[polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Dobór i modyfikacje silnika oraz przeniesienia napędu.

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez e30 owner » 27 sty 2014, o 12:13

Jeśli kogoś zainteresuje (bo mi to się chyba nie przyda), to do zagęszczarek, agregatów itp. sprzętów budowlanych można bardzo tanio kupić nowy zbiornik paliwa stalowy.

przykładowe oferty. http://allegro.pl/listing/listing.php?i ... nik+paliwa

Z tego co pamiętam, to pojemności są różne od 5 litrów do 20 litrów chyba. Z większymi nie miałem styczności. No i to są wszystko zbiorniki opadowe - więc króciec zasilający jest z dołu, korek z góry, i brak powrotu. W zbiorniku z diesla jest powrót z tego co pamiętam, i do tego te zbiorniki są największe pojemnościowo bo diesle były montowane w największych maszynach tego typu.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez michalek206 » 28 sty 2014, o 02:06

Macie może jakiś pomysł na taki zawór :
http://www.re5pect.pl/zawor-odpowietrze ... aliwa.html

tylko w wersji dla "ubogich" ?
Miałem jakiś zaworek niby grawitacyjny , ale jednak nie podołał.
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez e30 owner » 28 sty 2014, o 13:50

Popatrz za zaworami jednokierunkowymi, może coś w ten deseń. W normalnych zbiornikach sportowych w tej płytce przykręcanej z króćcami są porobione koszyki/prowadnice i w nich są kule, w momencie przewrócenia zbiornika na "plecy" kule zamykają przepływ paliwa do wszystkich otworów wlewowych i wylotowych. Jak znajdę foto to wrzucę, gdzieś mam na dysku.

A jeśli chodzi o odpowietrzenie to nigdzie nie znalazłem aby odpowietrzeniem był po prostu zawór wkręcony w zbiornik i tyle, zawsze jest rurka wyprowadzona w odpowiednie miejsce.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez michalek206 » 28 sty 2014, o 14:18

Właśnie chodzi mi o taki zawór kulkowy , tylko żeby działał w dwie strony.żeby niwelował ciśnienie i podciśnienie w zbiorniku a jednocześnie po dachu się zamykał na amen.Wydaje mi się że jedno-kierunkowy będzie upuszczał nadciśnienie ale nie poradzi sobie z pod ciśnieniem , czy się mylę? cała instalacja wyglądać ma tak,że z baku wychodzi rurka i trafia do jakiegoś separatora który ma za zadanie częściowo skroplić pary,potem szła by sobie do tegoż zaworu który zamykał by się tylko w przypadku dachowania.No i dalej rurką poza auto.
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez e30 owner » 28 sty 2014, o 14:31

Tak masz rację - jednokierunkowy albo upuści nadciśnienie (ale wylewać będzie paliwo) albo dopuści powietrze w przypadku wystąpienia podciśnienia (ale nie wypuści paliwa w przypadku rolki, wstrząsów itp), w zależności którą stroną go zamontujesz. Więc idealną opcją to zastosowanie zaworu kulowego odcinającego paliwo w przypadku rolki, za nim zawór"odprężający" zbiornik, a na odrębnym otworze zawór "doprężający".

Chyba że są dostępne takie zawory "wszystkomające" to z chęcią się dowiem bo na razie nie szukałem.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez michalek206 » 28 sty 2014, o 14:40

No właśnie wcześniej dałem linka do takiego zaworu tylko cena z kosmosu jak za kawałek aluminium i kuleczkę ;) Myślałem jakby zastosować jakiś zawór grawitacyjny jak stosuje się w hydraulice ale to ciężkie lochy są.Jak to mają rozwiązane inni? bo szczerze to nikt się nie chwali no a chyba takie coś to jednak bezpieczeństwo...
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez e30 owner » 28 sty 2014, o 14:54

Nikt się nie chwali bo u nikogo tego nie widziałem. Ja z kolei jeszcze nie doszedłem do tego problemu, więc nie zawracałem sobie głowy. A zaworki jednokierunkowe można raczej znaleźć w różnych rozmiarach. Może do wody się nada, tylko trzeba kilka parametrów dobrać i powinno być ok.

Nie jest to odpowiedni zawór, ale pierwszy lepszy http://archiwum.allegro.pl/oferta/zawor ... 90710.html może w tym kierunku poszukaj.

EDIT: Lub taki, z wyglÄ…du bardziej odpowiedni http://allegro.pl/zawor-zwrotny-jednoki ... 32695.html
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez michalek206 » 28 sty 2014, o 15:13

hmm no ale powiedzmy że kupujesz bak od użytkownika z tego forum albo choćby ten od motorówki , odpowietrzanie tak czy siak musi być , to jak w takich przypadkach jest realizowane? Wszyscy mają tylko rurkę w atmosferę i już? co w przypadku dacha?
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez e30 owner » 28 sty 2014, o 15:26

Widocznie każdy zakłada że dacha nie będzie :D Nie wiem Michałek, ja na innych pod pewnymi względami nie patrzę. Jeśli chodzi o zbiornik paliwa, to jeśli nie wykombinuję czegoś lepszego (czyli takiego żeby przy dzwonie się nie urwało/nie pękło tylko powgniatało) To zostawię fabryczny zbiornik. Z fabrycznym odpowietrzeniem itd. Jeśli moje pomysły się sprawdzą, czyli zbiornik (napełniony cieczą) wytrzyma dzwon z moim test golfem przy powiedzmy 50km/h i nie pęknie to będę się zastanawiał nad króćcami wejściowymi/wyjściowymi.

A chcę zrobić coś w tym stylu : https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... eOfvRlLEkw
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez e30 owner » 31 sty 2014, o 12:25

Jeszcze jedna sprawa - dziś do swojego golfa kupiłem pompę paliwa, jest ona zamocowana w zbiorniczku, który można wykorzystać z powodzeniem jako swirl-pot. Zbiorniczek ma pojemność około 1,5 - 2l. Do tego ma fajne mocowania na filtr paliwa. Wieczorem wrzucę fotki jak to wygląda w całości, teraz trochę czasu brak.

Obrazek
Obrazek

Upaćkane strasznie, ale jeszcze moja ręka tego nie tknęła.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez e30 owner » 1 lut 2014, o 18:02

Trochę umyte: Jest gotowe wszystko, miejsce na pompę z filtrem wstępnym, miejsce na montaż filtra "właśćiwego", wszelkie dopływy, odpływy. I spod spodu jest niecka na dnie. Według mnie bardzo dobra opcja na "swirl - tank". Zwłaszcza że koszta jak za flaszkę często, Z mocowaniem od razu dostępne, więc wystarczy je zaadoptować tylko. Podłączyć rurki, wymienić pompę na taką jaka nam odpowiada i jazda :)

Obrazek
Obrazek

Mocowania połamane bo za słabo plastik się ocieplił. Więc uważajcie, lepiej niech noc leży w cieple niż próbować po godzinie bo efekt będzie jak u mnie - czyli trzask i problem.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez krzysiek1992 » 1 lut 2014, o 19:59

do jakiego golfa to pompa paliwa ? 2? 3?
Avatar użytkownika
krzysiek1992
Touge Drifter
 
Posty: 152
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 12:27
Lokalizacja: Legionowo k. Warszawy

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez e30 owner » 1 lut 2014, o 20:52

Dwójka, ale trójka to jest praktycznie to samo, tak samo jetta i vento. Może w starszych passatach jest podobne rozwiązanie. Diesle chyba na bank mają inaczej to rozwiązane. Więc szukajcie w benzynach. Pojemność wynosi 1 - 1,5l nie sprawdzałem, ale tak na oko tyle będzie.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez pinczek » 1 lut 2014, o 22:08

pompa od silnika 2.0 16v oznaczenie 9a lub 1,8 16v KR mechaniczny wtrysk:) chyba gdzieÅ› posiadam 2 sztuki
Avatar użytkownika
pinczek
Touge Drifter
 
Posty: 143
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 21:39
Lokalizacja: Kielce

Re: [polaczony] Zbiornik paliwa-bezpieczny bak

Postprzez e30 owner » 1 lut 2014, o 22:40

Z tego co ja wiem, to jest z pierwszego lepszego golfa na pierwszym lepszym szrocie - od kumpla dostałem jak powiedziałem mu że mi padła. Tak więc jak będę miał czas to zobaczę czy tak samo to wygląda w moim 1.3.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Silniki i układ napędowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości