Słaby ręczny hydrauliczny

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez michalek206 » 17 lut 2012, o 16:14

mam takie pytanko...zrobiłem osobny układ na hydraulika i mam problem z tym.Auto cały czas stoi bo je robię i wyjechać nie mogę,ale na postoju cały popychacz wchodzi do środka i to bardzo lekko.Jak odpowietrzałem to nie widziałem już powietrza a mimo to zachowuje się jakby było zapowietrzone? pompka to wilwood.Macie może jakieś spostrzeżenia jak i co sprawdzić??czy to pompka daje w dupe czy coś ja źle robię?? tłoczki się ruszają ale trochę "nieśmiało" moim zdaniem;/
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez Cybul » 17 lut 2012, o 20:38

Jakich przewodów użyłeś? Tomek Jagiełło miał podobny problem i okazało się, że przewody gumowe miały za dużą średnicę i strasznie puchły.
Avatar użytkownika
Cybul
Touge Drifter
 
Posty: 375
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 23:12
Lokalizacja: Nieporęt

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez michalek206 » 19 lut 2012, o 17:45

takich samych jak oryginały , nowe.A jeżeli by było walnięte uszczelnienie na tłoczku to jakie były by efekty?? lało by się coś czy tylko było by coś słychać??
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez Marcin18110 » 20 lut 2012, o 12:51

Jezeli ktorys uszczelniacz na tloczku mialbys walniety to napewno uszczelniacz zbierajacy nie utrzymal by oleju i cieklo by z niego.
Avatar użytkownika
Marcin18110
DRIFTER
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 lis 2009, o 10:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez michalek206 » 20 lut 2012, o 20:47

dobra,to teraz nic tylko mi pozostało jeszcze raz odpowietrzyć układ...
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez Tilmat » 29 lut 2012, o 23:51

Mam takie pytanko, Sprawa dotyczy E30 bez ABS. Hydraulik wpiety w seryjne przewody na tył, wszystko szczelne i odpowietrzone, Ale jest taki problem że albo musze wajchą machać zeby sie hamulec napompował bo w innym wypadku moge cały ściągnąć i lewo koła zblokuje, albo lekko chociaż nacisnąc nozny i łapa wtedy momentalnie blokuje koła i wystarczy nią minimalnie ściągnac. Hamulec nożny działa normalnie tak jak wczesniej.
Co to może być, przewody sa nowe, płyn nowy, jedynie szczeki są niezbyt nowe ale wyregulowane tak ze im brakuje minimetra do bembnów.
Tilmat
Amator
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 23:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez michalek206 » 7 mar 2012, o 22:12

Panowie,więc tak.. dzisiaj bardzo skrupulatnie odpowietrzyłem łapę i dalej dupa:( muszę się namachać żeby łapa załapała.Ciekawostką jest że z przodu,tam gdzie wchodzi ten popychacz do tłoczka lekko widać płyn,a nawet trochę go tamtędy wyciekło;/ czy dobrze rozumuję że moja pompka wyzionęła ducha? dla przypomnienia,mam ręczny na osobnym układzie,z pompki przewody idą bezpośrednio do dodatkowych zacisków,czy po drodze nie powinno czegoś być?? czy wilwood 0,7 jest regenerowalny?? pliska pomóżcie bo pośmigałbym coś ale się bez łapy nie da ;/
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez duchu22 » 8 mar 2012, o 20:26

michalek206 napisał(a):Panowie,więc tak.. dzisiaj bardzo skrupulatnie odpowietrzyłem łapę i dalej dupa:( muszę się namachać żeby łapa załapała.Ciekawostką jest że z przodu,tam gdzie wchodzi ten popychacz do tłoczka lekko widać płyn,a nawet trochę go tamtędy wyciekło;/ czy dobrze rozumuję że moja pompka wyzionęła ducha? dla przypomnienia,mam ręczny na osobnym układzie,z pompki przewody idą bezpośrednio do dodatkowych zacisków,czy po drodze nie powinno czegoś być?? czy wilwood 0,7 jest regenerowalny?? pliska pomóżcie bo pośmigałbym coś ale się bez łapy nie da ;/


Bez rekawa tez da rade :D Jak cieknie to uszczelnienie do wymiany.

Uklad z tego co piszesz jest ok, z tym ze nie piszesz nic o zbiorniczku ?


Tilmat napisał(a):Mam takie pytanko, Sprawa dotyczy E30 bez ABS. Hydraulik wpiety w seryjne przewody na tył, wszystko szczelne i odpowietrzone, Ale jest taki problem że albo musze wajchą machać zeby sie hamulec napompował bo w innym wypadku moge cały ściągnąć i lewo koła zblokuje, albo lekko chociaż nacisnąc nozny i łapa wtedy momentalnie blokuje koła i wystarczy nią minimalnie ściągnac. Hamulec nożny działa normalnie tak jak wczesniej.
Co to może być, przewody sa nowe, płyn nowy, jedynie szczeki są niezbyt nowe ale wyregulowane tak ze im brakuje minimetra do bembnów.


A jak podeptasz najpierw noznym to potem rekaw dziala caly czas ? u mnie tak jest jak auto postoi - trzeba dosunac klocki do tarczy(pohamowac noznym) i juz jest ok.
Avatar użytkownika
duchu22
Touge Drifter
 
Posty: 284
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 08:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez michalek206 » 9 mar 2012, o 07:22

No niby da ale śmigam po wąskich odcinkach i bez łapy nie zawsze mam kontrolę nad wprowadzeniem auta w poślizg (wiem,jeszcze jestem amatorem) ;) Co do zbiorniczka to mam go wpiętego w ten otworek z tyłu pompki.Przerobiony jakiś z malczana,zmniejszony o połowę i daje rady;) ok to rozbiorę tego wilwooda i zobaczymy co z tego wyjdzie.Aha jeżeli mam pompkę 0,7 cala to by wynikało że tłoczek ma 17,8 mm ??
I nie mogę znaleźć repertuarek o takim rozmiarze ? są 17,5 i 19 ??
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez SEBAMOTO » 17 mar 2012, o 19:53

No to ja podłączam się do tematu :D
Nissan s13, tylne heble z tarczami od skaja R33 Bochenowego, pompa z budy Terego K-sport (D2), przewody Wszystkie! miedziane, płyn hamulcowy ATE racing.
Objawy są takie: Opór na łapie jest duży, hamulce nie zapowietrzone, problem jest duży ze zblokowaniem tylnej osi obojętnie czy 5 czy 120km/h.
Czy przyczyną mogą być klocki które zwietrzeją od starości i wilgoci?
Są jeszcze oryginalne z R33 OEM. Opadają mi ręcę, może ktoś pomoże?
Avatar użytkownika
SEBAMOTO
DRIFTER
 
Posty: 438
Dołączył(a): 25 sty 2008, o 22:19
Lokalizacja: Leszno

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez duchu22 » 18 mar 2012, o 09:10

SEBAMOTO napisał(a):No to ja podłączam się do tematu :D
Nissan s13, tylne heble z tarczami od skaja R33 Bochenowego, pompa z budy Terego K-sport (D2), przewody Wszystkie! miedziane, płyn hamulcowy ATE racing.
Objawy są takie: Opór na łapie jest duży, hamulce nie zapowietrzone, problem jest duży ze zblokowaniem tylnej osi obojętnie czy 5 czy 120km/h.
Czy przyczyną mogą być klocki które zwietrzeją od starości i wilgoci?
Są jeszcze oryginalne z R33 OEM. Opadają mi ręcę, może ktoś pomoże?


Zaciski i prowadnice ok ? Klocki nie stoja w jarzmach ? Przewody przy zaciskach gumowe czy oplot?

Jak masz nieodpowietrzony tyl to reczny bedzie chodzil miekko i nie bedzie blokowal. Uciebie wyglada na to ze masz za krotka dzwignie albo problem z zaciskami/jarzmami. Masz fotke samego recznego ?

W e36 325 mam samorobe na pompie sprzegla z lanosa i blokuje kola bez problemu na pordzewialych od stania tarczach.
Avatar użytkownika
duchu22
Touge Drifter
 
Posty: 284
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 08:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez SEBAMOTO » 18 mar 2012, o 18:26

Zaciski są 100% OK, Ręczny jest taki:

Obrazek
Na pompie nic nie pisze,
ale przewody przy zaciskach mam OEM, Czy one aż tak mogą puchnąć?
Wcześniej hamował normalnie :glare:
Avatar użytkownika
SEBAMOTO
DRIFTER
 
Posty: 438
Dołączył(a): 25 sty 2008, o 22:19
Lokalizacja: Leszno

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez SEBAMOTO » 18 mar 2012, o 18:28

Obrazek
Avatar użytkownika
SEBAMOTO
DRIFTER
 
Posty: 438
Dołączył(a): 25 sty 2008, o 22:19
Lokalizacja: Leszno

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez Darek DTS » 18 mar 2012, o 21:31

Tak apropo jeśli ręczny na tym zdjęciu jest z możliwością ustawienia rączki pion/poziom to rączka jest źle zamontowana -dot. drugiej fotki , na pierwszej jest prawidłowo.
Avatar użytkownika
Darek DTS
Touge Drifter
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 cze 2010, o 21:44
Lokalizacja: DriftTeamSÅ‚upsk

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez michalek206 » 19 mar 2012, o 16:36

Hej. Jeżeli to coś komuś pomoże to ja po zmaganiach z ręcznym wreszcie doszedłem do ładu więc się podzielę czego nowego się nauczyłem.Układ jak wiadomo był zapowietrzony,a powietrze siedziało w zaciskach.Mam dodatkowe więc ulokowałem je u góry nad oryginalnym zaciskiem i chyba było zbyt poziomo albo po prostu jak zmieniałem uszczelnienia tłoczków w zaciskach to tam gdzieś to powietrze nie mogło ujść do odpowietrznika.więc odkręciłem zaciski,zablokowałem tłoczki,ustawiłem do pionu i zacząłem odpowietrzać.... no i gitara ;) ręczny jak ta la la ;) dzięki wszystkim za rady ;)
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości