ABS jak się bozbyć?

ABS jak się bozbyć?

Postprzez Olaf » 18 lut 2009, o 23:53

Mam pytanko jak pozbyć się ABSu w E34 535?
Czy można pozbyć się jakoś pompy ABSu(zawsze trochę waży) czy może jakaś wersja soft i wystarczy powyjmować jakieś czujniki?
Avatar użytkownika
Olaf
DRIFTER
 
Posty: 552
Dołączył(a): 22 lis 2008, o 18:47
Lokalizacja: Otrębusy

Re: ABS jak się bozbyć?

Postprzez Pablo 92 » 19 lut 2009, o 00:28

Avatar użytkownika
Pablo 92
Touge Drifter
 
Posty: 496
Dołączył(a): 9 lut 2008, o 09:23
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Re: ABS jak się bozbyć?

Postprzez michu872 » 19 lut 2009, o 08:19

jak chcesz wyłączyć tylko na jakiś czas to wyciągnij bezpiecznik... tylko nie ma pewności że będą Ci koła równo hamowały
jak na stałe to ja miałem to zrobione prościej niż jest opisane na racingforum... i to w aucie do jazdy na co dzień...
najpierw zobacz czy z pompy hamulcowej masz 2 czy 4 wyjścia... jak 2 (a pewnie tak jest) idziesz do sklepu i kupujesz trójniki do połączenia rurek hamulcowych...
wykręcasz z pompy i łączysz rurki (trzeba się trochę pobawić żeby je dobrze ułożyć)
-pierwszy trójnik- pompa lewy przód i prawy tył
-drugi trójnik- pompa-prawy przód i lewy tył...
żadnych korektorów czy innych pierdół ja nie dokładałem...
oczywiście po wszystkim dokładnie odpowietrzasz cały układ...
ja przy wyciągniętym bezpieczniku na rolkach miałem nawet 15-20 % różnicy w sile hamowania na przednich kołach :superwow: ... po wywaleniu pompy około 1% :good:
co prawda robiłem to przy japońskim aucie ale BMW też powinno znieść taki zabieg :P
michu872
Król Ronda
 
Posty: 95
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 07:47
Lokalizacja: Gniezno

Re: ABS jak się bozbyć?

Postprzez Olaf » 19 lut 2009, o 11:10

Ok dzięki.
Sprawdzę czy bezpiecznik od ABSu nie wyłączy jeszcze czegoś innego a potem sprawdzę siłę hamowania na kołach. Zobaczę jak będzie i wtedy ewentualnie z pompą i trójnikami powalczę.
Avatar użytkownika
Olaf
DRIFTER
 
Posty: 552
Dołączył(a): 22 lis 2008, o 18:47
Lokalizacja: Otrębusy

Re: ABS jak się bozbyć?

Postprzez jakub1t » 25 lut 2009, o 16:55

Najlepsze jest to że bezpiecznik od ABS nie wyłączy Ci nawet tego systemu ( przynajmniej u mnie tak było w dwóch egzęplarzach ) Ja sobie odpiołem wtyczke z kompa .
Avatar użytkownika
jakub1t
DRIFTER
 
Posty: 45
Dołączył(a): 25 sty 2008, o 16:39
Lokalizacja: Karczew


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości