Sprzęgło napylane HKS

Dobór i modyfikacje silnika oraz przeniesienia napędu.

Sprzęgło napylane HKS

Postprzez Rasta720 » 19 lut 2017, o 23:42

Witam wszystkich potrzebuje pomocy.Otóż posiadam mazde rx7 fd i w niej mam sprzęgło hks z tarczami napylanymi i juz są w słabej kondycji.Moje pytanie brzmi zna ktoś warsztat firmę która regeneruje tarcze sprzęgła poprzez napylanie ?
Rasta720
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lut 2017, o 23:35
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzęgło napylane HKS

Postprzez Simons14a » 20 lut 2017, o 13:28

według mojej wiedzy nie ma w PL takiej firmy,ja kupowałem nowe całe sprzęgło w takiej sytuacji bo cena samych tarcz nie była wiele niższa od kompletu.
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzęgło napylane HKS

Postprzez drift-rak » 26 lut 2017, o 13:03

Zrob na bazie tych napylanych normalne zabijane spiekowe. Czyli skontaktuj sie z jakims dobrym zakladem robiacym sprzegla i wykorzystaj srodki swoich tarcz (wielokliny). Dostarczyc bedziesz musial cale sprzeglo zeby dobrac grubosc spiekow i spasowac calosc
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Sprzęgło napylane HKS

Postprzez BLACHA » 26 lut 2017, o 20:27

drift-rak napisał(a):Zrob na bazie tych napylanych normalne zabijane spiekowe. Czyli skontaktuj sie z jakims dobrym zakladem robiacym sprzegla i wykorzystaj srodki swoich tarcz (wielokliny). Dostarczyc bedziesz musial cale sprzeglo zeby dobrac grubosc spiekow i spasowac calosc


NIe jest to takie proste bo napylane mają bardzo małą grubość ale da się zrobić, trzeba ingerować w koło przekładkę i docisk ale jak ktoś wie o co chodzi to działa
Avatar użytkownika
BLACHA
DRIFTER
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 23 sty 2009, o 09:37
Lokalizacja: Strzegom

Re: Sprzęgło napylane HKS

Postprzez drift-rak » 27 lut 2017, o 09:06

BLACHA napisał(a):
drift-rak napisał(a):Zrob na bazie tych napylanych normalne zabijane spiekowe. Czyli skontaktuj sie z jakims dobrym zakladem robiacym sprzegla i wykorzystaj srodki swoich tarcz (wielokliny). Dostarczyc bedziesz musial cale sprzeglo zeby dobrac grubosc spiekow i spasowac calosc


NIe jest to takie proste bo napylane mają bardzo małą grubość ale da się zrobić, trzeba ingerować w koło przekładkę i docisk ale jak ktoś wie o co chodzi to działa


Dlatego pisalem ze trzeba dostarczyc cale sprzeglo. Splanowac docisk przekladke i kolo i jest git. Lepsze to niz kupno calego sprzegla lub samych tarcz za cene drugiego zestawu.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Sprzęgło napylane HKS

Postprzez Simons14a » 27 lut 2017, o 16:20

Ja najpierw swoje zrobiłem tak jak Darek napisał (bez antyreklamy u Radzika) po pierwszym treningu trafiło prosto do kosza i to był mój ostatni raz z polskimi sprzęgłami,w międzyczasie gdzieś się jeszcze przewinęło sprzęgło z Poznania ale też nie dało rady :scratch: no cóż chyba lubiłem jak przy każdym kopnięciu przyjmowało wszystko bez protestów :rotfl: aha no i dosyć ważne rzadko jeździłem na półslikach niestety :cray:
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Silniki i układ napędowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości