Słaby ręczny hydrauliczny

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez robsons13 » 25 cze 2012, o 19:50

Mam dziwne wrażenie czy hydraulik na pompie lanosa na sucho może mieć większy skok niż na zalanym układzie? Bo moje wychylenie wajhy jest okolo30cm;/ i nie wiem czy ja coś skonociłem czy to tak ma działać:P
Avatar użytkownika
robsons13
Touge Drifter
 
Posty: 111
Dołączył(a): 18 mar 2010, o 21:09
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez metanol » 25 cze 2012, o 20:30

Moim osobistym zdaniem to jest całkowicie normalne. Pomyśl sobie: masz strzykawkę pustą i częściowo pełną - którą mocniej ściśniesz? Pustą :D Tak więc wszystko jest dobrze. Przejedź się spokojnym tempem i zaciągnij wajchę co by zobaczyć czy równo i przede wszystkim skutecznie blokuje koła ;)
Avatar użytkownika
metanol
Touge Drifter
 
Posty: 364
Dołączył(a): 20 lut 2010, o 17:21
Lokalizacja: Sieradz

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez robsons13 » 25 cze 2012, o 21:18

Dzięki bo już się martwiłem że źle złożyłem konstrukcje:p to teraz tylko zalać płymem i jazda na trening :)
Avatar użytkownika
robsons13
Touge Drifter
 
Posty: 111
Dołączył(a): 18 mar 2010, o 21:09
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez akras100 » 7 paź 2012, o 11:03

No dobra...
Też wyposażyłem się w ręczny ShiftRa w E30 i generalnie wszystko działa bez zarzutu - koła się blokują, wszystko działa ok.
Zastanawia mnie tylko jedna kwestia.
Mianowicie po jednorazowym zaciągnięciu klamy, następne zaciągnięcie bez hamowania nogą pomiędzy jest niemożliwe.
Tzn klama wyciąga się swobodnie nie tworząc ciśnienia potrzebnego do zblokowania kół.
Wystarczy, że przyhamuje nogą i znów klama w pełni sił gotowa do akcji.

Tak ma być?
akras100
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 cze 2010, o 22:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez drift-rak » 7 paź 2012, o 13:31

akras100 napisał(a):No dobra...
Też wyposażyłem się w ręczny ShiftRa w E30 i generalnie wszystko działa bez zarzutu - koła się blokują, wszystko działa ok.
Zastanawia mnie tylko jedna kwestia.
Mianowicie po jednorazowym zaciągnięciu klamy, następne zaciągnięcie bez hamowania nogą pomiędzy jest niemożliwe.
Tzn klama wyciąga się swobodnie nie tworząc ciśnienia potrzebnego do zblokowania kół.
Wystarczy, że przyhamuje nogą i znów klama w pełni sił gotowa do akcji.

Tak ma być?


zdecydowanie nie moze tak byc. wyglada ze masz gdzies powietrze w ukladzie.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez akras100 » 7 paź 2012, o 15:25

Hmmm
No ale wajcha jest sztywna, czuć że bez problemu blokuje koła, nawet nie trzeba dużej siły
Myslisz, że to możliwe aby gdzies był jeszcze jakiś bąbel?
akras100
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 cze 2010, o 22:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez bear » 7 paź 2012, o 17:33

Albo gdzies masz uklad nie szczelny albo masz jeszcze gdzies powietrze.
bear
Król Ronda
 
Posty: 61
Dołączył(a): 31 sty 2012, o 11:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez drift-rak » 7 paź 2012, o 18:37

akras100 napisał(a):Hmmm
No ale wajcha jest sztywna, czuć że bez problemu blokuje koła, nawet nie trzeba dużej siły
Myslisz, że to możliwe aby gdzies był jeszcze jakiś bąbel?

nie taki babel;) uklad z recznym czasem ciezko sie odpowietrza. ja przy odpowietrzeniu pompujac ham noznym odpowietrzam najpierw sama pompe recznego odkrecajac przewod na wyjsciu (na zasadzie jak odpowietrznikiem- pompujesz trzymasz odkrecasz schodzi i dokrecasz zanim puscisz hamulec) potem dopiero uklad przez odpowietrzniki w zaciskach.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez shift-r » 9 paź 2012, o 20:02

akras100: sprawdź czy przypadkiem popychacz pompy nie jest zbyt wkręcony, tzn. czy nie ma wstępnego naporu dźwigni na tłok pompy. Ale jako bardziej prawdopodobne obstawialbym jakies powietrze w układzie.
Avatar użytkownika
shift-r
Clutch Burner
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 22:26

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez nowak » 27 paź 2012, o 12:02

Witam potrzebuje pomocy wpielem reczny hydrauliczny w uklad bmw e30 na pompie ze skody 105 odpowietrzalem 10 razy normalnie i podcisnieniowo i nadal nie mam hamulcow z przodu pedal wpada do polowy auto slabiej hamuje przed zamontowaniem hamulca wszystko bylo ok a reczny blokuje kola przy 100km/h jadac prosto z tylu mam bebny
nowak
Amator
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 11:46
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez BLACHA » 27 paź 2012, o 13:49

nowak napisał(a):Witam potrzebuje pomocy wpielem reczny hydrauliczny w uklad bmw e30 na pompie ze skody 105 odpowietrzalem 10 razy normalnie i podcisnieniowo i nadal nie mam hamulcow z przodu pedal wpada do polowy auto slabiej hamuje przed zamontowaniem hamulca wszystko bylo ok a reczny blokuje kola przy 100km/h jadac prosto z tylu mam bebny


Rozszelniłeś przednią część ukladu żeby ręczny zamontować :scratch: Coś nie tak. Prześleź wszystki przewody, czy aby czegoś nie popierdzielileś. Mam to samo co ty u siebie też w e30 i też na bembnach z tyl, ręczny działa ale bez szalu (na tarczach będzie o niebo lepiej) i nie mam najmniejszego problemu z hamulcami.


Dobra teraz mi się przpomnialo :razz: jak masz rozwiązane to że w pompce nie ma blokady tłoczka?
Ja mam u siebie zrobiony ogranicznik na drążku po przeciwnej stronie jak kierunek zaciągania, cięgno mam regulowane na gwincie do widełek, ustawiłem sobie dlugość i teraz jest dobrze, jak nie masz tego ogranicznika to po depnięciu hamulca najpierw wypycha tloczek w pompce a dopiero później hamuje ;)
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez nowak » 27 paź 2012, o 14:02

mam dwie regulacje zaraz zapodam foto[img][IMG]http://img571.imageshack.us/img571/5006/sdc10270j.jpg[/img] odpowietrzalem z maksymalnie wysunietym tloczkiem mam blokade zeby tlok sie nie wysuwal
nowak
Amator
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 11:46
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez BLACHA » 27 paź 2012, o 15:54

Hmmm ciekawe, z tego co napisałeś to jedyna różnica jaka mi się nasuwa to u mnie to taka że ja mam tłoczek maksymalnie wciśnięty tj podczas regulacji minimalnie dłuzszy wodzik do wciskania spowodował że trzymaly mi heble z tylu, rozebrałem, zmniejszyłem długość i teraz jest ok. Nie wiem co ci więcj doradzić, zanim dalem w/w usprawnienia miałem efekt wpadającego pedalu do połowy a później dopiero auto hamowało ale nie wiem dlaczego nie masz hamulców właśnie z przodu... na pewno nie miałeś na mysli że poprostu pedał jest miękki?
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez nowak » 27 paź 2012, o 15:56

nie miekki wpada do polowy czuje ze jest wiekszy skok niz wczesniej na zdjeciu[img][IMG]http://imageshack.us/a/img528/892/sdc10270c.th.jpg[/img]
[/img] widac ze mam regulacje pret gwintowany jak go wykrece to tlok wchodzi glebiej i tez mi trzymaja heble z tylu jak troche go popuszczam i jest to samo przed recznym mam zamontowany zawor kulowy widac na zdjeciu jak go zamkne to hample z przodu brzytwa jak otworzet to znowu kiep
nowak
Amator
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 11:46
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez tomek.kdf » 11 gru 2012, o 17:05

Mam podobny problem.
Wszystko działa aż nie zaciągnę ręcznego.
Ręczny przy pierwszym pociągnięciu działa idealnie.
kolejne zaciągnięcia już nie aż po 3 razie nie ma nic ciśnienia.
wystarczy podpompować pedałem i jest tak samo ale nie może tak być że po każdym zaciągnięciu ręcznegu musze kopać w hebel...
Układ odpowietrzony pompa też. i nadal bez zmian. nigdzie nie płyn nie ucieka. nie wiem...
Jak mi się uda to zrobić to się nawale jak świnia i po 3 dniach opiszę co zrobiłem :D :rockon:
Avatar użytkownika
tomek.kdf
Touge Drifter
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 14:28
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości