Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez Enzo » 10 gru 2008, o 21:39

puz napisał(a):ulalalla co tu sie dzieje

na szybko

1. wachacze od M3 3,2 sa inne niestety kolo w e30 i tak bedzie cofniete na zwyklych jest jeszcze gorzej
2. dobry zawias 5x120 ( nie rewelacyjny ) w e30 to okolo 5 tys zł
3. wachacze od E46 ok ale spora rzezba
4. 323i compact nie mial tarcz wentylowanych sa identyczne jak w 318Ti 272 mm lite. wentylowane wystepuja tylko w Mcoupe lub Mroadster z silnikiem S50B32


pozdro puz


PUZ mozesz rozinac pkt 3?
Rzezba tzn. co trzeba rzezbic?
Avatar użytkownika
Enzo
DRIFTER
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 08:07
Lokalizacja: Nysa

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez puz » 10 gru 2008, o 21:45

tzn, ze trzeba rzezbic
wachacz od e36 pasuje w oryginalne mocowania
wachacz e46 nie
Avatar użytkownika
puz
Touge Drifter
 
Posty: 239
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 20:58
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez porsche911 » 12 gru 2008, o 17:28

a ja myślałem że te z e46 pasuję p$p do e36 a skoro z e36 pasują niby do e30 to tam też podejdą...

Puz pamiętaj cały czas o mnie i jak co to dawaj znać :)
Avatar użytkownika
porsche911
Touge Drifter
 
Posty: 107
Dołączył(a): 8 cze 2008, o 08:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez Enzo » 12 gru 2008, o 19:47

No tak ale mozna uzyc do wachacza z e46 mocowanie z e30, a tuleje zrobic na zmowienie np. w olkuszu
Avatar użytkownika
Enzo
DRIFTER
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 08:07
Lokalizacja: Nysa

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez goralv8 » 15 gru 2008, o 22:01

Wahacze z e46 po lifcie nie wiem czy jest różnica. Wyciskasz sworzeń (dobierasz inny pod względem wymiaru), wciskasz na prasie nowy, tylne mocowania przekładasz ze starych wahaczy. I pokombinowac z końcówkami drążków (muszą być dłuższe w naszym przypadku tylko prawy). To wszystko z grubsza. Poprostu były wahacze z e46 i postanowiliśmy je założyć. I jest git.
Avatar użytkownika
goralv8
DRIFTER
 
Posty: 399
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 20:26
Lokalizacja: Tarczyn

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez goralv8 » 15 gru 2008, o 22:10

Avatar użytkownika
goralv8
DRIFTER
 
Posty: 399
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 20:26
Lokalizacja: Tarczyn

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez ponczak » 19 gru 2008, o 08:03

..konkret ...
camber duzy i opony fajnie zalozone na felgach :)
ladnie to wyglada :thumbsup:
ponczak
 

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez Bambus » 19 gru 2008, o 14:58

Jakie powinny być wachacze?
Takie
Bambus napisał(a):
Enzo napisał(a): :grin:

Obrazek

czy takie?
Obrazek
Obrazek

Czy jest to bez różnicy?
Avatar użytkownika
Bambus
Touge Drifter
 
Posty: 386
Dołączył(a): 18 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: Kutno

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez BLACHA » 25 sty 2009, o 18:49

Temat umarł :cry:
Szkoda bo chciałem porobić troche zawieche :cray:
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez Bambus » 26 sty 2009, o 00:14

Więc nie dajmy mu umrzeć :D
W temacie u Słomy kolega Borysnapiasał:
"Nie wiem jak jest z wahaczami od e36. Ja mam od e46 +( tuleje od e30) do tego prawa koncówka z drazkiem od e34(bo oryginalna jest za krotka) i magiel od e36 i jest masakra."
Do tego bez różnicy jakie sa wachacze obydwa typy można zakładać bez problemu...
Sam niedługo będę chciał to zrobic u siebie :mad:
Avatar użytkownika
Bambus
Touge Drifter
 
Posty: 386
Dołączył(a): 18 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: Kutno

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez BLACHA » 26 sty 2009, o 07:45

Z tego co ja zrozumiałem wystarczy z wahacza od e46 wycisnąć swożnie i wprasować nowe bo te orginalne średnicą nie będą pasować do budy e30.
Później z racji tego ze wahacz ma dłuższe rami tj. na odcinku buda piasta jest go więcej trzeba dać dłuższe drążki.
Powyższy tekst jest teorią do której doszedłem męcząc zacnych użytkowników tego forum :uklon: swoimi pytaniami ale coś mi się zdaje że i tak wszystko w pranu wyjdzie bo np nie wiem dlaczego wszystkim brakuje drążka tylko z jednej strony :confused:
Mój plan to jaknaszybcie wprowadzić tę teorie w życie i zrobić coś a amorami bo chce beton :banana:

Temat nie powinien umierać z racji tego że e30 to pionier driftu w polsce :rockon:
Temat ten mi już wiele dał bo np. odpuściłem sobe mod na zawieche z e36 5x120... żeby to dobrze wykonać trzeba zainwestować kwote za którą można kupić e30-ke, nie mówie że jakiś ideał ale coś dobrego pod SWAP. Mam 16" na rozstawie 4x100 i pięknie wygląda a i tak niszcze 14-tki bo mam tego tyle że przestają się u mnie mieścić :grin: Na 16-ki najzwyczajniej mnie nie stać :sorry:

Wielki pozdro dla ciebie Bambusa za to że podjełeś temat.
Ty co masz u siebie?
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez Borys » 26 sty 2009, o 20:25

[quote="BLACHA"]Z tego co ja zrozumiałem wystarczy z wahacza od e46 wycisnąć swożnie i wprasować nowe bo te orginalne średnicą nie będą pasować do budy e30. :nea:
Swoznie pasuja. Nie pasuje tylko tuleja, ta która przykrecasz do budy. Zbijasz tuleje z wahacza e46, wciskasz od e30 i jest gitara. Tylko musisz na wahaczu e46 przerobic miejsce pod tuleje. Tzn W e30 jest okragła w e46 jest szesciokatna. :thumbsup:
Avatar użytkownika
Borys
Król Ronda
 
Posty: 51
Dołączył(a): 29 paź 2008, o 12:40

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez BLACHA » 27 sty 2009, o 08:26

To co mówisz Borys widać wyraźnie na zdjęciach tych nowych wahaczy powyżej, powiem szczerze że jak usłyszałem że trzeba rzeźbić to troche się przestraszyłem :shock: ale skoro wszystko sprowadza się do przerobienia tego sześcianu to wezme pilnik i naprzód :banana:
Zastanawiam się jak się na tym jeźdżi bo efekt wizualny już powala :superwow:
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez Damiano » 28 sty 2009, o 21:57

BLACHA napisał(a):To co mówisz Borys widać wyraźnie na zdjęciach tych nowych wahaczy powyżej, powiem szczerze że jak usłyszałem że trzeba rzeźbić to troche się przestraszyłem :shock: ale skoro wszystko sprowadza się do przerobienia tego sześcianu to wezme pilnik i naprzód :banana:
Zastanawiam się jak się na tym jeźdżi bo efekt wizualny już powala :superwow:



A jak z stabilizatorem? Chodzi mi tutaj o otwór w wachaczu z e46 czy p&p z e30 :scratch: Czyli wszystkie swoznie pasuja z e46 przy waahcaczu zwykłym, tylko tuleja trza wymienic na e30 i bedzie gitara? :yahoo: A czy przy takim rozwiazaniu z kolo nie bedzie tarło o sprezyne ( chodzi mi o mcpresona z e30).

sorry za ot ale jestem na etapie wymiany przedniego zawieszenia i chce juz odrazu dokonac zmian.
Damiano
DRIFTER
 
Posty: 153
Dołączył(a): 24 kwi 2008, o 15:39

Re: Rozważania na temat wahaczy, negatywów itd. w BMW

Postprzez BLACHA » 29 sty 2009, o 13:56

Trzeć o sprężyne nie powinno bo i jak  :scratch:  wahacz z e46 wychyli całą kolumne McPersona :D 
Co do łącznika stabilizatora to też przeszło mi przez myśl ale nie powinno być z tym większego problemu... tak mi się narazie wydaje  :good:
Co prawda dopiero kompletuje graty ale już zastanawia mnie jak ten mod będzie się spisywał z seryjną magielnicą z e30 bo z tego co czytam wszyscy maj pozakładane te z e36 a ja zrobiłem sobie serie :twardziel: i co mnie jeszcze zaskoczy w projekcie.
W sumie czego się nie robi żeby troche  :drift:   :drift:   :drift:   :drift:   :drift:  
A na pewno warto :lollol:
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości