Ile oleju wchodzi do tylnej miski 2JZ?

Dobór i modyfikacje silnika oraz przeniesienia napędu.

Ile oleju wchodzi do tylnej miski 2JZ?

Postprzez moryc7 » 22 sty 2017, o 14:52

Witam, ile oleju wchodzi do tylnej miski 2JZ?
Składam silnik 2JZ-GE, założyłem do niego tylną miskę olejową i nie wiem ile mam wlać oleju. Silnik pochodzi z Lexusa GS300 z przednią miską olejową.
Znalazłem w internecie informację, że do silnika powinienem wlać 5,4L oleju. Odliczyłem te minimum na filtr i kanały (0,4L) i napełniłem samą miskę 5L wody. Wydaje mi się jednak, że poziom cieczy jest zdecydowanie zbyt niski :

Obrazek

Obrazek

Jak widać, poziom wody nie sięga nawet do łączenia dolnej miski z górną. Wydaje mi się, że olej powinien sięgać nad płytę przykrywającą dolną miskę i powinien być też na tej przedniej płaskiej części górnej miski. Czy mam rację?

W misce jest bagnet z wersji z przednią miską i poziom cieczy jest na nim poniżej połowy. Nie jest to jednak miarodajne, dlatego jak już będę wiedział ile ma być oleju, to miarkę sobie dopasuję.

Proszę o pomoc i opinie osoby, które mają w tej kwestii więcej wiedzy niż ja.

Pozdrawiam, moryc7
moryc7
Amator
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 gru 2009, o 17:17

Re: Ile oleju wchodzi do tylnej miski 2JZ?

Postprzez drift-rak » 24 sty 2017, o 19:40

Az tyle oleju w silniku nie ma. Olej nie moze miec stycznosci z przeciwwagami walu. Olej siedzi raczej w zaglebieniu miski w kazdym aucie a nie na calej jej powierzchni. Masz bagnet i widzisz ze jest pol stanu tak?
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl


Powrót do Silniki i układ napędowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości