Słaby ręczny hydrauliczny

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez Misior » 20 lip 2009, o 11:38

Ja do siebie robie na pompie wilwooda bo u kumpla w e30 spisuje sie rewelacyjnie. Natomiast niepolecam D2 (oczywiscie to subiektywna opinia) bo u kumpla w skaju fabryczny rekaw dziala lepiej niz hydrauliczny D2.
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez kante30 » 21 lip 2009, o 19:48

Bartezz napisał(a):zrobiles reczny?

wczoraj wymieniłem pompe na inną ale hamulcową (tamta była od sprzęgła) wyjechalismy na test i tak samo jak na wcześniejszej pompie. Musze jeszcze raz spróbnowac odpowietrzyć i zobacze wtedy. Wcześniej (jeszcze na chamulcu nożnym przód+tył) chamulec na tył chyba nie działał bo były zardzewiałe tarcze może coś przez to nie tyka ale sprawdzałem że tłoczki chodzą już sam nie wiem
Avatar użytkownika
kante30
Touge Drifter
 
Posty: 273
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 21:45
Lokalizacja: Leszno

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez sputnik » 21 lip 2009, o 19:58

Nie wiem jak idzie układ w e30 ale czy nie wywala Ci płynu w zbiornik wyrównawczy pod maska?
Avatar użytkownika
sputnik
Touge Drifter
 
Posty: 438
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez Bartezz » 21 lip 2009, o 20:26

dlatego zeby uniknac takich problemow lepiej dolozyc drugi zacisk i zrobic osobny uklad :)
Avatar użytkownika
Bartezz
Touge Drifter
 
Posty: 460
Dołączył(a): 18 gru 2008, o 22:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez kante30 » 12 sie 2009, o 20:19

Dzisiaj wyjeżdżam na test szpery, ale w drodze na odpowiedni plac postanowiłem sprawdzić ręczny (ostatnio odpowietrzaliśmy i też inna pompa weszła) zaciągam raz i tak jak zawsze słabizna, zaciągam drugi raz i coś krychło. Pojechałem do domu wjeżdżam na kanał i okazało się, że zacisk pękł :shock:
Nie spodziewałem się, że tam jest taka siła więc się zdziwiłem, i z tego wszystkiego wynika że z ręcznym jest wszystko chyba ok a winne mogą być klocki. Czy jest to możliwe?
Zdjęcia z masakry ręcznym chydraulicznym hehe
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kante30
Touge Drifter
 
Posty: 273
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 21:45
Lokalizacja: Leszno

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez Smal » 12 sie 2009, o 22:20

Mozliwe ze ten reczny twoj to byla taka slabizna bo zacisk byl juz nadlamany i dlatego byla taka lipa z tym hydraulikiem. Wkoncu kilka razy pozaciagales ten reczny i trach pekl zacisk-tak mi sie wydaje no ale zobaczymy jak zalozysz nowy zacisk :rockon:
Avatar użytkownika
Smal
SaikoD Member
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 13:45
Lokalizacja: Świdwin/Gdańsk

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez Bartezz » 13 sie 2009, o 02:10

ale masakra :shock:
zapodaj nowy zacisk,bo mozliwe ze sie juz konczył....
pozdro
Avatar użytkownika
Bartezz
Touge Drifter
 
Posty: 460
Dołączył(a): 18 gru 2008, o 22:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez D1Sherman » 27 paź 2009, o 20:42

eMbor napisał(a):czy to standart, że gdy zaciągam ręczny twardnieje pedał hamulca?


Witam, własnie dzis ogarnełem temat recznego u mnei w aucie i strasznie zadziwił mnie ten twardy pedał pod noga, bo jak blokuje reczny to cieszko wyczuc wtedy pedał hamulca da sie to jakos obejsc zeby chodził poprawnie czy jedyne wyjscie 2 zaciski i osobny układ??
D1Sherman
Król Ronda
 
Posty: 87
Dołączył(a): 22 gru 2008, o 00:34
Lokalizacja: G-ce

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez stev-e » 29 paź 2009, o 20:30

olafbmw napisał(a):Przy okazji ręcznego mam jeszcze pytanko od czego najlepsza jest pompa. Wiem, że pompa sprzęgła od skody 120 jest ok ale nie mogę jej dostać, może jeszcze od czegoś pasuje?
:help:



olafbmw prosze Cie bardzo :)


http://moto.allegro.pl/item791322346_po ... 5_120.html


;)
Avatar użytkownika
stev-e
Król Ronda
 
Posty: 86
Dołączył(a): 11 paź 2009, o 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez Baluciak » 29 paź 2009, o 20:59

Jezeli to wina pompki to proponuje ci wysprzeglik od Lanosa ( koszt chyba 30 zl ) i na tym napewno dziala . Jeszcze jutro sprawdze dokladnie numer wysprzeglika aby nie wprowadzic cie w blad
Avatar użytkownika
Baluciak
Touge Drifter
 
Posty: 187
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 22:36
Lokalizacja: Płońsk

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez DoktorKazdaDiagnoza » 28 lis 2009, o 00:38

http://moto.allegro.pl/item816608441_bm ... przod.html
Panowie zakupiłem ową pompke, została zamontowana i powstał taki problem. Układ zalany został płynem i przy naciskaniu pedału hamulca mega mocno cofa sie wajcha hydraulicznego recznego (powstaje wysokie cisnienie na tloczku, ktory ja wypycha?) (zbiła mi dzis szybe ;/) Ma ktoś jakiś pomysł, co moze byc przyczyną?
DoktorKazdaDiagnoza
Touge Drifter
 
Posty: 563
Dołączył(a): 15 wrz 2009, o 22:09
Lokalizacja: BMW Åšwidwin DT

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez DoktorKazdaDiagnoza » 28 lis 2009, o 08:53

Nikt tu nie ma hydraulicznego recznego? Sprawa jest pilna, jutro wyjazd a nie mam zadnej koncepcji :mad:
DoktorKazdaDiagnoza
Touge Drifter
 
Posty: 563
Dołączył(a): 15 wrz 2009, o 22:09
Lokalizacja: BMW Åšwidwin DT

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez Smal » 28 lis 2009, o 14:37

Poczytaj inne watki,odezwij sie do Blachy na prv albo do kogos kto hydraulika montowal,zagadaj z romanem i zobacz u niego podlaczenie-ale najpierw forum przeszukaj.
Avatar użytkownika
Smal
SaikoD Member
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 13:45
Lokalizacja: Świdwin/Gdańsk

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez Roman » 28 lis 2009, o 14:59

Przeszukalismy ale nei ma odpowiedzi na to pytanie zbytnio :/ chociaz juz jeden trop jest. ale to sam wywnioskowal mechanik :)
Avatar użytkownika
Roman
Touge Drifter
 
Posty: 521
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 05:58
Lokalizacja: BMW Åšwidwin

Re: Słaby ręczny hydrauliczny

Postprzez BLACHA » 28 lis 2009, o 18:13

Smal napisał(a):Poczytaj inne watki,odezwij sie do Blachy na prv albo do kogos kto hydraulika montowal,zagadaj z romanem i zobacz u niego podlaczenie-ale najpierw forum przeszukaj.


Jak już mnie wywołujecie do tablicy to idę :lol:
Więc może od początku.
W mojej ex E30 (tak, tak została sprzedana :cray: ) był seryjny układ hamulcowy bez ABS-u.
Do stworzenia hamulca ręcznego użyłem pompki sprzęgła od Daewoo jak znajdę zdjęcia to zapodam. Pompka ta miało dwa otwory, z boku w stosunku do kierunku poruszania się tłoka, w jednym był gwint a w drugim oryginalny króciec, problem był taki że po pozbyciu się króćca i nagwintowaniu otworu na przewód kanalik w środku wypadał nie centralnie tylko z boku a po wkręceniu przewodu miedzianego zagniatał on się na kanaliku i nie było przepływu. Podumałem, podumałem i wziąłem do ręki wiertarkę, najpierw z malutkim wiertłem żeby zrobić kanalik z tyłu pompki (równolegle do kierunku poruszania się tłoka), następnie większe wiertło żeby zrobić otwór pod gwint. Otwór który nagwintowałem jako pierwszy (ten w którym kanalik wypadał z boku) zaślepiłem przy użyciu śrubki drobnozwojnej i podkładki miedzianej. W ten sposób przerobiłem pompkę, następnie podłączyłem przewód od pompy hamulca zasadniczego do wejścia które przeniosłem na tył pompki i z wyjścia czyli z otworu z boku pompki do trójnika na tylne hamulce. Zajęło mi to... 3 godziny z wyprawą do sklepu i rozkminianiem co i jak.
Ręczny działał bez zarzutu, blokował koła przy każdej prędkości, jeśli nacisnąłem pedał hamulca zasadniczego to w pompce pojawiało się ciśnienie ale nie musiałem wkładać większej siły w zblokowanie kół tylnych tylko skracał się ruch dźwigni.

Obiecane fotki:
Pompka Daewoo
Obrazek
Obrazek

Konstrukcja ręcznego (wersja pierwotna, później pompka została przeniesiona o połowę niżej bo w tej konfiguracji wymagało to użycie dużej siły)
Obrazek
To musi działać :thumbsup: ale nie wierz mi na słowo, obejrzyj filmik z jednego z ostatnich treningów


Pozdro :drift:
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości