E30 m30b35 kijowato wkręca się na obroty

Dobór i modyfikacje silnika oraz przeniesienia napędu.

Re: E30 m30b35 kijowato wkręca się na obroty

Postprzez MichaÅ‚...g » 31 lip 2011, o 20:21

DarekAMS napisał(a):Co Wy tak się czepiliście tej sondy , ja rok swoją e30 z M30B35 latałem bez sondy i było git jesli chodzi o prace silnika , było tylko większe spalanie.
Teraz sondę mam i na zimnym silniku mam tak jak Ty a na ciepłym ok , moja też ma przedłużone przewody bo pochodzi od e30 325i
"Pusty" , najlepiej odepnij jÄ… i przejedz siÄ™ ;)
Miałem tez problem że nie wkręcał mi się tak jak powinien i nie ciągnął powyżej 5tyś , okazało się że było mocno zabrudzone sitko pompy paliwa.
U kolegi z kolei była luźna lub zabrudzona masa silnika z budą.



Znacznie większe miałeś wtedy spalanie?
Avatar użytkownika
Michał...g
Amator
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 19:27
Lokalizacja: Koszalin

Re: E30 m30b35 kijowato wkręca się na obroty

Postprzez pusty » 11 sie 2011, o 14:08

pusty napisał(a):
KALI napisał(a):Też bym obstawiał brak wachy przejedz się z AFR em od razu wyjdzie o co chodzi.


Noi problem obrotów chyba został rozstrzygnięty... Wczoraj wyjąłem pompę paliwa i zdemontowałem z niej sitko, pompe wsadziłem spowrotem i auto jakby drugie życie dostało. Teraz wkręca się pięknie na obroty.


Noi niestety, moje zadowolenie trwało raptem 4 dni..... :( auto znów przestało jeździć..
Wczoraj byłem u machera i okazało się, że :
-jednak sonda padnięta ( cały czas podawała sygnał 5 V )
- regulator paliwa popsuty ( na wolnych obrotach ciśnienie paliwa wynosi 2 bar [ podczas jazdy napewno mniej ], po zacisnięciu przewodu od powrotu ciśnienie automatycznie wzrosło )
- noi najgorsze, po założeniu nowej sondy i przywróceniu ciśnienia paliwa do 3 barów okazało się, że nie można wyregulować przepływki....
Normalnie masakra, prawdopodbnie będę potrzebował kupić sprawną przepływkę do m30b35.....

Jakieś pomysły .....???
Avatar użytkownika
pusty
Touge Drifter
 
Posty: 667
Dołączył(a): 29 sie 2010, o 20:31
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Re: E30 m30b35 kijowato wkręca się na obroty

Postprzez Bambus » 11 sie 2011, o 22:10

Podbij do mnie, mam jedną zapasową przepływkę to Ci dam na testy :grin:
Avatar użytkownika
Bambus
Touge Drifter
 
Posty: 386
Dołączył(a): 18 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: Kutno

Re: E30 m30b35 kijowato wkręca się na obroty

Postprzez pusty » 11 sie 2011, o 23:25

Jakbyś mi czytał w myślach... Miałem taki zamiar. Zadzwonie do Ciebie dzisiaj z pracy.
Avatar użytkownika
pusty
Touge Drifter
 
Posty: 667
Dołączył(a): 29 sie 2010, o 20:31
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Re: E30 m30b35 kijowato wkręca się na obroty

Postprzez Kozyk » 14 lut 2014, o 10:12

Podepnę się trochę pod temat,bo mam podobny problem. Silnik cięzko wkręca się na obroty na ciepłym silniku. Na zimnym odpala na dotyk wkręca się idealnie i chodzi na nieco podwyższonych obrotach. Po 3 minutach spada z obrotów i kuleje na wolnych. Nie idzie go w ogólne wkręcić. Sprawdzałem przepływomierz i po odpięciu go na ciepłym silniku ,samochód w ogóle nie odpala.Po odczekaniu kilku godzin na zimnym znowu fajnie chodzi. Dodam też ,że zapala mi się kontrolka oleju na samym początku i kupiłem samochód z oderwanymi kablami od czujników temperatury (przed zimowymi mrozami chodził normalnie w miarę). Uszkodzona sonda? Błędy na komputerze odnośnie temperatury ?
Ostatnio edytowano 20 lut 2014, o 10:20 przez Kozyk, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Kozyk
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 23:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: E30 m30b35 kijowato wkręca się na obroty

Postprzez motoszajbus » 14 lut 2014, o 23:15

raczej to nic z tego co ty napisales
jezeli to nic wynikajace z zamarzniecia silnika (pekniecie bloku glowicy itp) to moze raczej poszukaj najpierw cos u kladzie paliwowym czy pompa nie zasslal syfu, czy daje cisnienie caly czas rowno czy wtryski wszystkie rowno daja itp
Avatar użytkownika
motoszajbus
Touge Drifter
 
Posty: 167
Dołączył(a): 18 mar 2011, o 10:20
Lokalizacja: Radom

Re: E30 m30b35 kijowato wkręca się na obroty

Postprzez lipass » 15 lut 2014, o 10:40

a te kable od czujników temp już są zrobione?
Avatar użytkownika
lipass
Touge Drifter
 
Posty: 232
Dołączył(a): 30 cze 2009, o 09:14
Lokalizacja: WK

Re: E30 m30b35 kijowato wkręca się na obroty

Postprzez Kozyk » 20 lut 2014, o 10:26

Kable od temperatury już zrobione. Może komuś się przyda informacja.Nie chciała się wkręcać na obroty przez uszkodzony przepływomierz. Po podmiance zaczęła normalnie gadać:) Kontrolka oleju paliła się od uszkodzonego czujnika .
Kozyk
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 23:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: E30 m30b35 kijowato wkręca się na obroty

Postprzez marnyE30 » 22 cze 2016, o 19:36

Witam
Mam podobny problem z m30b35 po swapie do e30 wszystko było ok. Auto się wkręcało i chodziło bez problemu. Po przejechaniu 70km zaczęły się problemy. Nie wkręca się na obroty jak jej się gwałtownie da w palnik to przygasa.. Jak się daje powoli gazu to się wkręca ale strzela i w wydech i w kolektor ssący :( Wymienione przewody świece palec kopułka cewka. Układ paliwowy jest zrobiony na zewnętrznej pompie walbro 6bar (założony regulator i ustawiony na 4bary) wtryski wyjęte ze sprawnego auta i nadal to samo.. Macie panowie jeszcze jakieś pomysły ???
z góry dziękuję za pomoc
Avatar użytkownika
marnyE30
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 cze 2016, o 19:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: E30 m30b35 kijowato wkręca się na obroty

Postprzez Bambus » 26 cze 2016, o 19:14

Masz sondÄ™ lambda?
Z odpieta sonda miałem podobne objawy
Avatar użytkownika
Bambus
Touge Drifter
 
Posty: 386
Dołączył(a): 18 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: Kutno

Re: E30 m30b35 kijowato wkręca się na obroty

Postprzez marnyE30 » 28 cze 2016, o 20:44

Mam sondę.. Ale wcześniej tez nie była podpięta i się normalnie wkręcała.. A czy ją podepnę czy nie to jest tak samo.. Słyszałem że ścina się często klin na wale a z tego co widzę to czyta z koła pasowego i się zastanawiam czy może być też tak.
Avatar użytkownika
marnyE30
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 cze 2016, o 19:17
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Silniki i układ napędowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości