Dobór silnika

Dobór i modyfikacje silnika oraz przeniesienia napędu.

Dobór silnika

Postprzez Baku 2JZ » 21 lut 2017, o 21:12

Witam, planuję ciekawy projekt auta daily/drift (zobaczycie niedługo) i zastanawiam się nad silnikiem mercedesa, a dokładnie tym http://allegro.pl/mercedes-s-cl-e-55-am ... 26446.html dodam, że miejsca pod maską mam wystarczająco, no i teraz moje pytanie... co sądzicie o tym silniku, jaką moc wygeneruje po lekkich modach, takich jak dolot, wtryski itp

Jeżeli macie inne propozycje silnikowe, to chętnie ich wysłucham :D
Mój budżet na silnik to 20 tyś zł..

Pozdrawiam.
Baku 2JZ
Amator
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 sty 2017, o 22:58
Lokalizacja: OÅ‚awa

Re: Dobór silnika

Postprzez Pietrek.L » 22 lut 2017, o 14:23

1)M113 na starcie 500KM. Możesz dać wydajniejszy wymiennik ciepła (chłodnica wody intercoolera), mniejsze kółko na kompresorze, wtryski 650cc, kolektory wydechowe, przepustnica 80-82mm, strojenie. Da to wg. Kleemann'a ok 600KM i 800Nm + adapter na manualną skrzynię i 20k pęka (nie licząc silnika i swapu).
2)Audi ABZ słupek do 2k pln i starczy na turbo i strojenie + adapter na manual
3)2JZ :yeah:
Ostatnio edytowano 22 lut 2017, o 18:35 przez Pietrek.L, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Pietrek.L
Touge Drifter
 
Posty: 393
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 15:54
Lokalizacja: Mordor (W-ch) / Opole

Re: Dobór silnika

Postprzez Baku 2JZ » 22 lut 2017, o 16:55

Pietrek.L napisał(a):M113 na starcie 500KM. Możesz dać wydajniejszy wymiennik ciepła (chłodnica wody intercoolera), mniejsze kółko na kompresorze, wtryski 650cc, kolektory wydechowe, przepustnica 80-82mm, strojenie. Da to wg. Kleemann'a ok 600KM i 800Nm + adapter na manualną skrzynię i 20k pęka (nie licząc silnika i swapu).
Audi ABZ słupek do 2k pln i starczy na turbo i strojenie + adapter na manual
2JZ :yeah:


Rozmyślałem też nad tym silnikiem, lecz nie mogę znaleźć takiego w moim budżecie, sam słupek m113 amg kosztuje 20tyś, a gdzie jeszcze kasa na uzbrojenie :cry:

Nad 2JZ też myślałem, lecz wtedy chciałbym celować w jakieś 700-800KM co wiąże się z kuciem silnika, a to już kosztowna inwestycja :D
Baku 2JZ
Amator
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 sty 2017, o 22:58
Lokalizacja: OÅ‚awa

Re: Dobór silnika

Postprzez drift-rak » 26 lut 2017, o 12:58

Taaa zbuduj JZ na singlu za 20k ;) nawet na 1JZ nie starczy na graty ;) a gdzie robocizna ;)
Jedyna mozliwosc w tym budzecie to zakup niedokonczonego projektu lub czegos w tym stylu uzywanego
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Dobór silnika

Postprzez Baku 2JZ » 26 lut 2017, o 16:51

drift-rak napisał(a):Taaa zbuduj JZ na singlu za 20k ;) nawet na 1JZ nie starczy na graty ;) a gdzie robocizna ;)
Jedyna mozliwosc w tym budzecie to zakup niedokonczonego projektu lub czegos w tym stylu uzywanego


dlatego mówię że to zbyt kosztowny interes i nawet nie biorę go już pod uwagę :D nie chcę kupować żadnego niedokończonego projektu, ponieważ mam już przygotowaną budę etc.
Baku 2JZ
Amator
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 sty 2017, o 22:58
Lokalizacja: OÅ‚awa

Re: Dobór silnika

Postprzez drift-rak » 26 lut 2017, o 17:49

Baku 2JZ napisał(a):
drift-rak napisał(a):Taaa zbuduj JZ na singlu za 20k ;) nawet na 1JZ nie starczy na graty ;) a gdzie robocizna ;)
Jedyna mozliwosc w tym budzecie to zakup niedokonczonego projektu lub czegos w tym stylu uzywanego


dlatego mówię że to zbyt kosztowny interes i nawet nie biorę go już pod uwagę :D nie chcę kupować żadnego niedokończonego projektu, ponieważ mam już przygotowaną budę etc.


Ty pisales i kutym (jeszcze +10k) a ja o seryjnym ;)
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Dobór silnika

Postprzez Baku 2JZ » 26 lut 2017, o 19:45

drift-rak napisał(a):
Baku 2JZ napisał(a):
drift-rak napisał(a):Taaa zbuduj JZ na singlu za 20k ;) nawet na 1JZ nie starczy na graty ;) a gdzie robocizna ;)
Jedyna mozliwosc w tym budzecie to zakup niedokonczonego projektu lub czegos w tym stylu uzywanego


dlatego mówię że to zbyt kosztowny interes i nawet nie biorę go już pod uwagę :D nie chcę kupować żadnego niedokończonego projektu, ponieważ mam już przygotowaną budę etc.


Ty pisales i kutym (jeszcze +10k) a ja o seryjnym ;)


A Ty jaką masz propozycję silnika? Wiesz, +/- 5-7 tyś nie zrobiłoby mi różnicy (miesiąc pracy xd ), chodzi mi bardziej o wytrzymałość, chciałbym nim polatać trochę, a nie wiecznie siedzieć w garażu i naprawiać :D
Baku 2JZ
Amator
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 sty 2017, o 22:58
Lokalizacja: OÅ‚awa


Powrót do Silniki i układ napędowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości