona jest siła na tarczę, ale więcej niż 8 to już chwyt marketingowy, ale jestem zdana, że porządny 4-ro tłok da radę.
Avatar użytkownika
Pietrek.L
Touge Drifter
 
Posty: 393
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 15:54
Lokalizacja: Mordor (W-ch) / Opole


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości